Dlaczego warto wybrać się do Zakopanego

Szybkimi krokami nadchodzi sezon urlopowy, a wraz z nim planowanie wyjazdów i odpoczynku w najpiękniejszych zakątkach Polski. Jednym z nich jest Zakopane, stolica Tatr. Znajdziesz tam nie tylko piękne widoki, ale również pyszne regionalne potrawy, a także wiele interesujących rozrywek.

Kilka słów o mieście

Zakopane od zawsze cieszyło się dużą popularnością wśród turystów z Polski, ale również zza granicy. Zawdzięcza to nie tylko pięknym, górskim krajobrazom, ale również klimatowi, jaki tam panuje. Jest to idealne miejsce dla osób, które pragną aktywnie spędzić swój wolny czas, wędrując po górskich szlakach i zwiedzając najpiękniejsze, zabytkowe miejsca.

Zakopane to również miejsce, w którym można poznać ciekawe, góralskie tradycje albo regionalne potrawy. Kto już raz odwiedził to górskie miasto, z pewnością wie, że nie ma drugiego takiego. Z tego względu niejedna osoba chętnie wraca do Zakopanego, by spędzić tam miło i przyjemnie czas w gronie znajomych i rodziny.

Wycieczka na Kasprowym Wierch

Na początek warto wybrać się na Kasprowy Wierch. Na szczyt można dostać się dwiema różnymi drogami: wybierając przejazd koleją linową albo udać się tam pieszo. Pierwsza propozycja jest dla osób, które nie są jeszcze zaprawione w górskich wędrówkach lub po prostu mają ochotę dotrzeć na szczyt w zaledwie kilka minut. Druga opcja na pewno spodoba się zapalonym wędrowcom.

Ze szczytu Kasprowego Wierchu podziwiać można niesamowitą, tatrzańską panoramę. Znaleźć można tam także szlaki turystyczne, które prowadzą w kolejne, ciekawe miejsca. Każdy, kto jest miłośnikiem górskich wędrówek, znajdzie tu jakąś dla siebie i będzie mógł się nacieszyć tym spokojnym, ale jakże przyjemnym sportem.

Gubałówka

Inną ciekawą sugestią, której nie należy pomijać, jest Gubałówka. Jest to kolejny szczyt, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok. Podobnie jak poprzednio, również i w tym przypadku pomyślano o turystach, którzy są mniej zaprawieni w pieszych wycieczkach. Mogą oni skorzystać z kolejki, która dowiezie ich na szczyt.

Gubałówka często pełna jest atrakcji dla dzieci i młodzieży, należy też do stosunkowo łatwych szczytów do zdobycia. Nic dziwnego, że tak wiele osób właśnie ją wybiera na rodzinne wycieczki.

Dla wymagających: Giewont

Nie należy zapomnieć o Giewoncie, jednakże jest to dużo bardziej wymagająca wyprawa, na którą należy być dobrze przygotowanym. Warto zabrać ze sobą odpowiednie obuwie, najlepiej buty trekkingowe, które nie tylko zapewnią wygodę, ale również odpowiednią przyczepność i pozwolą uniknąć kontuzji. Nie bez znaczenia będzie także kurtka, na wypadek, gdyby pogoda nagle się pogorszyła, a także dobrze przygotowany plecak. Jedzenie, napoje, słodycze, apteczka i kilka innych, przydatnych przedmiotów na pewno ułatwią zdobycie tego szczytu.

Niezwykłe górskie jezioro

W planie podróży nie należy zapominać o Morskim Oku, do którego można dotrzeć pieszo lub skorzystać z wozu, prowadzonego przez górala w tradycyjnym stroju. Po dotarciu na miejsce można nie tylko zachwycać się pięknem górskich widoków i samego Morskiego Oka, ale także skosztować pysznych, regionalnych potraw w znajdującym się tam schronisku.

Krupówki

Oczywiście dużą popularnością cieszą się również Krupówki, które o każdej porze roku tętnią życiem. Przyciągają turystów nie tylko ciekawą zabudową, ale również straganami, na których można kupić pamiątki i przysmaki.

A gdzie nocować?

Oprócz planowania wypraw, warto także wybrać odpowiednie miejsce do noclegu, które pozwoli na doskonały wypoczynek pomiędzy kolejnymi wycieczkami.

Apartamenty w Zakopanem to idealny wybór dla każdego, kto ceni sobie wygodę i obsługę najwyższej jakości. Zostały rozmieszczone w trzech lokalizacjach, dzięki którym każdy znajdzie dla siebie idealne miejsce. 

Wolisz zamieszkać w samym centrum, przy zabytkowych Krupówkach, by mieć wszystkie atrakcje w zasięgu ręki? Czy może preferujesz miejsce bardziej spokojne i zaciszne? Wybór należy do ciebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here