City break – idealna urlopowa alternatywa dla zabieganych

Codzienny pęd nie pozwala Ci odetchnąć? Każdy tydzień dzielisz jedynie pod względem zapracowania i natłoku codziennych obowiązków? Kiedy ostatnio miałeś czas odpocząć, zrobić coś tylko dla siebie? Jeśli dłuższe wakacje, dwutygodniowy urlop All Inclusive, nie wchodzi w grę, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Odpowiedzią na Twoje wymagania będzie urlop City break. Jest to idealna alternatywa dla długich wyjazdów, nie potrzebujesz zaplanowanego rok wcześniej urlopu, ani logistycznych bitew o to, u kogo umieścić futrzanego pupila czy kogo poprosić o podlewanie kwiatów. Dzięki tej opcji oderwiesz się na chwilę od szaleńczego tempa życia, ale jednocześnie nie poddasz się nudzie i monotonni klasycznego wyjazdu.

Czym jest city break?

Jest to krótki, zazwyczaj kilkudniowy wyjazd, którego destynacją jest miasto, zwykle stolica lub inny, ważny ośrodek kulturalno-turystyczny. Dzięki tego typu wyjazdom odwiedzicie najważniejsze i najbardziej interesujące zakątki Europy, sfotografujecie się na tle najsłynniejszych budynków i oznaczycie w najmodniejszych miejscach, restauracjach, pubach i klubach. Biura podróży często pochodzą do tego typu ofert w elastyczny sposób, zapewniając klientom różnorodność zakwaterowania, posiłków i klasy hoteli. Ten rodzaj wypoczywania jest już od jakiegoś czasu najgorętszym trendem w światowej turystyce, idealną opcją dla każdego.

Jakie są zalety urlopu city break?

Przede wszystkim czas! Dzięki temu, że zazwyczaj city break trwa znacznie krócej niż klasyczny wyjazd niepotrzebne są długie przygotowania, planowanie i uzgodnienia z szefem. Zazwyczaj wystarczy wziąć dwa, trzy dni urlopowe i już można lecieć! Dzięki temu możemy w ciągu roku odbyć kilka takich przygód, poszerzyć horyzonty i odpocząć. Taki sposób podróżowania przypadnie do gustu tym, którym pakowanie się na długie wyjazdy spędza sen z powiek. W tym przypadku niepotrzebne są olbrzymie walizki i kilkadziesiąt zestawów garderoby. Dobrze przemyślana taktyka pakowania pozwoli nam z pewnością zmieścić się w bagaż podręczny, co podniesie komfort podróżowania – eliminując konieczność taszczenia za sobą kilku toreb, walizek i plecaków.

Kolejną zaletą są z pewnością lokalizacje. Dzięki temu, że wyjazd jest krótki, musi też być nieco bardziej intensywny – dlatego w ofertach zazwyczaj znajdują się najmodniejsze i najenergiczniejsze z miast Europy, takie jak Londyn, Paryż, Barcelona czy Rzym. Któż oparłby się pokusie zobaczenia tych wszystkich cudownych zabytków, spróbowania przysmaków, którymi zajadają się turyści z całego świata czy poznania kultur tak nam w końcu bliskich?

Warto też oczywiście wspomnieć o cenie, są to zazwyczaj tańsze opcje niż tradycyjne wyjazdy, co niejednemu ułatwi podjęcie decyzji.

Na jakie biuro podróży warto postawić?

Jedną z ciekawszych ofert prezentuje poznańskie biuro podróży Matimpex.pl. Poza klasycznymi kierunkami, takimi jak Londyn, Paryż, Rzym czy Madryt, znajdziecie tam również takie miasta docelowe jak Edynburg, Wenecja, Toskania, Porto, Wilno czy Budapeszt. Wyloty odbywają się nie tylko z Poznania, ale także z innych portów lotniczych w Polsce i np. w Berlinie, dlatego ich oferta nie jest skierowana wyłącznie dla Poznaniaków czy Wielkopolan, ale mogą z niej skorzystać wszyscy zainteresowani (szczególnie, że ich oferty są dostępny u licznych partnerów, rozsianych po całym kraju). Jako, że działają na rynku już od 1989 można zaufać ich profesjonalizmowi i doświadczeniu, szczególnie w zakresie city break, gdyż to właśnie oni wprowadzili w 2004 roku ten typ podróżowania do polskiej turystyki. Pozostaje tylko zdecydować się na destynację i spakować bagaż!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here