Męski wyjazd w delegację – co zabrać?

Delegacje mogą być bardzo męczące nie tylko z uwagi na ilość pracy, którą wykonujemy podczas nich, ale również dlatego, że poruszamy się w obcym miejscu i często zapominamy spakować to, co przydałoby się w praktyce. Oczywiście, na męski wypad delegacyjny można wziąć nieco mniej rzeczy aniżeli na jego damski odpowiednik – odpada choćby cały kuferek do makijażu. Co w takim razie zabrać?

Przede wszystkim warto przeanalizować, co będzie nam potrzebne do pracy – to musimy zabrać na pewno. Następnie dobrze jest spojrzeć na własną garderobę pod kątem długości delegacji oraz tego, jakich ubrań potrzebujemy – czyli na jakie wyjścia będziemy zapraszani albo gdzie będziemy mieli obowiązek się pojawić. To znacznie ułatwi proces przygotowywania bagażu.

W co się spakować?

Na początek pytanie podstawowe, czyli w co się spakować? Wiele zależy przede wszystkim od tego, co chcemy ze sobą mieć. Jeśli lecimy na kilka czy kilkanaście dni zagranicę, to dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w sprawdzoną, wygodną, elegancką walizkę oraz teczki skórzane męskie, którą zabierzemy ze sobą jako bagaż podręczny. W ten sposób możemy mieć przy sobie sprzęt elektroniczny czy ważne dokumenty, których nie możemy pozostawić na pastwę losu. Dobrą opcją będzie też wybór walizki z systemem zamykania na kłódkę, co uniemożliwi niepożądanym osobom zajrzenie do wnętrza bagażu. Przed wyborem teczki skórzanej męskiej dobrze jest się zastanowić, czy będzie nam potrzebna większa teczka mieszcząca również laptopa, czy inwestujemy raczej w nieco mniejszy sprzęt.

Ubrania i akcesoria

Na pewno warto pamiętać o eleganckim obuwiu, zwłaszcza gdy czeka nas spotkanie biznesowe z klientami czy jesteśmy zaproszeni na wieczorne przyjęcie w firmie, z którą podpisujemy umowę. Dodatkowo niezbędny jest garnitur – i tutaj dobrze byłoby mieć również zapasową koszulę, dodatkowy krawat i… spodnie. Dotyczy to zwłaszcza panów, którzy np. prowadzą szkolenia i w związku z tym niejednokrotnie spędzają cały dzień w ruchu. Alternatywą jest zabranie drugiego garnituru albo mniej oficjalnego zestawu spodni i marynarki, np. sportowej w stonowanym kolorze. Niezbędne będą również pasek, bielizna na zmianę oraz skarpetki o odpowiedniej długości i barwie. Warto sprawdzić, jaka będzie pogoda, aby zabrać cieplejszy płaszcz czy parasolkę.

Dobre pierwsze wrażenie

Udając się na spotkanie zawsze chcemy zrobić dobre pierwsze wrażenie. Warto przed wyjściem wziąć prysznic i użyć wody kolońskiej; najlepiej, gdy jest to gotowy zestaw zapachowy, a nie różne wonie. Do przeniesienia dokumentów i sprzętu komputerowego warto użyć teczki skórzanej męskiej. Zawsze należy zadbać o czystość dłoni i wypielęgnowane paznokcie.

[Głosów:6    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here