Makarska na wczasy - co zobaczyć w tej części Chorwacji

Makarska to przepiękna i zarazem największa miejscowość na Riwierze Makarskiej w Chorwacji, która kusi ilością ciekawych miejsc i zabytków. Poza tym można tutaj wspaniale zrelaksować się na jednej z malowniczych plaż lub też spacerując po górach. Czekają tutaj także muzea, klasztory oraz fenomeny natury, które sprawiają, że miejscowość ta stanowi wyjątkowy zakątek, który warto zobaczyć.

Co warto zwiedzić w Makarskiej?

Makarska pełna jest skarbów takich jak chociażby Muzeum Muszli, które znajduje się w klasztorze Franciszkanów. Można tu podziwiać muszle z całego świata, to najbogatszy tego typu zbiór jaki można spotkać na ziemi, a poza tym warto tu również zwiedzić kościół znajdujący się we wnętrzu budynku.

Na rynku zaś, którym jest plac Andrije Kacica-Miosica, w centrum miasta czeka studnia pochodząca z XVIII wieku, a także pomnik renesansowego poety chorwackiego. Można tutaj także dostrzec wieżę katedry świętego Marka, w której znajduje się cudowny barokowy ołtarza utworzony w XVIII wieku.

Warto zobaczyć także kościół świętego Filipa Nero, który kiedyś należał do klasztoru Filipinów oraz zwiedzić półwysep świętego Petar, czyli ogród ulokowany na południu miasta, w którym czekają pozostałości po starym kościele oraz jaskiniach, jak również długie i niezwykle zjawiskowe promenady łączące miejscowości należące do Riwiery Makarskiej.

Makarska – atrakcje przyrodnicze

Ogromnie interesującą atrakcją jest w Makarskiej niewątpliwie także Ogród Botaniczny ulokowany na górze Biokowo, w którym można podziwiać wiele gatunków endemicznych roślin, a także pospacerować czy spróbować kolarstwa górskiego.

Na odkrycie czekają również Jeziora Imotska – czerwone oraz zielone, których barwy wzięły się od koloru skał. Przypominają one ogromne studnie i stanowią naprawdę ciekawe fenomeny przyrody. Prócz tego warto zobaczyć tutejsze plaże żwirkowe, które są po prostu wspaniałe.

Makarska i wczasy to połączenie idealne (polecane oferty na Riwierze Makarskiej w Chorwacja.pl), bowiem miejsce to czaruje ilością ciekawych zakątków, budowli i niezwykłych możliwości. Kolorowe jeziora, pełne historii świątynie, rośliny niespotykane nigdzie indziej – to tylko niektóre z atrakcji czekających na podróżnych w tym rejonie Dalmacji. Położona nad Zatoką Makarska jest bowiem jednym z najpopularniejszych wczasowisk w całej Chorwacji, w którym nie sposób się nudzić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here