podróże last minute

Każdy człowiek musi czasem oderwać się od swojego dotychczasowego życia. Chce zmienić swoje otoczenie, spotkać nowych ludzi, nawiązać ciekawe znajomości przeżyć przygody, które mógłby później wspominać w tych gorszych chwilach. Wakacje to wszystko właśnie umożliwiają. Osoby, które regularnie podróżują, zazwyczaj są po prostu bardziej szczęśliwe, czerpią większą radość ze swojego życia, mają lepszy nastrój i większy zasób energii.

Zapoznają się z otaczającym je światem i w ten sposób rozwijają się pod różnymi względami. Uczą się historii i kultury obcych im miejsc, poznają ich kulturę i odkrywają nowe kulinarne smaki. Niestety podróżowanie jest na tyle drogą rozrywką, iż mało kto pozwala sobie na takie zagraniczne wycieczki chociażby raz do roku.

O ile osoby mieszkające i żyjące na terenach innych krajów spokojnie mogą wyjeżdżać nawet co kilka miesięcy, tak w Polsce przeciętne zarobki są na tyle niewielkie, że nie pozwalają na spełnianie tych wszystkich turystycznych marzeń. Alternatywa dla standardowych i rzetelnie planowanych wyjazdów stały się jednak podróże last minute.

To właśnie z nich Polacy korzystają coraz częściej i bardzo je sobie chwalą

W okresie wakacyjnym każdy zaczyna marzyć o tym, by chociażby przez krótką chwilę w pełni się zrelaksować. Chce po prostu gdzieś wyjechać i zapomnieć o tym, z czym zmaga się na co dzień. Możliwość spędzenia wakacji we własnym kraju nie jest do końca satysfakcjonująca – Polacy doskonale znają swoje przepiękne morze Bałtyckie czy Tatry, dlatego w wolnym czasie chcą odkryć nowe zakątki świata, by przeżyć coś zupełnie innego niż dotychczas.

na plaży

Jednymi z najwspanialszych dla nich kierunków są ciepłe kraje. Egzotyczne państwa mają swój niesamowity urok – potrafią zachwycać swoim pięknem oraz typowo rozrywkowymi możliwościami. Spędzając w nich nawet kilka krótkich dni, można wyszaleć się za wszystkie czasy, zapomnieć o swojej szarej codzienności i raz na zawsze wyprzeć ze swojej głowy czarne myśli. Taki relaks zapewniają właśnie wakacje las minute. Idealnie sprawdzą się u osób, które chciałyby wyjechać gdzieś dalej, ale ze względu na swoje kłopoty finansowe do tej pory myślały, że nie stać ich na bardziej atrakcyjne podróże.

Podróże last minute pojawiają się w ofertach znanych biur podróży zazwyczaj na kilka dni przed planowanym wyjazdem bądź wylotem. Turyści dowiadują się o nich dosłownie na ostatnią chwilę. Muszą od razu podjąć więc decyzję – czy chcą skorzystać z wybranej oferty, czy wolą jednak poczekać na coś innego. Na takie podróże oczywiście nie każdy będzie sobie mógł pozwolić.

Osoby pracujące na pełny etat zazwyczaj muszą dużo wcześniej planować swoje urlopy, już na kilka miesięcy przed rozpoczęciem się lata decydując o tym, kiedy udadzą się na swój wypoczynek. Wakacje last minute będą więc odpowiednie tylko dla tych turystów, którzy mogą sobie pozwolić na taki spontaniczny wyjazd. Warto też czasem tutaj odrobinę zaryzykować.

Można np. wcześniej wziąć sobie kilka dni urlopu na czas wakacji, a potem tydzień przed ich rozpoczęciem zacząć przeglądać oferty różnych biur podróży. Niemalże zawsze bowiem pojawiają się wśród nich zróżnicowane podróże last minute. Nie każdy będzie mieć jednak w sobie na tyle odwagi, aby nie planować swoich wakacji z większym wyprzedzeniem, a poczekać na spontaniczną wycieczkę w korzystnej cenie.

w hotelu

Jeśli więc rozważałeś opcję skorzystania z tego rodzaju podróży, zastanów się przez dłuższą chwilę, czy wakacje last minute będą dla ciebie na pewno odpowiednie. Pomyśl, czy masz w sobie tyle siły, aby aż tak ryzykować. Jeśli bowiem już od paru ładnych miesięcy myślisz o tym, by odwiedzić konkretny kraj i czekasz tylko na to, aż wycieczki do danego miejsca zostaną przecenione, możesz się niestety rozczarować.

Nagle okaże się, że ich ceny zostaną tylko i wyłącznie podwyższone, przez co będziesz musiał zmienić swoje plany i zdecydować się na wyjazd do zupełnie innego miejsca. Rzadko kiedy też podróże last minute przeznaczone są dla większej grupy osób. Możesz z nich skorzystać w momencie, gdy jakiś turysta zrezygnuje ze swojej wycieczki i będzie chciał odstąpić swoje miejsce komuś innemu.

Ty wtedy na nie wskoczysz, ale nie zabierzesz ze sobą grupy przyjaciół czy całej rodziny. Jeśli więc zamierzasz podróżować samotnie – będzie to dla ciebie doskonała okazja na zaoszczędzenie kilkuset złotych, ale jeśli wolisz podróżować w gronie swoich znajomych – raczej nie uda ci się połączyć tego z samym oszczędzaniem. Wakacje last minute mają więc zarówno swoje wyraźne zalety, jak i poważne wady.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here