W kierunku morza – gdzie spędzić wakacje na północy Polski?

Miłośnicy podróżowania po Polsce powinni choć raz zawitać nad polskie morze. Jeśli nawet nie tam, to podążając w jego kierunku znajdą oni ciekawe miejscowości, które skrywają wiele urokliwych zakątków i atrakcji. Gdzie więc podążać, aby spędzić upragnione wakacje?

Lato to czas, w którym sama pogoda bardzo zachęca ludzi do podjęcia większej aktywności, a przy tym do podróżowania. W celu spędzenia letniego urlopu można zawsze postawić na nadmorskie klimaty. Podążając w samym kierunku morza, można odkryć wiele ciekawych miejsc, które wzbudzą ciekawość i natchną do tego, aby przemierzać częściej północne tereny Polski. Przekonaj się sam, jakie wrażenia i atrakcje czekają na Ciebie w nadmorskich lokalizacjach.

Odwiedź Kwidzyn, zanim przybędziesz do portu

Zanim zakosztujesz błogiego odpoczynku na plaży i morskiej bryzy, możesz po drodze zatrzymać się w miejscowości Kwidzyn. Położona w województwie pomorskim pozwala rozkoszować nietuzinkowym klimatem, za którym stoją liczne zabytki historyczne. Można w tym mieście zwiedzić między innymi konkatedrę św. Jana Ewangelisty, czy zamek w Kwidzynie. Poza tym z podróży do Kwidzyna będą zadowoleni miłośnicy neogotyku. Na terenie miejscowości bowiem będą mogli zobaczyć neogotycki budynek poczty czy neogotycki kompleks koszar wojskowych. Chcąc zatrzymać się w tym mieście, będziesz usatysfakcjonowany tym, co ma do zaoferowania Kwidzyn noclegi. Miejsc do wyspania się nie brakuje, o czym świadczą takie lokalizacje jak Zajazd Noclegowy Papiernik, Brzozowy Park czy Gospodarstwo Agroturystyczne Zielony Ogród. Każdą z nich cechuje odmienny klimat i wystrój, a także możliwość skosztowania lokalnych potraw. Kierując się nad morze, Kwidzyn będzie stanowić doskonały przystanek dla podróżujących.

Kołobrzeg – turystyka i wypoczynek w jednym

Jako jedne z licznych miast, znajdujących się tuż przy samym Bałtyku, Kołobrzeg posiada swój wyjątkowy klimat. Jest tak między innymi za sprawą latarni, która znajduje się tuż przy samej głównej części plaży. Ona z kolei zaskarbi turystów wieloma punktami do leżakowania i to w pobliżu znakomitych punktów gastronomicznych. Spośród zabytków turyści będą mogli zwiedzić molo, port morski, oceanarium, a także zapierające dech w piersiach przykłady architektury takie jak bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Istotnym elementem w trakcie podróży będzie też nocleg. Miejscowość ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też posiada całą listę miejsc, które składają się na Kołobrzeg noclegi. Od skromnych pokojów gościnnych poczynając, a kończąc na willach, apartamentach. Nie braknie też sanatorium, skierowanych do osób starszych.

Rewal – wypoczynek na słonecznej plaży

Ze wspomnianego Kołobrzegu, w niedalekim położeniu na zachód znajduje się Rewal. Choć jest to mała wieś nielicząca nawet tysiąc mieszkańców, to miejsce przykuwa uwagę turystów niesamowicie piękną plażą, która została wzbogacona oczywiście o wszystkie możliwe atrakcje. Dodatkowo można zobaczyć słynne Rewalskie Wieloryby, które stoją na deptaku, a także skorzystać z odbudowanej nadmorskiej kolei wąskotorowej. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci np. Park Wieloryba, jak również dla par, dla których udostępniono wiele romantycznych alejek blisko plaży. Osoby, które na miejsce letniego wypoczynku wybiorą Rewal noclegi i ośrodki dostępne tam, z pewnością ich zadowolą. Choć miejscowość jest nieduża, to w jej obrębie znajduje się wiele domków letniskowych, pensjonatów i hoteli.

Wybierając się na wakacje nad polskie morze, zastanów się, czy nie obrać kursu do Kwidzyna, Kołobrzegu czy Rewala albo zwiedzić wszystkie w ramach jednej podróży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here