ciekawe galerie sztuki

Czy galerie sztuki są faktycznie odwiedzane nawet przez kilka milionów ludzi rocznie? Tak! I nic w tym dziwnego, tego typu miejsca są wyjątkowe, coraz bardziej odważne i śmielej rozszerzające swoją funkcję. Nie są już kojarzone wyłącznie z miejscami wystawiennicze, oprócz dzieł sztuki możemy też tam znaleźć restauracje, sklepy, czy nawet przedsiębiorstwa produkcyjne. Które z nich są najciekawsze?

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/najciekawsze-galerie-sztuki-na-swiecie/

Fort Gansevoort Gallery – Nowym Jork

Ta galeria sztuki w Nowym Jorku jest wyjątkowa, ponieważ na początku była miejscem promocji artystów, którzy byli nieznani. Jednak niektórzy z nich dzięki wystawie w tym miejscu, zyskali sławę. Na przykład muzyk jazzowy Dickie Landry. Ten artysta zorganizował w Fort Gansevoort Gallery swoją pierwszą solową wystawę, która w następstwie sprawiła, że ludzie zaczęli się nim interesować, a przede wszystkim jego twórczością. Można powiedzieć, że właściciel tej galerii sztuki łączy definicję sztuki z pozostałymi formami aktywności twórczej.

Galerie Gmurzynska – Zurych

Ta galeria sztuki jest bardziej komercyjna. Jej kształt architektoniczny został oparty na pomyśle brytyjskiej architekt Zahai Hadid. Galeria charakteryzuje się falistymi, bardzo ciekawymi kształtami, których celem było oddanie hołdu sztuce totalnej. Z czasem stała się popularnym miejscem dla osób z różnych narodowości, które kolekcjonują sztukę rosyjską.

Hauser & Wirth – Los Angeles, Londyn, Nowy Jork, Zurych

Jej główny oddział znajduje się w Nowym Jorku. Oprócz tego, znajduje się również w Los Angeles, Wielkiej Brytanii oraz Szwajcarii. Ta instytucja wystawia dość nowoczesne pomysły. Oprócz tego stosuje też nietypowe i niebanalne miejsca. Na przykład 4 lata temu, w Los Angeles został przyjęty nowy budynek, który znajdował się obok dawnego młyna, to tam powstała nowa wyjątkowa ekspozycja, która była poświęcona rzeźbie stworzonej przez kilka artystek.

Galeria Nara Roesler – Rio de Janeiro, Sao Paulo, Nowy Jork

Ta galeria sztuki ma trzy oddziały, pierwszym była galeria Nara Roesler w Brazylii. Najnowszy powstał w Nowym Jorku, na początku bieżącego roku. Instytucja skrywa prace nie tylko międzynarodowych twórców, którzy są znani, ale też mniej znanych, którzy po prostu dobrze rokują. Właściciele galerii dają im szansę, na zdobycie sławy.

Zobacz też: http://www.miloha.pl/mieszanie-kolorow-w-malarstwie-czy-jest-mozliwe/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here