Odzież i obuwie militarne – jak wybrać odpowiedni sprzęt?

0
964

Na fali popularności Beara Gryllsa i innych programów dotyczących przetrwania w dziczy – coraz więcej ludzi interesuje się survivalem. Nic dziwnego, prognozy na najbliższe lata (dotyczące klimatu) nie napawają optymizmem. Nie chcę się zagłębiać w teorie dotyczące potencjalnych wojen i innych konfliktów, jednak jedno jest pewne – survival staje się coraz bardziej modny. Równocześnie w Polsce i na świecie wzrosło zainteresowanie militariami. ASG i paintball to obecnie bardzo dochodowe biznesy. W efekcie na co dzień widać na ulicach zwolenników obuwia i odzieży militarnej. Wynika to z jej uniwersalności, dobrej jakości wykonania, a także innych kwestii. Nagle okazało się, że za stosunkowo nieduże kwoty można sprawić sobie topowy sprzęt. Jak więc wybierać odzież i buty wojskowe? Gdzie można je wykorzystywać i gdzie najlepiej je kupić? Zobaczcie nasz poradnik zakupowy.

Obuwie militarne – prostota, wygoda, funkcjonalność

Przed jakimkolwiek zakupem należy przede wszystkim zastanowić się do czego będziemy używać butów. Jeśli potrzebujemy obuwia na co dzień do chodzenia po mieście, to buty taktyczne niespecjalnie się do tego przydadzą. Jeśli jednak ktoś pracuje np. na budowie, lub jeździ w delegację w trudno dostępne miejsca, to będzie miało to sens. Buty militarne często są wzmacnianie i przede wszystkim odporne na wodę, czy błoto. To sprawia, że trudne ukształtowanie terenu połączone ze złą pogodą nie będzie dla nas żadną przeszkodą. Warto pamiętać, że niektórzy producenci oferują zwykłe buty trekkingowe, które w zupełności wystarczą na górskie wycieczki, czy też spacery w zimowe wieczory. Zagraniczne wojska oferują zwykłym obywatelom zakup ich butów. W efekcie nawet w Polsce coraz powszechniejszy staje się zakup wysokich traperów niemieckiego wojska – Bundeswehry. Nic dziwnego, za 500 zł możemy kupić buty na pół życia. Przygodę z militarnym obuwiem można zacząć od butów polskiej produkcji – tzw. Skoczków, czyli Desantom znanym z harcerstwa, czy też grup rekonstrukcyjnych. To klasyczne buty za kostkę, wykonane z naturalnej skóry. Już za 200 zł otrzymujemy produkt dobrej jakości w okazyjnej cenie.

Odzież

Ciężko omówić każdy jeden element ubioru, jako że duża część ubrań może być nabywana w sklepach sportowych, czy też górskich. Typowo wojskowym ruchem będzie zakup spodni, czy kamizelki taktycznej. Kamizelka taktyczna to raczej gadżet dla kogoś, kto potrzebuje sporo przestrzeni magazynowej na wyciągniecie ręki. Ja osobiście uważam, że dużo bardziej uniwersalne są spodnie taktyczne, które są zwykle wykonane z bardzo porządnego materiału. Pomagają także ergonomicznie rozstawione kieszenie. Co ciekawe, klasyczne spodnie wojskowe są na tyle popularne, że uwielbiają je zarówno fanatycy wędkarstwa jak i młodzież. To się nazywa ponadczasowa moda!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here