polskie góry

Wiele osób marzy o dalekich podróżach i poznawaniu świata. Owszem, jest to bardzo kusząca możliwość i niesie ze sobą dużą wartość dodaną. W każdej podróży możemy nauczyć się wiele ciekawych rzeczy, poznać obcą kulturę i zobaczyć jak żyją ludzie w innych miejscach. Mimo wszystko, dalekie podróże kosztują dużo i wymagają sporych nakładów w kwestii planowania wyjazdu. Dlatego też warto zastanowić się nad tym co można zobaczyć w naszym kraju.

Podróżowanie po Polsce jest zdecydowanie łatwiejsze i tańsze. Nie występuje konieczność znajomości języka obcego, co często stresuje osoby niezaznajomione z językiem obcym w momencie przebywania zagranicą. Nasz kraj oferuje bardzo dużo możliwości. Wiele z nich to duże ciekawostki, o których mało kto wie.

Ale co właściwie warto zobaczyć w Polsce?

Po pierwsze można spędzić trochę czasu w jednym z dużych miast. Warto zacząć od stolicy kraju – Warszawy. Stołeczne miasto jest największe w Polsce, więc musi oferować wiele atrakcji. Do klasyki zaliczyć możemy takie miejsca jak Zamek Królewski wraz ze starówką i kolumną Zygmunta. Ciekawą opcją jest poświęcenie kilku godzin na dokładne zwiedzenie zamku. Jest to miejsce o bogatej historii, ponieważ wieki temu mieszali w nim królowie. Kolejnym punktem na mapie Warszawy jest Pałac Kultury i Nauki. Budynek ten dominuje w krajobrazie stołecznego miasta.

Jest również najwyższym budynkiem w Polsce, a taras widokowy zlokalizowany jest na 30 piętrze. Widoki niezapomniane! Warszawa to również liczne muzea i wystawy. Jednak aby poznać dokładnie miasto warto po prostu po nim pospacerować. W ten sposób na pewno trafimy w jakieś ciekawe miejsce, o którym mało kto wcześniej słyszał. Kolejnym punktem do odwiedzenia na mapie Polski może być Wrocław. To piękne poniemieckie miasto od lat zdobywa coraz większe rzesze sympatyków. Szczególnie ciekawie prezentuje się w trakcie Bożego Narodzenia, kiedy to na głównym rynku odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy.

podróże po polsce

Ciekawą atrakcją dla rodzin podróżujących z dziećmi może być wrocławskie zoo. Jest to ogromny obiekt, na terenie którego znajduje się również afrykarium. Do mniej znanych ciekawostek we Wrocławiu możemy dopisać Muzeum Wody. Jest to nowoczesny obiekt, który na pewno nikogo nie zawiedzie. Naszą podróż przez polskie miasta zakończymy w Łodzi. Wiele osób w tym miejscu najprawdopodobniej spodziewało się Krakowa, jednak postanowiliśmy być bardziej oryginalni wybierając stolicę województwa łódzkiego. Jest to nieco zapomniana miejscowość.

Jednak Łódź z roku na rok stara się pokazać, że jest warta uwagi. Przede wszystkim warto udać się na spacer ulicą Piotrkowską. Najlepiej w okolicach października, kiedy to ma miejsce Light Move Festival, czyli festiwal światła. Na jeden weekend łódzkie kamienice i znane budynki zamieniają się w tablice na których wyświetlane są piękne iluminacje świetlne. Będąc w Łodzi można również udać się do centrum nauki EC-1, które znajduje się w tzw.

Nowym Centrum Łodzi. Jest to miejsce szczególnie polecane rodzinom z dziećmi. Ciekawą propozycją na mapie Łodzi jest Off Piotrkowska. Jest to miejsce spotkań głównie ludzi młodych. Znajdują się w nim liczne bary i knajpki serwujące znakomite jedzenie. Na terenie Off Piotrkowska bardzo często odbywają się koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia!

Jednak Polska to nie tylko duże miasta

kraków

Nasze podróże po Polsce kontynuujemy również do mniejszych miejscowości. Na pierwszy ogień proponujemy Bory Tucholskie, a konkretnie miejscowość Charzykowy. Jest to miejsce położone bezpośrednio nad jeziorem. Posiada piękny, odnowiony port, szczególnie polecany na spacery. Sama miejscowość może być świetną bazą wypadową do zwiedzenia całego Parku Narodowego Borów Tucholskich. Warto wybrać się na całodniową wycieczkę rowerową i przejechać się dookoła Jeziora Charzykowskiego.

Trasa nie jest zbyt wymagająca, bowiem wiedzie równą ścieżką leśną. Ciekawą opcją na krótki zimowy wypad weekendowy jest… nadmorski Hel. Wydawać by się mogło, że to miasto, które turyści odwiedzają jedynie latem. Jednak w sezonie cała miejscowość jest mocno zatłoczona, przez co traci swój osobliwy urok. Dlatego też warto odwiedzić Hel w styczniu lub lutym. Ta nadmorska miejscowość wygląda wtedy na nieco opuszczoną, ale można w niej znaleźć bardzo dużo spokoju.

Spacerując brzegiem morza słychać tylko fale i mewy. W samym mieście funkcjonuje sporo sklepów, a nawet kilka restauracji, więc nie ma obaw przed brakiem miejsc na zakupy.
Podsumowując nasze wirtualne podróże po kraju można stwierdzić, że w Polsce istnieje bardzo dużo ciekawych miejsc do zobaczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here