podróże z psem

Czas podróżowania, większości z nas kojarzy się z chwilami relaksu i bezstresowym spędzaniem czasu, w gronie najbliższych.
Aby wakacje były udane, warto je dobrze zaplanować pod wieloma względami.
Dla osób posiadających zwierzęta domowe, podstawową decyzją którą przyjdzie im podjąć, jest ta czy pupil wybierze się z właścicielami na wakacje, czy też zostanie w domu pod czułą opieką odpowiedzialnych i znanych mu osób.

Coraz więcej właścicieli psów, oraz kotów jest świadomych faktu, że zwierzęta tak samo jak i ludzie potrafią boleśnie znosić rozłąkę i po prostu tęsknią za swoją rodziną.
W związku z tym coraz więcej osób, decyduje się podróżować razem ze swoim pupilem.
Podróże z psem stają się coraz bardziej popularne i w coraz większej ilości hoteli, restauracji oraz pensjonatów zwierzęta są tolerowane.

Jak jednak przygotować się do podróży z psiakiem, żeby nic nas nie zaskoczyło?

Zastanówmy się, jakim środkiem komunikacji będziemy podróżować.
W chwili obecnej psa możemy z powodzeniem zabrać ze sobą w podróż pociągiem, a nawet samolotem.
Wybierając ten środek transportu, zorientujmy się dobrze jakie wymogi stawia przed nami przewoźnik i co my jako właściciele zwierzaka, musimy posiadać ze sobą, aby móc wejść z nim na pokład.

Z pewnością na liście wymogów przewoźnika znajdzie się paszport dla zwierzęcia, książeczka z aktualnymi szczepieniami, oraz coraz częściej spotkamy się z koniecznością zaopatrzenia naszego psa, w specjalny chip, który umożliwi nam bezbłędną identyfikację zwierzęcia gdyby zaginęło.
Wszczepienia urządzenia dokonamy w większości gabinetów weterynaryjnych, wiążę się to z dodatkową opłatą ale spokój jaki za jego pośrednictwem zyskami, jest tego wart.
Linie samolotowe, umożliwiające nam transport psa, za dodatkowa opłatą, oraz będą wymagały od nas aby na czas podróży zwierzę przebywało w specjalnej klatce, w luku bagażowym.

pies na plaży

Rozważmy czy dla naszego pupila, ten sposób podróży nie będzie zbyt stresujący, jeśli nie mamy innego wyjścia możemy w porozumieniu z lekarzem weterynarii podać pupilowi leki uspokajające.
Pozwolą one naszemu milusińskiemu, łagodniej znieść trudy podróży.
Zanim wykupimy bilet dla siebie, musimy koniecznie poinformować linie lotnicze, że zamierzamy podróżować z psem.

Jeśli wybierzemy się w podróż z naszym ulubieńcem pociągiem, również musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami.
Dla psa trzeba wykupić bilet, są wyjątki dla małych ras przebywających w kontenerze, ale nawet jeśli jesteśmy posiadaczami małych rozmiarów pieska, warto zanim wsiądziemy do pociągu dopytać o szczegóły podróży w informacji.

Musimy również mieć na uwadze fakt, że nasz pies może podróżować z nami w wagonie tylko wtedy, gdy innym pasażerom to nie przeszkadza, jeśli któryś z nich będzie miał coś przeciwko naszemu pupilowi będziemy musieli zająć inne miejsce.
Podróżując pociągiem, posiadajmy również niezbędne dokumenty dotyczące zwierzęcia.

Poza tym pamiętajmy, że pies nie może z nami przebywać w wagonie gastronomicznym, nie może również leżeć na miejscach przeznaczonych do siedzenia czy spania.
Jedną z wygodniejszych metod podróży z psem, jest podróżowanie samochodem.
Nie tylko możemy zrobić przystanek wtedy kiedy nam to odpowiada, ale i nie będziemy uzależnienie od zdania innych pasażerów na temat naszego podróżowania z psem.

Na czas podróży autem, bezwzględnie zadbajmy o bezpieczeństwo nasze, oraz naszego pupila wewnątrz auta.
Pies nigdy nie powinien podróżować swobodnie poruszając się w aucie, zadbajmy o to aby nasz psiak w zależności od upodobań, podróżował w specjalnie do tego przeznaczonych pasach, bądź w kontenerze.

pies na desce

Kontener musi być na tyle duży, aby pies mógł w nim wstać i się swobodnie obrócić.
Dla dużych ras w sprzedaży dostępne są specjalne klatki, które zamontowane wewnątrz auta, zapewnią bezpieczeństwo i komfort podróży zarówno nam, jak i naszemu pupilowi.
Na czas podróży zadbajmy o to, aby nasz pies miał dostęp do wody zawsze wtedy gdy zajdzie taka potrzeba.

Róbmy również częste postoje w czasie drogi, minimum raz na 3 godziny, pozwólmy psu chwilę pobiegać i załatwić potrzeby fizjologiczne.
Weźmy ze sobą na czas pobytu karmę do której nasz pies jest przyzwyczajony, unikniemy dzięki temu niepotrzebnych kłopotów z układem trawiennym zwierzęcia.

Nie zapomnijmy o smyczy, oraz kagańcu

Nawet jeśli na co dzień nie korzystamy z kagańca, w czasie podróży może się okazać, że w niektóre miejsca bez niego nie zostaniemy wpuszczeni.
Z odpowiednim wyprzedzeniem zadbajmy również o ochronę przed kleszczami, oraz pchłami aby nasz pupil mógł cieszyć się pieszymi wędrówkami bez ograniczeń.
Radości ze wspólnego podróżowania, przewyższają zdecydowanie trudy związane z jego organizacją, więc podróżujmy z psami zawsze wtedy gdy jest ku temu okazja.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here