atrakcje w Tatrach

Zakopane jest jednym z najpopularniejszych kierunków wypoczynkowych w Polsce. To jedno z głównych miast województwa małopolskiego. Odwiedzane jest nie tylko przez Polaków, ale też ludzi z całego świata. W zakopanem znajdziemy całą masę atrakcji, co umożliwia nam świetną zabawę. Jest to idealne miejsce dla fanów aktywnego wypoczynku, jak i tych osób, które uwielbiają leniuchować podczas urlopu. Na jakie atrakcje możemy zatem liczyć w Zakopanem?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/atrakcje-w-zakopanem/

Krupówki

Krupówki to główna ulica Zakopanego, można powiedzieć że jest to epicentrum tego miasteczka. Znajdziemy tam liczne sklepiki, stoiska, bary i restauracje. Krupówki dzięki swojej różnorodności, stale tętnią życiem i są pełne turystów, szczególnie w sezonie letnim i okresie sylwestrowym. Na końcu Krupówek znajduje się również bardzo ciekawy zabytek, mianowicie neoromański kościół Świętej Rodziny, który powstał pod koniec XIX wieku. Będąc w Zakopanem jest to obowiązkowy cel zwiedzania.

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch to jeden z najpopularniejszych szczytów w Polsce. Jest oblegany najczęściej w sezonie, można na niego wejść, lub wjechać koleją kabinową. Najczęściej jednak turyści decydują się na szlaki piesze, które są podzielone ze względu na poziom trudności. Wyróżniamy szlak zielony, czarny, niebieski i żółty. Kasprowy Wierch jest usytuowany praktycznie w samym centrum pasma tatrzańskiego, wybierając się na szczyt mamy szansę na podziwianie niezwykłych widoków.

Giewont

Giewont jest jednym z najpopularniejszych celów wycieczek tatrzańskich, zwłaszcza w sezonie letnim. W tym okresie żeby wejść na jego szczyt bardzo często trzeba odczekać swoje w kolejce. Można powiedzieć, że Giewont jest obecnie górą-symbolem Zakopanego. Na jego wierzchołku stoi wyniosły krzyż, wykonany z żelaza. Postawiony został przez zakopiańskich parafian i ich proboszcza.

Skocznia Wielka Krokiew

Wielka Krokiew to największa stocznia narciarska w Polsce. W każdym roku odbywają się tutaj skoki narciarskie. Usytuowana jest na północnym stoku góry Krokiew w Tatrach. Ta skocznia gościła trzy razy mistrzostwa świata w skokach narciarskich. Posiada liczne trybuny, zmieści się na nich aż 50 tysięcy ludzi.

Gubałówka

Gubałówka jest równie popularną atrakcją Zakopanego, odwiedzana jest praktycznie przez większość turystów, którzy zwiedzają Małopolskę. Na jej szczyt możemy wejść lub wjechać za pomocą kolejki. Gdy dostaniemy się już na górę możemy podziwiać niezwykłe krajobrazy, panoramę Zakopanego oraz Giewont, który widać w oddali.

Zobacz też: http://www.starovka.pl/ktore-kawiarnie-warto-odwiedzic-bedac-w-krakowie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here