Kurs żeglarski

Żegluga to bardzo popularne, jak również dla niektórych ekstrawaganckie zajęcie. Jest nieodzownym elementem wypraw nad jezioro czy inne akweny wodne. Dzięki tego rodzaju sportowi możliwy jest bardzo relaksujący wypoczynek, poczucie wolności, jak również oderwanie od codzienności. Aby móc samodzielnie poruszać się tego rodzaju środkiem transportu należy ukończyć odpowiednie kursy i szkolenia. Jak wygląda kurs żeglarski? Jakie tematy podczas niego są poruszane? Jakie uczestnik zdobywa umiejętności? Czym kończy się tego rodzaju szkolenie?

Szkolenie na patent żeglarski to specjalistyczne szkolenie, którego efektem jest uzyskanie uprawnień do sterowania jachtem u określonych gabarytach : wielkości i wagi. Tego rodzaju dokumenty wdawane są również na różnego rodzaju akweny, zgodnie z pozyskanymi wiadomościami i umiejętnościami. Czego uczy się kursant? Jakie nabywa zdolności?

Jednym z rozwiązań jest poddanie się szkoleniom ciągłym, które przez umowny okres odbywają się cały czas na wodzie. Uczestnicy turnusu zagwarantowane mają koje na jachcie, wyżywienie, jak również opiekę profesjonalnej, wykwalifikowanej oraz doświadczonej załogi. Podczas nauki przyszli żeglarze pozyskują odpowiednią wiedzę teoretyczną, a także praktyczne doświadczenie. W planie nauczania znajdują się przede wszystkim tematy takie jak:

– nauka różnego rodzaju wiatrów, ich kierunków i postępowania podczas niestandardowych warunków pogodowych,
– nauka wszelkiego rodzaju manewrów,
– nauka cumowania,
– podstawowych czynności ratunkowych,
– podjęcie prac bosmańskich,
– zarządzanie i kierowanie załogą i wiele innych.

Każdy kurs należy zakończyć sprawdzeniem wiadomości i umiejętności. Egzamin składa się z dwóch części: praktycznej oraz teoretycznej. Jednak po co tego rodzaju uprawnienia? Co może wykonywać żeglarz jachtowy z egzaminem?

Patent potrzebny jest osobom, które chcą kierować większymi jednostkami. Wypływać na wody jezior czy mórz jachtami dłuższymi niż 7,5 a także łodziami, które posiadają silnik motorowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here