Tanie loty na weekend - jak kupować bilety lotnicze na weekendowe city break?

Coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na krótkie, a przy tym bardzo intensywne urlopy, tak zwane weekendowe city break. Wynika to z faktu, iż tanie linie lotnicze oferują bilety w korzystnych cenach do wielu zagranicznych miast, które można zwiedzić w ciągu zaledwie kilku dni. Koszt takiej wycieczki jest znacznie niższy niż dwutygodniowego urlopu nie tylko w jakimś egzotycznym miejscu, ale bardzo często też w Polsce.

Czym dokładnie jest weekendowy city break?

Pod nazwą weekendowy city break kryje się krótka wycieczka, weekendowy wypad do jakiegoś zagranicznego miasta, zazwyczaj są to popularne miejsca, oblegane przez turystów, jak np. Barcelona, Paryż, Praga, Londyn, czy Rzym. Wiele osób chętnie organizuje takie wycieczki w czasie długich weekendów, dzięki czemu nie muszą wykorzystywać urlopu. Inni z kolei rezygnują z długiego wypoczynku, a więc dwutygodniowego urlopu spędzanego zazwyczaj w jednym miejscu, na rzecz kilku krótszych wyjazdów w roku, do różnych miast, czy państw.

Wpływ na obserwowane zmiany bez wątpienia mają niskie ceny biletów lotniczych. Obecnie bez trudu można znaleźć ofertę lotu do i z dużej europejskiej stolicy, którego cena nie przekracza 200 zł. Pytanie zatem, gdzie szukać takich okazji?

 
Jak kupować tanie bilety lotnicze?

Tanie linie lotnicze, takie jak m.in. Wizzair czy Ryanair obsługują większość dużych lotnisk w Polsce, dlatego nie powinno stanowić problemu znalezienie tanich lotów z Krakowa, Warszawy, czy Poznania. Korzystnych okazji najlepiej szukać przez internet, tanie loty na weekendowe wycieczki pomoże kupić esky.pl. Ogólnie dostępne wyszukiwarki tanich lotów pozwalają na znalezienie połączeń w dowolnym kierunku. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani, gdzie konkretnie chcemy polecieć, możemy skorzystać z opcji „dowolny cel” i wtedy otrzymamy listę lotów do różnych miast w bardzo przystępnych cenach.

Warto przy tym pamiętać, aby szukać tanich lotów w ciągu tygodnia, najlepiej w godzinach porannych. Większość osób robi to wieczorami, bardzo często w weekendy, o czym linie lotnicze doskonale wiedzą i niejednokrotnie zwiększają w tym czasie ceny. Czasem opłacalne są tanie loty last minute, jednak jest to dość ryzykowne. Najlepiej jest szukać ciekawych ofert na 2-3 miesiące przed planowanym wypadem.

 
Gdzie warto polecieć na weekend?

Jak już wspominaliśmy, bardzo często wybieranymi kierunkami są stolice, takie jak Londyn, Paryż, Praga, Rzym czy Barcelona. Turystów przyciąga tam szeroka oferta rozrywkowo-kulturalna, piękne widoki, zabytki i architektura. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że miasta te są zazwyczaj zatłoczone i aby zobaczyć niektóre atrakcje trzeba spędzić sporo czasu stojąc w kolejkach. Alternatywą są mniejsze, ale również bardzo atrakcyjne miejsca, takie jak Bolonia czy Piza we Włoszech, Sewilla w Hiszpanii, Eljat w Izraelu, czy Faro w Portugalii.

Dzięki tanim lotom mamy szansę zwiedzić naprawdę wiele zakątków świata, a już na pewno Europy, bardzo tanim kosztem. Warto wykorzystać tę szansę.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here