last minute

Ponieważ zbliża się koniec roku, powoli można zacząć planować rok następny. Zwłaszcza że czekają nas kolejne wyzwania. Musimy przygotować się tak na lepsze, jak i gorsze momenty, które nas czekają. To także okazja, aby pomyśleć o czasie wolnym i o tym, kiedy wziąć urlop i gdzie się w tym czasie wybrać. Powoli można zacząć szukać towarzyszy podróży, osób z którymi znajdziemy wspólny kontakt i które też interesują podróże w dalekie krainy.

Trzeba też dbać o odpowiedni transport

Im wcześniej poszuka się odpowiednich opcji, tym łatwiej znaleźć tańsze loty, które są proponowane przez niektóre linie lotnicze. To samo tyczy się zakwaterowania. Jak wiadomo, wcześniejsza zapłata liczy się także z pewnymi obniżkami, a w większych miastach, zwłaszcza w ich centrum, należy liczyć się z tym, że już na pół roku przed planowanym wyjazdem, miejsc może brakować. Inna sprawa, że wcześniejsza rezerwacja może wiązać się z ryzykiem.

Z jednej strony nasze plany mogą się zmienić i okaże się, że wyprawa nie będzie adekwatna do naszych możliwości finansowych, ale z drugiej strony dane biuro podróży, firma lotnicza, przewozowa, czy hotel również może się borykać ze swoimi problemami, przez które nie będzie w stanie przyjąć swoich gości i zrealizować ich wcześniejszych planów. Jeden z problemów może stanowić tzw. overboarding, czyli sprzedaż przez linie lotnicze zbyt dużej ilości biletów, niż liczba miejsc na pokładzie.

W tej sytuacji linia zobowiązuje się jednak do wyznaczenia lotu zastępczego, np. na inne lotnisko możliwie blisko celu podróży, a klient może starać się o zwrot kosztów na bazie odpowiednich preambuł zawartych w prawie Unii Europejskiej lub innych podmiotów, jeżeli kraj nie znajduje się w ramach Europejskiej Wspólnoty. Miejsc, które można odwiedzić w trakcie wakacji, jest bardzo wiele.

Wielką popularnością cieszą się kraje słoneczne takie jak: Francja, Hiszpania, Włochy, Grecja, Portugalia, Turcja, Chorwacja, Rumunia, Bułgaria czy Czarnogóra. Także poza granicami europejskimi znajdują się poważane przez turystów miejsca, takie jak Egipt, Maroko, Malediwy, Sri Lanka, Tajlandia, Filipiny, Kambodża, Australia, czy Tunezja. Dla osób lubiących zimniejsze miejsca, z pewnością zaproponować można kraje skandynawskie – Szwecja, czy przede wszystkim Norwegia z przepięknymi fiordami i półkami skalnymi.

dziewczyna z walizką

Również Finlandia robi spore wrażenie, a przede wszystkim coraz bardziej modna staje się Islandia, która przyciąga swoimi niezwykłymi wulkanami, a także zorzą polarną i dniami polarnymi w trakcie lata. Idealna możliwość, aby pojeździć na nartach, jest za to w krajach, takich jak Austria, Niemcy czy Szwajcaria oraz we Włoszech, gdzie góry są urokliwe. Również Polska jest nie najgorszym miejscem do tego typu ekspedycji, a nasze góry, takie jak Karkonosze, Bieszczady, czy Tatry są idealnym miejscem wypoczynkowym.

Zwłaszcza popularne stało się Zakopane, a Krupówki są miejscem nowoczesnym, które zajmuje wiele sklepów o zagranicznej marce. Oczywiście swoje zrobiły też zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, gdzie polscy kibice dali się po raz kolejny poznać, jako osoby, które tworzą wspaniałą atmosferę i potrafią żyć samymi zawodami wraz ze swoimi ulubionymi sportowcami, nie tylko tymi z Polski. Z drugiej strony, na północy znajduje się polskie morze z wieloma ustronnymi kurortami, takimi jak Darłowo, Międzyzdroje, Ustka, Łeba, Rewal, Ustronie Morskie, Władysławowo, Jurata, Jastrzębia Góra, Jastarnia, czy Hel.

Przyciągają one wielu turystów i są wielką szansą dla mieszkańców tamtejszych mieścin, aby zarobić na udostępnieniu mieszkania dla turystów w ramach wynajmu. Oczywiście sporo osób, wybierających się w trakcie wakacji nad morze, chciałoby przy okazji zobaczyć także Trójmiasto, a więc Gdańsk, Sopot i Gdynię, gdzie znajduje się znaczący kawałek polskiej historii, a także piękny rynek i plaże. Sporo osób odwiedza także takie miejscowości jak Wrocław, Poznań, czy Kraków.

wakacje last minute

To ostatnie należy do jednego z najczęściej odwiedzanych na świecie przez zagranicznych turystów. Przy okazji odwiedzenia Sukiennic, Kościoła Mariackiego, Wawelu i jego smoka, wiele osób udaje się także do pobliskich miejscowości, takich jak Wieliczka ze wspaniałą Kopalnią Soli, jak i także Oświęcim, gdzie mieściły się obozy koncentracyjne w trakcie drugiej wojny światowej.

Dla spóźnialskich, którzy nie dali rady zadbać o swoje wakacje odpowiednio wcześnie, biura podróży mają także właściwe oferty znane jako wakacje last minute. Nie jest więc powiedziane, że jeszcze w miesiącu poprzedzającym wakacje uda się natrafić na wymarzoną ofertę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here