podróże z dzieckiem

Podróże z dzieckiem to zupełnie inna bajka niż podróżowanie z osobami dorosłymi. planując podróże z dzieckiem często zastanawiamy się co ze sobą zabrać? Jak to zorganizować? Jaki hotel wybrać? Może lepszym rozwiązaniem jest całe mieszkanie?

Dokąd pojechać, żeby wszyscy byli zadowoleni? Jak spędzać czas z dzieckiem? Zatem czy podróże z dzieckiem są gorsze od innych? Wcale nie! W czasie podróży z dzieckiem zwracamy uwagę na całkiem inne rzeczy niż dotychczas inaczej planujemy a także inaczej doświadczamy atrakcji.

Wybierając się w podróż z dzieckiem w pracy zastanawiamy się, co ze sobą zabrać. Które rzeczy są niezbędne, a które możemy sobie darować?

Na pewno nie przydadzą się:
– torba do wózka,
– grające i śpiewające zabawki,
– butelki ze smoczkiem bądź kubki niekapki,
– pojemnik na chusteczki wilgotne,
– krzesełko turystyczne,
– mata do przewijania.

Nawet jeśli wybieramy się z dzieckiem na dwu lub trzydniowy wyjazd to wydaje nam się, że to wielka wyprawa i wyzwanie, które nie zawsze wygląda tak jak byśmy chcieli.
Podróżowanie z dziećmi jest wspaniałą przygodą, a także idealną okazją, aby poznać swoje dzieci w nowych nietypowych dotąd okolicznościach.

Podróże z dzieckiem pozwalają nam spojrzeć na mnie całkiem innej perspektywy a także dostrzec w nich to co na co dzień możemy umykać. W czasie takich podróży nie tylko wspólnie odpoczywamy i odkrywamy, ale też tworzymy piękne wspomnienia. Podróże z dzieckiem uczą uważności i przypominają jak bardzo można się cieszyć. Podróżowanie z dziećmi może okazać się bardzo łatwe i przyjemne, jeżeli będziemy stosować się do kilku porad, a mianowicie:

1. Dziecko w samolocie bądź samochodzie potrzebuje nieustannej rozrywki, ponieważ tak małe dzieci nie są w stanie skupić uwagi na dłuższą chwilę. Powinniśmy dostarczać im nowych bodźców co kilkanaście minut, aby dzieci nie były znudzone.

dziecko na wczasach

2. W samochodzie czytasz samolocie dzieci potrzebują przekąsek, stycznych przekąsek. Powinniśmy zabierać tylko takie produkty, które lubi nasz maluszek. Idealnie sprawdzą się tutaj musy owocowe w tubkach lub owoce takie jak winogrona, jabłka, banany.

3. Ubranka to kolejne rzeczy, o które powinniśmy zadbać. Ważne jest, aby były miękkie i komfortowe. Nie chcemy przecież, żeby nasze dziecko coś uciskały bądź drapało w plecki.

4. Zawsze powinniśmy mieć przy sobie chusteczki nawilżające, ponieważ wśród tylu bakterii musimy uważać na nasze dziecko.

5. Należy pamiętać o nawadnianiu organizmu. Dziecko, kiedy domaga się picia może być już odwodniony dlatego to jest bardzo niebezpieczne podczas wysokich temperatur i tym bardziej w obcym kraju. Pamiętajmy o regularnym podawaniu napojów dzieciom.

6. Podczas podróży samochodem powinniśmy robić przerwy, najlepiej co dwie godziny. Mimo tego, że nasz maluszek nie potrzebuje wymiany pieluchy powinniśmy się zatrzymać i dać mu chwilę odpocząć. Dziecko, które siedzi cały czas w jednej pozycji może być bardzo znużone i w końcu może być marudne i niespokojne. Chcąc temu zapobiec przerwę są niezbędne w trakcie podróży.

7. Apteczka to najpotrzebniejsza i najważniejsza rzecz, zwłaszcza kiedy podróżujemy z dzieckiem. Do takiej apteczki powinniśmy spakować przede wszystkim leki, które dziecko przyjmuje na stałe (o ile nie przyjmuje), leki na biegunkę, tabletki przeciwgorączkowe bądź syrop, bandaże, gaziki, plastry, wodę utlenioną, środki zapobiegające ugryzienia owadów czy komarów, coś na ból brzucha.

8. Powinniśmy mieć także przy sobie zapasowe ubranie dla dziecka, ponieważ bardzo często zdarza się, ale dziecko ubrudzi się czymś bądź coś na siebie wyleje i wtedy takie ubranie jest na wagę złota.

dzieci wędrują

9. Podróże z dzieckiem powinno być starannie zaplanowane, ponieważ nie możemy sobie pozwolić tak, jak w przypadku wyłącznie dorosłych osób na nie rezerwowanie miejsc w hotelu. Oczywiście nie chodzi tutaj o to, żeby mieć zarezerwowany pokój bądź mieszkanie na cały pobyt, ale kwaterunek powinien być zapewniony, chociaż na kilka pierwszych dni pobytu.

10. Przygotowując się do wyjazdu powinniśmy zrobić listę rzeczy, które są niezbędne podczas naszej podróży. Dzięki takiej liście na pewno nie zapomnimy niczego. To bardzo się przydaje osobom, które pakuję się w pośpiechu bądź nieskładnie. Należy sprawdzać i wykreślać każdą pojedynczą rzecz z listy. Tym sposobem zabierzemy wszystko co jest niezbędne podczas podróży.

To są najważniejsze porady, jakich należy się trzymać w czasie podróży z dzieckiem. Oczywiście nie są to żelazne zasady i nie każdy musi się do nich stosować. To jest jedynie propozycja dobrych porad, dzięki którym nasza podróż okaże się łatwiejsza i o wiele przyjemniejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here