Biała lista podatników VAT

Prowadzisz swój biznes i pewnie wiesz jak ważna jest współpraca dwóch przedsiębiorców. Czasy odizolowanych od świata państw, tak jak Japonia w dziewiętnastym wieku, przeszły już na dobre w karty historii. Jednak aby współpraca była owocna musi być bezpieczna. Niestety zwykle przedsiębiorcy nie mają odpowiednich narzędzi, aby sprawdzić swego kontrahenta i niewiedzą czy aby poprzez podpisanie umowy nie narażą się na komplikacje podatkowe. Jednak ma to się teraz zmienić.

Biała lista podatników VAT ma być właśnie tym narzędziem, który pomoże zweryfikować wspólnika. Lecz czym jest i gdzie znaleźć białą listę podatników VAT? Jest to najprościej specjalna lista, która skupia wszystkich podatników VAT, niezbędne o nich informacje.

Wykaz białej listy podatników VAT, powie nam między innymi: czy nasz kontrahent jest czynnym, lub biernym podatnikiem VAT. Oprócz tego dowiemy się, czy przedsiębiorca zgłosił swój rachunek w urzędzie skarbowym bądź w CEIDG, czy też nie. Jeśli tego nie zrobił, to zgodnie z nowymi przepisami prawa podatkowego, (nasz naród zawsze ma bardzo świeże prawa podatkowe, bo co roku wchodzą nowe i nowe. Już trudno się w nich połapać i przy okazji nie oszaleć) wchodzącego w życie 1 stycznia 2020 roku, naraża cię na problemy podatkowe. Więc jeśli chcesz tego uniknąć wejdź na stronę internetową Ministerstwa Finansów, na której szybko i co ważne bezpłatnie, sprawdzisz status twojego kontrahenta.

Jak to działa?

To bardzo proste. Wchodzisz na stronę Ministerstwa Finansów bądź CEIDG, szukasz zakładki ,,wykaz podatku VAT”, wpisujesz numer konta bankowego, NIP lub REGON twojego kontrahenta, klikasz szukaj i już wiesz, czy twój wspólnik jest na białej liście czy go tam nie ma. To takie proste a może uchronić Cię od niemiłych, bliskich kontaktów ze skarbówką. A przyznasz, że dla dobra twojego interesu, lepiej nie garnąć się do sporów z tą instancją. Więc lepiej sprawdź wykaz białej listy podatników VAT i śpi spokojnie, bez obaw o konsekwencje jakiegoś niewłaściwego wyboru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here