Jedziemy na wczasy do Czarnogóry

Polacy coraz bardziej doceniają dalekie podróże. I na wczasy wybierają się często do miejsc, w których wcześniej nie byli. Jednym z takich miejsc jest Czarnogóra. Jest to państwo leżące w Europie Południowej. Graniczy z Serbią, Chorwacją, Kosowem, Bośnią, Hercegowiną i Albanią. A co najważniejsze leży na wybrzeżu Morza Adriatyckiego.

Wycieczki do Czarnogóry są coraz popularniejsze, ponieważ z wielu względów warto odwiedzić ten kraj. Niewątpliwą atrakcją są plaże ciągnące się w nieskończoność. Najdłuższa plaża w Czarnogórze ma długość dwunastu i pół kilometra. Ta liczba robi wrażenie. Długość plaży daje możliwość swobodnego korzystania z uroków tego miejsca. I sprawia, że nie ma tłoku. Można więc dobrze wypocząć nad Adriatykiem. 

Wszystkich bez wyjątku zaprasza Czarnogóra wycieczki są możliwe z biurem podróży. Lub indywidualnie, czy z grupą przyjaciół można wybrać się na wczasy do Czarnogóry. Odległość od Polski, to niewiele ponad 1400 kilometrów. Przelot samolotem trwa około 75 minut. Czyli bardzo krótko i już jesteśmy na terenie państwa, którego do tej pory nie mieliśmy okazji odwiedzić i zwiedzić. Dodatkowym plusem jest to, że planując wyjazd do Czarnogóry nie musimy starć się o wizę. Ponieważ możliwy jest tam wyjazd bezwizowy na okres krótszy niż trzydzieści dni. Wystarczy, że posiadamy paszport lub po prostu tylko dowód osobisty. 

Wybierając się do Czarnogóry warto co nieco o niej wiedzieć. Na przykład to, że każdego roku notuje się tu najwięcej opadów w Europie. Jak i to, że przeważającą jej część zajmują tereny górzyste. Grunty orne zajmują tu tylko pięć procent powierzchni kraju. Niewielkie skrawki terenów nizinnych znajdują się u wybrzeży i nad Jeziorem Szkoderskim. A najniższym punktem jest wybrzeże Adriatyku. Czarnogóra leży w trzech strefach klimatycznych takich, jak strefa kontynentalna, śródziemnomorska i górska. 

Gdy pragniemy wycieczki do Czarnogóry, to pamiętajmy, że najlepszym terminem na wyjazd są miesiące wiosenne. Ponieważ w porze letniej panują tam wysokie temperatury i na pewno nie każdemu by one służyły. Natomiast od maja do czerwca na wybrzeżu panują najbardziej korzystne dla nas Polaków warunki. Zarówno pod względem temperatury wody, jak i powietrza. Jeżeli chodzi o bazę noclegową, to nie ma z tym problemu. Nawet na dworcach można spotkać ludzi oferujących pokoje do wynajęcia. Ponadto istnieją hotele, w których zawsze można się zatrzymać. Polecane są także kempingi, a na wybrzeżu istnieje dobrze rozwinięta sieć pól namiotowych. Można także spać w Parku Narodowym, który jest jednym z ciekawych miejsc w Czarnogórze. Wystarczy tylko uiścić opłatę wynoszącą 2 euro. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here