dubaj
fot. pexels.com

Dubaj – miasto przepychu, bogactwa, największe galerie handlowe, wysokie budynki. Właśnie tak pokrótce można zdefiniować Dubaj. Dowiedz się, na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę będą w Dubaju – największym mieście w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wakacje-w-dubaju/

Najwyższy budynek świata, czyli Buri Khalifa

Buri Khalifa to nie tylko najwyższy budynek świata, ale również najwyższa wolnostojąca konstrukcja. Ma on 828 metrów i liczy 163 piętra. Turyści mogą wjeżdżać windą na punkt widokowy, który mieści się na 124 piętrze (oczywiście można wjeżdżać również na wyższe piętra) – trwa to około 60 sekund. Wiele osób mówi, że nie odczuwa się różnicy ciśnień.

Burj al-Arab – 7-gwiazdkowy hotel

To 7-gwiazdkowy hotel, który jest znany na całym świecie. Stał się symbolem Dubaju. Wyróżnia go niebanalny kształt żagla, umieszczenie na sztucznej wyspie i 321 metrów wysokości. Ta wysokość zagwarantowała mu to, że jest on jednym z najwyższych hoteli świata. Hotel budowało około 3500 osób przez około 5 lat. W hotelu są 202 apartamenty i mnóstwo innych atrakcji – muzeum, biblioteka, lądowisko dla helikopterów, restauracje, żywa rafa koralowa. Wcale nie trzeba w tym hotelu nocować, a trzeba też przyznać, że noclegi są niezwykle drogie. Samo zobaczenie budynku z zewnątrz robi duże wrażenie.

Wiele ofert hoteli w Dubaju znajdziesz na stronie biura podróży – https://carter.eu/kierunki/afryka-polnocna-bliski-wschod/emiraty-arabskie/dubaj.

The Dubai Fountain

Ponownie mamy do czynienia z czymś, co jest największym na świecie obiektem w swojej kategorii. Fontanna mieści się na sztucznym jeziorze – Burj Lake obok opisanego powyżej wieżowca Burj Khalifa, a także niedaleko centrum handlowego The Dubai Mall, więc warto obejrzeć te atrakcje w tym samym dniu. The Dubai Fountain zostało oddane do użytku w 2009 roku, mierzy 275 metrów długości i podobno może wystrzelić aż 83 tysiące litrów wody na 150 metrów wysokości, co z pewnością robi niebanalne wrażenie.

Więcej przeczytaj na blogu: https://carter.eu/blog/

The Dubai Mall

Nie ma co ukrywać, ani się dziwić – The Dubai Mall jest największym centrum handlowym na świecie. Jest czynne od 2008 roku, jest w nim ponad 1200 sklepów, około 200 restauracji i kawiarni, a całość ma powierzchnię 112 hektarów. Co ciekawe – turyści wcale nie przychodzą tutaj robić zakupy – to też, ale jednak w głównej mierze ludzie przyjeżdżają do tego miejsca, aby zobaczyć luksus i przepych, jaki panuje w tym miejscu.

Przeczytaj też: http://www.hotelsystem.pl/zwiedzamy-grecje-co-tam-zobaczyc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here