podróże motocyklowe

Zbliżają się święta, to bardzo dobry okres, żeby spotkać się z całą swoją rodziną przy jednym stole. Najczęściej jest to jedyna okazja w roku, żeby zamienić parę zdań z osobami, które postanowiły wyprowadzić się z rodzinnego miasta. Nie często zdarzają się więc okazje, żeby spędzić z nimi trochę czasu. W tym cudownym okresie, planujemy jakie prezenty kupić swoim bliskim, jakie potrawy przygotować do zjedzenia i jakie świąteczne ozdoby kupić na nasze choinki.

Dodatkowo, śnieg, który uścielił naszą okolicę w biały puch, tworzy nam wspaniałą atmosferę świąt Musimy pamiętać, żeby ten czas spożytkować w radosny sposób. Dodatkowo, okres zimowy, to jak najbardziej odpowiedni czas, żeby zacząć planować nasz wakacyjny urlop. Dla wielu z nas jest to bowiem idealny sposób na to, żeby zaoszczędzić parę złotych, odpowiednio wcześniej rezerwując pobyt w hotelu, dla innych z nas jest to dobry moment, żeby zdecydować się może na inną formę spędzenia wakacji, niż standardowe wyjazdy nad polskie morze.

Niektórzy, już dawno porzucili formę spędzania wolnych dni na standardowym odpoczynku. Nie kręci nas już podroż w miejsce docelowe i spędzanie tam okrągłych dwóch tygodni. Jesteśmy już znudzeni przebywaniem w tych samych miejscach, nic nas bowiem nie może już zaskoczyć. My potrzebujemy jednak dodatkowych bodźców, dodatkowej adrenaliny, która napędzi nasze życie. W dzisiejszych czasach, mamy ogromną ilość alternatywnych opcji, które możemy wybrać na wakacje. Jedni z nas, postawią wszystko na jedną kartę, spakują swoje olbrzymie plecaki, na stopy zakładając najwygodniejsze obuwie jakie mamy w szafach i pójdziemy po prostu przed siebie.

Brzmi to dość niewiarygodnie, prawda?

Okazuje się jednak, że jest to jedna z najtańszych i najciekawszych przygód naszego życia. Korzystając z sił własnych nóg i pomocy przypadkowych ludzi, którzy mogą podwieźć nas w dalszą podróż, możemy zwiedzić całą Europę kompletnie za darmo. Dla niektórych jest to nawet sposób na życie. Dzisiejsze portale społecznościowe pełne są ludzi odważnych, którzy prezentują nam swoje niezwykłe podróże. Śpiąc po namiotami dodatkowo oszczędzają olbrzymią ilość pieniędzy na noclegi.

motocykle

Gotując na przenośnych kuchenkach, mogą zagwarantować sobie codziennie nawet najlepsze potrawy. Inni z nas zaś zawsze marzyli o pokonywaniu olbrzymich ilości kilometrów na naszych dwukołowych maszynach. Posiadając motocykl turystyczny, możemy wybrać się nawet w najdalsze zakątki świata. Posiadając odpowiednią grupę tak samo zwariowanych ludzi jak my, możemy przeżyć niesamowitą przygodę.

Podróże motocyklowe to marzenie każdego prawdziwego mężczyzny

Jeśli nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje, wybierzmy tę formę spędzenia czasu, gwarantuje, że będzie to podróż o której będziemy mogli opowiadać godzinami. Zatem, nie zastanawiajmy się za długo, znajdźmy odpowiednich towarzyszy naszej podróży, możemy to zrobić wśród naszych znajomych, lub skorzystać z odpowiednich grup zrzeszających motocyklistów. Oczywiście, możemy również w drogę wybrać się samemu, jednak jest to opcja dla prawdziwych samotników.

Jeśli mamy już odpowiednich kompanów, wybierzmy miejsce docelowe, w którym chcielibyśmy się znaleźć, pamiętajmy, że za wschodnią granicą możemy znaleźć wprost przepiękne trasy motocyklowe. Planując podróż koniecznie musimy sprawdzić jaką drogę wybrać, żeby nie ominąć żadnej atrakcji turystycznej. Dodatkowo musimy pamiętać, że w podróżach motocyklowych nie chodzi o to, żeby się śpieszyć. Jedźmy powoli, odwiedźmy wszystkie ciekawe miejsca, być może zdecydujemy, że w którymś z interesujących nas punktów podróży ostaniemy na dłużej niż myśleliśmy, ale nie przejmujmy się, idźmy na żywioł.

podróże z motocyklem

Mając już odpowiednią wiedzę na temat tego, co możemy spotkać po drodze, powinniśmy dokładnie rozplanować rzeczy jakie ze sobą zabierzemy w trasę. Pamiętajmy, że nasze miejsce w kufrach motocyklowych jest ograniczone, zatem rozważnie dobierajmy swoją szafę. Nie może nam przecież zabraknąć miejsca na namiot, śpiwór, lub przenośną kuchenkę gazową. Wybraliśmy bowiem, że będzie to podróż na dziko, spanie pod namiotami, kiełbasa z ogniska, być może jakieś piwo.

Ma to być bowiem prawdziwie męski wypad, spełnienie wszystkich marzeń jakie mieliśmy do tej pory, ale baliśmy się je zrealizować. Zatem, mają wszystko zaplanowane i gotowe, nie pozostaje nam nic innego, jak przygotować naszą maszynę w daleką podróż i korzystać ze wszystkich atrakcji jakie oferuje nam nasza trasa. Koniecznie róbmy zdjęcia, żeby udokumentować naszą wyprawę, taka pamiątka zostanie już z nami na zawsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here