Jak zaplanować zwiedzanie Wrocławia?

Wrocław jest przepięknym miastem o wyjątkowej architekturze. Turyści lgną do niego po to, żeby nacieszyć się wszystkimi atrakcjami, jakie to miejsce ma do zaoferowania. Wrocław posiada cudowne budynki pochodzące z różnych okresów na przestrzeni dziejów. Na szczęście nie został bardzo uszkodzony podczas II Wojny Światowej, dlatego możemy cieszyć się tą wspaniałą architekturą.

Jak zaplanować zwiedzanie?

Warto zacząć od znalezienia idealnego apartamentu. W centrum Wrocławia jest ich cała masa, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Apartamenty posiadają dużo niższe ceny chociaż nie odbiegają jakością od pokojów z gwiazdkowych hoteli. Tak szeroki wybór powoduje, że zarówno singiel, rodzina czy cała grupa znajdą odpowiedni nocleg w samym centrum Wrocławia.
Po wyborze apartamentu warto jest trochę poczytać o samym mieście. Istnieją internetowe przewodniki po Wrocławiu, które znacznie ułatwiają zwiedzanie. Po przeczytaniu takiego przewodnika można dostosować swoje potrzeby i czas, do tego co chce się zobaczyć. 

Można też wykupić usługę od przewodnika turystycznego, który zadba o to, żeby nie pominąć żadnego, godnego uwagi miejsca we Wrocławiu. Ostatnimi czasy bardzo popularne stało się zwiedzanie miasta melexem. Podczas takiej wycieczki przewodnik opowiada o Wrocławiu, przystanki są robione w 30 najciekawszych miejscach. Jest to bardzo dobra opcja, szczególnie dla grup. Oprócz zobaczenia tych najważniejszych zabytków, podczas jazdy melexem można też podziwiać przepiękną architekturę. Planując odwiedzenie miasta, polecamy wyjątkowe apartamenty we Wrocławiu http://apartamentywroclaw24.pl.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Wrocław jest miastem, które ma bardzo dużo do zaoferowania. Jednym z najciekawszych miejsc jest Panorama Racławicka. Jest to oddział Muzeum Narodowego, w którym znajduje się słynny obraz „Bitwa pod Racławicami”. Obraz ten został namalowany przez Jana Stykę i Wojciecha Kossaka. Jego rozmiar robi wrażenie, ponieważ jest to aż 1800 metrów kwadratowych! Jest to na pewno jedno z obowiązkowych miejsc do zwiedzenia we Wrocławiu.

Innym budynkiem, który warto zobaczyć jest Hala Stulecia. Jest ona umieszczona na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Często w Hali Stulecia organizowane są koncerty lub wystawy sztuki, więc można się przy okazji załapać na jakieś ciekawe wydarzenie.

Jak już wcześniej było wspomniane, Wrocław posiada przepiękną architekturę, którą warto zobaczyć z góry. Taką możliwość daje nam wieża Sky Tower. Z 49 piętra budynku, panorama Wrocławia robi piorunujące wrażenie. Jest to obowiązkowy punkt wycieczki każdego miłośnika pięknych widoków.
Oczywiście mówiąc o Wrocławiu nie można pominąć zoo. Jest to najstarsze i największe zoo w Polsce. Dodatkowo, jest to trzecie co do wielkości zoo na świecie. Na jego terenie znajduje się ponad 1132 gatunki zwierząt, a jego powierzchnia to ponad 33 hektary. Dodatkowo na terenie zoo znajduje się Afrykarium – jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w całym Wrocławiu. Afrykarium to taki rodzaj oceanarium, w którym znajduje się fauna pochodząca tylko z Afryki. Decydując się na wycieczkę do tego ogrodu zoologicznego, trzeba pamiętać o tym, że jego zwiedzanie trwa wiele godzin.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here