walizki

Nie jest łatwo powiedzieć, co zabrać na wakacje, bo to wszystko będzie zależne od tego gdzie jedziemy. Jeśli jednak planujemy wakacje to na pewno te przygotowania trzeba będzie czynić znacznie wcześniej, a wtedy na pewno niczego nie zapomnimy, ale czy na pewno? Zawsze jest coś, co zostanie w domu albo, czego nie kupimy. Tak to już jest, dlatego nie ma się, co stresować, bo to wakacje i jeśli czegoś nie mamy to zawsze można będzie to kupić.

Dokumenty na wakacje

Jeśli jedziemy poza granicę kraju to trzeba się do tego wyjazdu dobrze przygotować. Sprawdzajmy czy w kraju, do którego jedziemy jest potrzebny tylko dowodów osobisty czy potrzebny jest paszport. Jeśli będziemy już na granicy to będzie za późno i nas nie wpuszczą, dlatego trzeba zadbać o to żeby wszystko było przygotowane na czas. Jeśli jedziemy gdzieś i planujemy wycieczki to również trzeba sprawdzać czy kraj, do którego jedziemy uwzględnia dowody czy paszporty.

Często jest tak, że jedziemy gdzieś samochodem przez pół Europy i nagle okazuje się, że na naszej drodze staje kraj, który wymaga od nas paszportów i mamy poważne problemy. Nie można sobie na to pozwolić i nie chcemy się tak stresować, dlatego do wszystkiego trzeba będzie się przygotować wcześniej. Tym bardziej, że te bardzo ważne dla nas informacje można będzie znaleźć w Internecie. Wtedy wiemy, do którego kraju wyjeżdżamy na dowodzie, a do którego na paszporcie.

Jeśli jesteśmy już przy wyjazdach samochodem to pamiętajmy, że w większości krajów europejskich wystarczy nam nasze OC, ale są również takie kraje w UE, które wymagają zielonej karty. Taką kartę można wykupić na granicy państwa, ale kosztuje kilkadziesiąt euro. Od swojego ubezpieczyciela dostaniemy ją całkowicie za darmo. Trzeba to sprawdzić, bo nie da się karty wydrukować na zwykłym papierze czy pokazać w telefonie.

Wszystko musi być oryginalne i tylko takie jest akceptowane przez państwo, do którego jedziemy. W razie problemów będzie trzeba za wszystko odpowiadać z własnej kieszeni i nam się to nie będzie opłacało. Nie ma sensu brać sobie problemów na głowę.

paszport

Pakujemy walizki

Ubrania są bardzo potrzebne i o nich nie można zapomnieć, ale jeśli gdzieś jedziemy poza granice to pamiętajmy o tym żeby przygotować sobie apteczkę. Wiele leków, które u nas można kupić bez recepty tam wymaga recepty, dlatego jeśli na coś chorujemy albo mamy jakieś dolegliwości podczas takich wyjazdów to trzeba się do tego dobrze przygotować, a wtedy nie będziemy mieć żadnych problemów.

Jeśli lecimy samolotem to mamy ograniczenia, co do wagi i trzeba mieć walizki po 20 kilogramów na osobę, ale w samochodzie już takich ograniczeń nie ma, dlatego można pakować to, co chcemy aczkolwiek nie ma, co przesadzać. Jeśli jedziemy do bardzo ciepłego kraju latem to zabieranie kurtek i długich spodni nie ma sensu. Szanse na to, że tam zepsuje się pogoda jak to ma często miejsce u nas są znikome.

Najlepiej to widać na południu Europy gdzie zawsze latem jest bardzo gorąco, dlatego nie trzeba tam trafiać z terminami tylko jedziemy w czerwcu i wiemy, że od tego czasu na pewno będzie bardzo ciepło i że miło spędzimy czas, a na pewno na tym nam zależy. Jeśli planujemy wakacje w Polsce to ciepłe kurtki na pewno nam się przydadzą to bez względu na to czy to morze czy góry.

co zabrać na wakacje

Nasze wakacje

Wakacje to czas odpoczynku, dlatego wszystko trzeba dobrze zaplanować. Do ciepłego kraju trzeba wziąć czapki, bo chronimy głowę od słońca, które naprawdę mocno przypieka. Trzeba zabrać ze stoą filtry chroniące nasze ciało i tutaj nie ma żartów. Trzeba wybierać mocne filtry, a tym bardziej dla naszych dzieci. Opalenizna może i ładnie wygląda, ale pamiętajmy, że najważniejsze jest zdrowie i o tym nie można zapominać.

Trzeba, zatem wybrać kosmetyki, które są bardzo skuteczne w działaniu, a wtedy wszystko będzie tak jak należy, a my będziemy bezpieczni i cali i zdrowi wrócimy do domu. Najłatwiej jest jechać na wakacje organizowane przez kogoś, bo wtedy zabieramy trochę ubrań, dokumenty i pieniądze. Jeśli czegoś nam braknie to można to zawsze kupić. Gorzej, jeśli wszystko musimy sami organizować, bo wtedy spraw jest znaczeni więcej do wykonania i o niczym nie można zapominać.

Na szczęście dzisiaj, jeśli się czegoś nie weźmie to w cywilizowanych krajach można będzie to dokupić. Informacje o tym, co przydaje się w danym kraju również można znaleźć w Internecie albo dowiedzieć się tego od znajomych. Na pewno mamy o wiele łatwiej niż w erze, kiedy Internetu nie było, dlatego trzeba zbierać wcześniej takie informacje, a będziemy bezpieczniejsi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here