Ekskluzywne wakacje dla wymagających - przedgląd najciekawszych kierunków

Nie interesują cię wycieczki po Europie? Szukasz oryginalnych kierunków na ekskluzywne wakacje? Poznaj nasze top 5 kierunków na wakacje marzeń.

Malediwy charakterystyka miejsca

To nie kraj, to raj. Malediwy to archipelag niedużych i płaskich wysp na Oceanie Indyjskim. Najwyższy szczyt ma wysokość zaledwie 2,5 metra! Na Malediwy lata się przede wszystkim dla tropikalnego klimatu i podziwiania uroków podwodnej rafy koralowej. Luksusowe domki na wodzie, oryginalna kuchnia pełna wiórków kokosowych, niezapomniane widoki i bajeczne plaże – luksus na wyciągnięcie ręki – takie właśnie są Malediwy.

malediwy

Mauritius co to za kraina?

Kolejny kraj na Oceanie Indyjskim, na odmianę znany głównie filatelistom. A szkoda, bo Mauritius to coś więcej, niż stare znaczki pocztowe. Tropikalna wyspa otoczona szmaragdową wodą jawi się jako coś nieziemskiego. Do pełni szczęścia brakuje delfinów? Nie ma obaw, przypłyną! Do tego pobyt w luksusowym hotelu przy jednej z najpiękniejszych plaż na całym świecie. Czy może być piękniej?

mauritius

Zanzibar – poznaj faunę i florę

Jeśli ma być piękniej, to tylko na Zanzibarze – kolejnej wyspie Oceanu Indyjskiego. Endemiczne rośliny i zwierzęta, oryginalna kuchnia, plantacje przypraw (tak, to tu pieprz rośnie!), drobniutki i bielutki piasek na plaży, a zamiast tradycyjnego hotelu luksusowa afrykańska chata. Zanzibar to prawie jak inny wymiar – przysłowiowy koniec świata. To właśnie tu można przejść suchą stopą po dnie oceanu. Jakim cudem? Przy odpływie ocean cofa się o blisko kilometr.

zanzibar

Nepal to nie tylko Himalaje

Na odmianę nie plaże, ale góry. Najwyższy i najbardziej uduchowiony kraj na świecie. Tu nawet powietrze jest buddystą. Na turystów czekają ośnieżone Himalaje (spokojnie, nie trzeba wchodzić na sam szczyt) i gęste lasy przepełnione nieokiełznaną przyrodą. Świątynie i posągi Buddy są tu na porządku dziennym, ale nie trzeba być buddystą, by zwiedzać Nepal. Pełna zabytków Dolina Katmandu zachwyci także tych, którzy z buddyzmem nie mają nic wspólnego. No i ta nepalska kuchnia – tego się nie da opisać!

nepal

Wyspy Fidżi – ciekawy kierunek na wycieczkę życia

Na koniec przenieśmy się na półkulę południową, na Fidżi. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie marzył o urlopie pod palmami słodkim nieróbstwie. A niby czemu nie? Czy wakacje zawsze muszą oznaczać aktywność? Fidżi to kilkaset wysp i wysepek, niektóre całkiem bezludne. Palmy kokosowe, słoneczna pogoda, rajskie hamaki na plaży, szmaragdowy ocean skrywający przepiękną rafę koralową. Nie trzeba nic robić, wystarczy korzystać z nieprzebranych darów natury. Ekskluzywne wakacje na Fidżi zadowolą nawet najbardziej wymagających podróżników.

fidżi

Za mało? Sprawdź: Polinezja i Wyspy Markizy poznaj atrakcje egzotycznej podróży na wyspy środka Pacyfiku

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here