Bilety promowe do Norwegii – ile kosztują?

Podróż do Norwegii można zaplanować z uwzględnieniem różnych środków lokomocji. W zależności od naszych preferencji, możemy udać się w nią samochodem, samolotem, a nawet promem. O czym powinniśmy pamiętać, przygotowując się do takiej podróży?

Jak dotrzeć do Norwegii droga lądową?

Taka podróż zajmie nam od jednego do dwóch dni. Z Polski do Norwegii możemy wyruszyć zarówno od wschodu, jak i zachodu. W pierwszym przypadku czeka nas przejazd przez Finlandię i Rosję drogą E8. Musimy więc być przygotowani na kontrole celne i paszportowe w miejscowościach Borisoglebsky i Storskog. Jeśli już wjedziemy do Szwecji, to będziemy poruszać się europejską E6. Prowadzi ona przez takie miasta jak Malmo, Helsingborg i Goteborg. Granicę z Norwegią przekroczymy w Svinesund. Od zachodu natomiast możemy dojechać samochodem do Niemczech i Danii, skąd w dalszą podróż możemy udać się koleją. Norwegowie mają bowiem rozbudowaną sieć kolejową. Dzięki temu realizowane są stałe kursy łączące ten kraj z państwami z głębi kontynentu. Dzięki temu możemy skorzystać z połączeń na trasie Oslo – Sztokholm, Oslo – Kopenhaga, czy Oslo – Goteborg. Pociągi nocne oferują w dodatku wagony sypialne, co zwiększa komfort podróży. Pamiętajmy też, że norweska druga klasa to zupełnie inny, wyższy standard, niż ten znany nam z lokalnego podwórka.

Bilety promowe do Norwegii – czy da się kupić je w Polsce?

To jednak nie wszystkie sposoby na dostanie się do Norwegii. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup biletów na prom. Z Polski nie odpływa jednak żaden bezpośredni prom, ale zaplanowanie takiej podróży jest możliwe nawet bez wychodzenia z domu. Nie musimy też robić tego na własną rękę. Warto wówczas skorzystać z pomocy fachowców. Znajdziesz ich chociażby w tym miejscu https://www.mastertravel.pl/bilety_promowe,norwegia.html. Do wyboru mamy trzy trasy przejazdu. Pierwsza obejmuje przeprawę promową do Szwecji. Takie rejsy są organizowane w Gdańsku, Gdyni oraz Świnoujściu. Drugim sposobem jest podróż autem do Kiel, skąd promem udamy się w kierunku Norwegii. Opcja ta jest szczególnie opłacalna dla osób mieszkających na zachodzie kraju. Bilety promowe do Norwegii możemy też zakupić na rejsy wykonywane w Danii. To tam właśnie mamy najwięcej połączeń bezpośrednich. Na szczęście firmy oferujące sprzedaż biletów promowych pomagają na każdym etapie podróży. Dzięki temu bilety promowe do Norwegii zakupimy niezależnie od miejsca przeprawy. Rezerwując miejsce na promie z pomocą specjalistów możemy też być spokojni o to, że nic nas nie zaskoczy. Będziemy bowiem poinformowani o wszystkim, co nas czeka. Jest to zatem bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy decydują się na tego typu podróż po raz pierwszy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here