odchudzające jedzenie
fot. pexels.com

Dbając o swoje nawyki żywieniowe powinniśmy wybierać produkty, które są zdrowe, pełnowartościowe, a także mają bardzo dobry skład i pochodzenie. Wszystko to brzmi bardzo łatwo, ale w praktyce jest o wiele trudniej zadbać o to, by nasze jedzenie nas odchudzało. Co jeść, aby schudnąć? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/odchudzajace-jedzenie-5-przykladow-najbardziej-popularnych-produktow/

Zdrowe jedzenie

Jedzenie, które wpływa najkorzystniej na nasz organizm to oczywiście wszelkie warzywa, które praktycznie można spożywać do woli. Jednakże nie każde warzywo jest nisko kaloryczne oraz ma bezpieczny skład. Niektóre z nich mają dużo skrobi, a także wysoki indeks glikemiczny, który nie wpływa korzystnie na spożywanie ich w dużej ilości.

Warzywa, na które należy uważać, to strączki oraz ziemniaki i kukurydza, a nawet marchewka. Warzywa strączkowe są doskonałym źródłem białka roślinnego, jednakże jedzenie ich w nadmiernej ilości może nas doprowadzić do otyłości oraz nieprzyjemnych dolegliwości żołądkowych, takich jak wzdęcia czy bóle brzucha.

Dodatkowo gotowana marchewka oraz kukurydza mają wysoki indeks glikemiczny, który również sprzyja otyłości, a także podnosi nam poziom glukozy w krwi, co może powodować uczucie głodu po spożyciu marchewki.

Warzywa, które można jeść to ogórek zielony, który ma dużo wody, brokuł, sałaty, jarmuż (tu również należy uważać na jego ilość, bo jest kapustnym warzywem), a także papryka czerwona, pomidory.

Owoce

Owoce również są zdrowymi produktami, lecz przy ich spożywaniu należy przestrzegać kilku zasad. Owoce nie powinny być jedzone przez nas po godzinach popołudniowych, raczej powinno się je spożywać do godziny 16-17. Inaczej narażamy się na to, że będą fermentować w naszym organizmie, co może prowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości żołądkowych.

Bardzo ważne jest również odpowiednie zachowanie ilości owoców w naszej diecie. Nie powinno się jednak z nią przesadzać, gdyż owoce mają również dużą ilość cukru, a co za tym idzie są również kaloryczne.

Przeczytaj też: http://www.hotelsystem.pl/treningi-z-ewa-chodakowska-czy-warto/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here