Namioty turystyczne – jedź z bliskimi nad wodę

Przygoda wakacyjna nie musi być wcale nudna lub kosztować dużo pieniędzy. Czasem wystarczy jedynie zastanowić się nad tym, co możemy zrobić wspólnie z bliskimi, by świetnie się bawić. Wyjazd nad wodę to dobry pomysł, lecz warto zastanowić się nad tym, jaki asortyment trzeba ze sobą zabrać, by mówić w ogóle na temat bezpieczeństwa i komfortu.

Przykładem mogą być między innymi namioty turystyczne, które stanowią niemal podstawę każdego wyjazdu na dłużej, niż kilka godzin na świeżym powietrzu. Czym powinien charakteryzować się satysfakcjonujący asortyment? Czy warto inwestować w drogie markowe produkty z najwyższych półek, jeśli interesuje nas dwuosobowy namiot turystyczny, który nie będzie wykorzystywany w trudnych warunkach? Odpowiedź jest na wyciągnięcie ręki.

Sprawdź, czy taka forma odpoczynku jest dla Ciebie

Dysponujesz autem? Jedziesz w 2, maksymalnie 3 osoby i możecie spać w samochodzie? W takim razie bez sensu inwestować środki na namioty turystyczne, jeśli ma się okazać, że jednak nie jest to forma relaksu dla Was. Pojazd dodatkowo chroni uczestników wyprawy przed zimnem, deszczem i owadami – namiot turystyczny teoretycznie także, jednak trzeba przyznać, że można nie czuć się pewnie, jeśli od burzy dzieli nas warstwa cienkiego materiału, który w każdej chwili może zostać zwiany.

Dobrze. Byliście już pierwszy raz i było fajnie. Spędziliście dwie doby w samochodzie, warunki Wam odpowiadały, jednak chcecie jechać na dłużej i auto nie jest najwygodniejszą opcją dla początkujących survivalowców.

Pierwszy namiot, raczej nie dla jednej osoby

Namiot turystyczny dwuosobowy to najlepszy możliwy wybór, nawet jeśli na wyprawę jedziesz samotnie – nie zalecamy tej formy nawet osobom zaawansowanym, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy może przydać się pomoc osób trzecich. Nie chodzi o wykonanie niezbędnych czynności, czy pracy, tylko sytuacje, w których pojawia się jakiekolwiek zagrożenie.

Będziecie mieć wtedy więcej przestrzeni, a pakowanie i oszczędność miejsca nie jest raczej mocną stroną osób początkujących, które dopiero szukają praktyki i potrzebują sposobów oraz umiejętności.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Warto zapytać sprzedawców w profesjonalnych sklepach, czym charakteryzuje się dobry namiot turystyczny dla osoby, która nie posiada doświadczenia. Taka osoba powinna podać Wam wiele przykładów i systemów poprawiających komfort, przytaczając realne sytuacje – sprzedawca, który zaproponuje od razu profesjonalny asortyment, prawdopodobnie będzie chciał naciągnąć Was na zakup droższego modelu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here