Na ryby do Szwecji

Jesteś pasjonatem wędkarska i polskie łowiska nie mają już przed Tobą żadnych tajemnic? Wybierz się do malowniczej Skandynawii! Zobacz, jakie zdobycze czekają na Ciebie w Szwecji.

Wyjazd na ryby do Szwecji – wędkarska wyprawa życia

Wyjazd na ryby do Szwecji to wędkarska wyprawa życia! Jeśli nie chcesz lecieć do Skandynawii samolotem i zależy Ci na zabraniu ze sobą wszystkich potrzebnych rzeczy, wybierz rejs promem Stena Line w obie strony. Prom pozwoli Ci bezpiecznie i szybko pokonać wody dzielące Cię od celu podróży. Zabierz ze sobą ulubione wędki i akcesoria, które zapakujesz do auta. Co więcej możesz też wziąć ze sobą łódź. Krótko po opuszczeniu promu w Karlskronie pokonasz zaledwie kilka kilometrów, aby móc skorzystać z doskonałych łowisk. Nie musisz zapuszczać się w głąb lądu, aby zasmakować w miejscach znanych z wędkarstwa przybrzeżnego i morskiego – potoków, rzek i jezior bogatych w okazałe ryby.

Wędkarstwo w Szwecji – przepisy

Wybierając się na połów do Szwecji musisz mieć świadomość, że lokalne przepisy prawa mogą różnić się od tego, które znasz z Polski. W kraju tym obowiązują prawa Swobodnego Dostępu –  Allemansrätten. Dotyczą one prawa każdego człowieka do kontaktu z naturą – pływania w jeziorach, chodzenia po górach czy też zbierania grzybów i kwiatów w lasach. Warto mieć jednak na względzie, że rybołówstwo nie wlicza się w ten katalog uprawnień. Aby zatem móc zgodnie z prawem łowić ryby w szwedzkich akwenach w większości przypadków niezbędne będzie wykupienie kart wędkarskich. Nie obowiązują one jedynie w przypadku wędkowania w pięciu największych szwedzkich jeziorach (Vänern, Vättern, Hjälmaren, Mälaren i Storsjön). Brak konieczności wykupowania licencji dotyczy również wędkarstwa morskiego wzdłuż wybrzeża. Wszędzie tam, gdzie karty wędkarskie są wymagane, powinno się uprzednio zapoznać z lokalnymi przepisami. Może tak być, że w danym zbiorniku łowić można wyłącznie w ściśle określonych porach roku lub z zachowaniem limitu połowowego. Może się okazać, że na dany moment będzie można złowić tylko trzy szczupaki dziennie, przysługujące na jednego wędkarza, które spełniają określone parametry co do długości.

Oferta specjalna dla wędkarzy. Zapłać 50% mniej za powrót!

Planujesz jeszcze w tym roku wybrać się na wędkowanie w Szwecji? Skorzystaj z wyjątkowej oferty Stena Line i zarezerwuj od razu, w ramach jednej wyprawy, miejsce na wybrany rejs powrotny. Będziesz mógł zaoszczędzić w ten sposób aż do 50% kosztów przewozu samochodu, przyczepy i do 8 pasażerów. Jedynym warunkiem, który musisz spełnić, aby móc skorzystać z promocji, jest wypłynięcie z Gdyni pomiędzy czwartkiem a sobotą oraz powrót w ciągu 10 dni dowolnym rejsem w ramach tej samej rezerwacji (do 31.12.2021 r.). Oferta dotyczy taryfy Economy lub Flexi. W ramach promocji możesz wypłynąć następującymi statkami: Stena Spirit, Stena Vision, Stena Baltica i Stena Nordica. Propozycja dotyczy właścicieli samochodów osobowych, vanów, dużych vanów i kamperów.

Pstrągi tęczowe, leszcze, łososie i krasnopióry – rybne bogactwo szwedzkich rzek i jezior

Niezliczone rzeki, strumienie i czyste jeziora są ogromnym atutem, który przyciąga do Szwecji każdego roku tysiące wędkarskich zapaleńców. W centralnej części kraju znajduje się aż 96 000 zarybionych akwenów. Ogromna zasobność łowisk zachwyca wędkarzy z całej Europy, kusząc ich wspaniałymi sandaczami, łososiami, pstrągami potokowymi i tęczowymi, szczupakami, okoniami i jaziami. Nie brakuje tu również płoci, leszczy i krasnopiórów. Nie tylko różnorodność gatunkowa, ale również obfitość zarybienia zasługują na to, aby zasmakować w tym bogactwie.

Na ryby do Szwecji. Najpopularniejsze rejony połowów

W zasadzie cała powierzchnia Szwecji obfituje w zarybione rzeki i jeziora. Jednym z najpopularniejszych rejonów połowów jest Szwecja Południowa, chętnie wybierana przez polskich wędkarzy z uwagi na bliskość z Polską. Szczególnie często spotkać ich można nad dwoma największymi szwedzkimi jeziorami – Vänern i Vättern – ale też nad Świętą Anną czy Grytem.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here