Jaką walizkę podróżną wybrać na ferie?

Ferie to szczególny czas dla rodziców i ich dzieci. Okres ten wymyka się bezpiecznej rutynie dnia codziennego, warto więc dobrze się na niego przygotować. Jeśli planujemy wyjazd poza miejsce zamieszkania, potrzebne nam będą odpowiednie torby podróżne, aby uczynić eskapadę bezpieczną i jak najbardziej komfortową. Niezależnie od tego, czy wybieramy się z dziećmi na wspólny urlop, czy też wysyłamy je same na ferie, ważną kwestią pozostaje pytanie, jaką walizkę wybrać na ferie.

Walizka podróżna. Właściwy wybór pod względem celu, czasu i środka transportu

Odpowiednio dobrany ekwipunek to połowa sukcesu, a decyzja o wyborze ilości i wielkości poszczególnych bagaży powinna być starannie przemyślana. Szczególnie zimą, kiedy bagaż jest większy ze względu na grubość i ilość dodatkowej odzieży, ważna jest jego odpowiednia optymalizacja. Wysyłając dziecko na ferie zimowe, należy pamiętać o zapakowaniu odpowiedniej ilości sztuk ciepłej odzieży i innych niezbędnych akcesoriów, jednocześnie nie obarczając naszej pociechy zbyt dużym ciężarem. W przypadku zimowiska w ciepłym kraju, ilość bagażu będzie mniejsza, jednak zawsze trzeba brać pod uwagę wszystkie pośrednie środki transportu podczas podróży.

Mała podróżna walizka

Mała walizka doskonale sprawdzi się na krótkie weekendowe wypady, a jej niewielkie gabaryty dają dziecku swobodę przemieszczania się z bagażem w trakcie wsiadania do pojazdów i u celu wyprawy. Walizka dla malucha powinna być zaopatrzona w teleskopową rączkę i kółka, pozwalające na prawie bezwysiłkowy jej transport. Pasy umieszczone wewnątrz kufra umożliwiają oddzielenie od siebie poszczególnych rodzajów garderoby, co ułatwia ich szybki dobór. Jeśli wybierzemy walizkę zaopatrzoną w dodatkowy suwak regulujący przestrzeń bagażową, będzie można zwiększać i zmniejszać jej objętość w razie potrzeby. Ta funkcja przydaje się zwłaszcza gdy maluch chce przywieźć ze sobą do domu pamiątkę z wycieczki.

Walizka podróżna duża

Walizka podróżna duża, ze względu na swoje gabaryty, jest dobrym rozwiązaniem tylko wtedy, kiedy wybieramy się na ferie wspólnie z pociechami lub mamy pewność, że organizatorzy wyjazdu zapewniają całościowe tragowanie bagaży, bez angażowania do tych czynności dzieci. Dobrym rozwiązaniem dla starszego dziecka wyjeżdżającego na zorganizowane ferie zimowe jest walizka podróżna średnia. Model zaopatrzony w cztery kółka pozwala na transport bagażu w pionie i poziomie. Dzięki bocznym uchwytom na bokach walizki, można ją łatwo wkładać i wyjmować ze środków lokomocji, a także wnosić po schodach. Należy jednak bezwzględnie pamiętać o zoptymalizowaniu ciężaru bagażu do możliwości dziecka.

Walizka do pociągu

Zimowe ferie w górach to bardzo popularna forma spędzania czasu w trakcie przerwy w nauce. Dość często podróż na zorganizowany obóz narciarski dla młodzieży odbywa się pociągiem, w zarezerwowanych wagonach. Zazwyczaj każde miejsce w przedziale jest zagospodarowane, a wiszące pod sufitem półki na bagaże mają niewielką ładowność. Warto mieć to na uwadze, dostosowując ekwipunek pod względem jego wymiaru. Ważną kwestią jest również tworzywo, z jakiego wykonana została walizka. Twarde sztywne walizki podróżne, które świetnie się sprawdzają w wyprawach samolotem, są niepraktycznym rozwiązaniem do pociągu. Niemogące się zmieścić pod sufitem tobołki, zamieniają się w irytujące zawalidrogi w ciasnych przestrzeniach wagonowych korytarzy. Wariantem optymalnym są walizki wykonane z poliestru, których elastyczność ułatwia ich dopasowanie do warunków podróży koleją.

Walizka do samolotu

Ferie zimowe trwają dwa tygodnie, dlatego zawartość bagażu dziecka powinna być dobrze przemyślana pod kątem wszystkich potrzeb. Czasem zamiast białego szaleństwa mamy ochotę na zmianę klimatu i wyjazd z rodziną do ciepłych krajów. Wiąże się to z mniejszym ciężarem familijnego ekwipunku i zazwyczaj z przelotem samolotem. Od listopada zeszłego roku, na pokład samolotu można w cenie biletu zabrać jedynie niewielki pakunek o wymiarach 40 x 25 x 20. Większy po uiszczeniu dodatkowej opłaty. Bagaż taki również nie może przekraczać określonych przepisami gabarytów. Walizka podróżna mała o wymiarach 50 x 34 x 24 będzie najlepszym rozwiązaniem. Pamiętać należy, aby bagaż nie przekroczył 10 kg maksymalnej wagi, dlatego warto wybrać na przelot samolotem jak najlżejszy model walizki, aby móc do niej więcej zapakować.

Awaryjna walizka podróżna

Życie jest pełne niespodzianek. Nigdy nie wiadomo, kiedy nasza pociecha dostanie propozycję wyjazdu na obóz sportowy, a może podczas korzystania z internetu wpadniemy na ofertę last minute związaną z młodzieżowym obozem narciarskim. Aby zapobiec sytuacji improwizowania bagażu na ostatnią chwilę, warto zaopatrzyć się w niedrogą, a przy tym wytrzymałą i uniwersalną walizkę podróżną. Przedmiot ten ukryty na dnie szafy będzie zawsze gotów do eskapady.

Materiał powstał przy współpracy z: Globtroter

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here