Jakie baterie do latarek

Latarka to podręczne i wygodne źródło światła, które może stać się twoim niezbędnym akcesorium. Jeśli chociaż raz wybrałeś się na dłuższy wyjazd turystyczny to na pewno nie trzeba Cię przekonywać do tego jaka jest istotna. Zastał cię mrok na szlaku, obozujesz na łonie natury? A może jesteś amatorem późnowieczornych przebieżek daleko od zgiełku miasta? Nieistotne czy jesteś turystą, pracujesz w służbach mundurowych lub jesteś domatorem. Prędzej czy później znajdziesz się w sytuacji, która będzie wymagała odpowiedniego rodzaju latarki do rozjaśnienia ciemności o późnej porze bądź w sytuacji awaryjnej.

Jednak nawet najlepsza latarka nie odgoni mroku bez odpowiedniego źródła energii. Może Cię zawieść w najmniej oczekiwanym momencie, jeśli zamiast na zakup dobrych, sprawdzonych ogniw zdecydujesz się na pierwsze lepsze baterie czy akumulatorki.

Jakie zasilanie w takim razie sprawdzi się w każdych warunkach i nie będzie sporym obciążeniem dla naszej kieszeni?

Dobrej jakości klasyczne baterie mogą być dość kosztownym rozwiązaniem. Ze względu na różne czynniki wpływające na ich żywotność, nie tylko pobór mocy urządzenia, ale również temperaturę, ciężko określić, jak długo dokładnie dana bateria będzie działać. Pewne jest jednak, że przy intensywnej eksploatacji mogą starczyć nam na krótko. W przypadku dalszych wypraw warto zaopatrzyć się w zapasowe komplety. Ze względu na to, że są one jednorazowym źródłem zasilenia to częste wymiany łatwo uszczuplą nasz budżet.
Alternatywą dla baterii są coraz popularniejsze akumulatorki oraz przeznaczona im ładowarka. Może się wydawać, że jest to znacznie wyższy koszt niż w przypadku klasycznych baterii, ale patrząc długodystansowo z pewnością ta inwestycja się zwróci. Jest to również wybór niewątpliwie z korzyścią dla środowiska naturalnego – generujemy mniej toksycznych odpadów. Cena akumulatorków nie wiele różni się od ceny zwykłych baterii. To dobra ładowarka do nich staje się większym obciążeniem portfela – jest to koszt rzędu stu – stu pięćdziesięciu złotych. Być może w pierwszej chwili wydaje się to być dużo. Należy pamiętać jednak, że to wybór na wiele cykli ładowań. Ciężko ocenić na jak długo nam starczą. Po spadku wydajności ogniw możemy zauważyć kiedy należy je wymienić na nowe.  Większość renomowanych producentów zapewnia, że posłużą do trzech lat, firma GP Batteries daje nam nawet sześcioletnią gwarancję!

Przy wyborze zasilania do latarki koniecznie sprawdź w instrukcji obsługi z jakim rodzajem ogniw współpracuje oraz jakie jest dopuszczalne napięcie. Nie kupuj baterii oraz akumulatorów typu „no name”, mogą się przegrzać i doprowadzić do wybuchu. Stanowią zagrożenie dla Ciebie jako użytkownika. Za jakość zwykle trzeba  zapłacić i podobnie jest w tym przypadku. Warto zapoznać się z ofertami cenionych firm na rynku oraz opiniami na temat ich żywotności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here