Gdzie na wakacje

„Gdzie na wakacje w góry?” – to pytanie, które zadaje sobie co roku kilka milionów polskich turystów. I nic w tym dziwnego, w końcu polskie góry mają w sobie to coś, co przyciąga i „nie chce puścić”. Czyste, rześkie górskie powietrze, majestatyczne widoki, unikalność przyrody oraz atrakcyjność szlaków to zaledwie fragment tego, na co mogą liczyć turyści podczas wakacyjnego wyjazdu w góry.

Dopełnieniem tego jest zwykle dobra infrastruktura drogowa oraz wysoka dostępność połączeń autokarowych, kolejowych oraz lotniczych. Tym samym na wakacje w polskie góry można wybrać się praktycznie każdym środkiem lokomocji, a na dodatek szybko i sprawnie. W związku z tym warto zastanowić się, który wakacyjny kierunek będzie najodpowiedniejszy.

Oczywiście warto odwiedzić każdy górski region w Polsce i osobiście wyrobić sobie zdanie na jego temat. My natomiast przeanalizowaliśmy różne warianty ofertowe i wyciągnęliśmy wnioski, z którymi chcielibyśmy się podzielić z Tobą drogi Czytelniku. W naszej ocenie, na wakacje w góry warto wybrać się do Szczyrku. Dlaczego? O tym przeczytasz poniżej.

Wakacje w Szczyrku

Szczyrk to malowniczo położony górski kurort. Mieści się w samym sercu Beskidu Śląskiego, administracyjnie należąc do województwa śląskiego i powiatu bielskiego. Jest to miejscowość zamieszkiwana na co dzień przez kilkanaście tysięcy osób. Całoroczny ruch turystyczny sprawia, że większość mieszkańców Szczyrku pracuje w szeroko pojętej branży turystycznej (zakwaterowanie, gastronomia, usługi około turystyczne, tj.: wypożyczalnie rowerów i nart, serwis, transport, obsługa kas i obiektów narciarskich). Mieszkańcy mają bardzo pozytywne nastawienie do turystów, mimo iż w sezonie zimowym poruszanie się po mieście dla co po niektórych może być dość uciążliwe.

Serdeczność i otwartość mieszkańców Szczyrku, w połączeniu z bogatą ofertą noclegowo-gastronomiczną, licznymi, całorocznymi atrakcjami turystycznymi oraz, co najważniejsze, bogactwem przyrody i zachwycającym górskim krajobrazem, sprawiają, że jest to miejsce coraz chętniej wybierane jako wakacyjny cel.

Wakacje połączone z poprawą zdrowia

Wielu turystów wybiera się na wczasy oczyszczające w Szczyrku. To jeden z popularnych pakietów wakacyjnych. Czyste, górskie powietrze, w połączeniu z dużą dawką motywacji i pozytywnej energii, zdrowym jedzeniem oraz relaksem pod różną postacią jest tym, czego zdecydowanie potrzebują osoby narażone na stres i/lub pracujące w dużych ośrodkach miejskich.

Szczyrk sprzyja poprawie nie tylko zdrowia psychicznego, ale również i zdrowia fizycznego. Kilkadziesiąt kilometrów wyznaczonych tras rowerowych i pieszych, wypożyczalnia rowerów górskich i elektrycznych, wiele pieszych szlaków turystycznych prowadzących m.in. na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego (Skrzyczne) oraz na Klimczok, to zaledwie fragment tego, w jaki sposób można aktywnie spędzić tutaj czas.

Zakwaterowanie w Szczyrku

W Szczyrku istnieje wiele obiektów noclegowych oferujące zakwaterowanie w różnych standardach. Aby zapoznać się z ofertami obiektów wystarczy wpisać w wyszukiwarce „Szczyrk noclegi”. Ogromna liczba ofert zakwaterowania może przyprawić o zawrót głowy, ale jednocześnie pozwoli na znalezienie takiego miejsca, w którym warto będzie spędzić wakacje w górach.

Jeżeli zależy nam na ograniczeniu czasu poświęconego na poszukiwanie zakwaterowania w górach, dobrym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z oferty największego obiektu noclegowego w Szczyrku, tj. Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo. Jest to obiekt, który znajduje się na szczycie wzgórza. Z jego okien rozpościera się niepowtarzalny widok na panoramę szczytów Beskidu Śląskiego.

W Orlim Gnieździe w Szczyrku zakwaterowanie znajdzie jednocześnie nawet kilkaset osób. Dodatkowo będą one mogły skorzystać ze zróżnicowanej oferty gastronomicznej (na miejscu funkcjonuje aż 5 lokali gastronomicznych), kilkunastu sal konferencyjnych, holu widokowego, profesjonalnego gabinetu fizjoterapii i masażu oraz szeregu atrakcji tj.: zewnętrzny basen z podgrzewaną wodą, stołów do bilardu, ping-ponga i piłkarzyków, air-hockey, pokoju zabaw, biblioteki turystycznej, wypożyczalni rowerów elektrycznych i górskich czy dmuchanego zamku oraz piaskownicy ze zjeżdżalnią. W rzeczywistości atrakcji jest zdecydowanie więcej i nie sposób ich wszystkich wymienić.

Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku jest również obiektem, który dysponuje ogromną liczbą miejsc parkingowych (wyróżnia go zdecydowanie na tle innych, lokalnych obiektów). Znajduje się na szlaku prowadzącym na górski szczyt Klimczok oraz w niedalekiej odległości (ok. 300 metrów) od głównej atrakcji Szczyrku – Sanktuarium Matki Boskiej Szczyrkowskiej z cudownym źródełkiem.

Rezerwując wakacje w górach zdecydowanie warto wziąć ten obiekt pod uwagę. Kontakt do szczyrkowskiego Orlego Gniazda jest możliwy poprzez:

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here