tanie podróże włochy

Dla wielu osób podróżowanie po świecie wydaje się rzeczą niemożliwą do zrealizowania. Pierwszą, i często jedyną barierą, są pieniądze. Powszechnie wydaje się, że aby podróżować należy wydać mnóstwo pieniędzy. Dlatego część osób rezygnuje z tego rodzaju spędzania czasu już w trakcie fazy planowania. Owszem, podróżowanie może być drogie, ale nie zawsze jest to reguła. Rozwój technologii przyczynił się również do rozwoju komunikacji publicznej i między innymi dlatego podróżowanie stało się dużo tańsze.

Kilkadziesiąt lat temu kupno biletu samolotowego było sprawą bardzo kosztowną i mogło pozwolić sobie na nią nieliczne grono ludzi. Nie było również aż takie wielkiej potrzeby podróżowania drogą lotniczą. Z tego środka lokomocji korzystali głównie biznesmeni, naukowcy czy po prostu bogaci ludzie mogący sobie pozwolić na taki luksus. Jednak z biegiem lat pojawiły się tanie linie lotnicze, które zmieniły oblicze latania.

Sprawiły one, że przeciętny Kowalski jest w stanie odbyć podróż do niemalże każdego europejskiego kraju za stosunkowo niewielkie pieniądze. Linie lotnicze dzięki licznym zabiegom osiągnęły bardzo duże cięcia kosztów i tym samym przełożyło się to na cenę biletu lotniczego. Tak więc jednym z czynników wpływających na to, że podróże stają się coraz bardziej popularne jest obniżenie cen biletów lotniczych. Drugim istotnym elementem wpływającym na tanie podróżowanie jest możliwość niedrogich noclegów.

praga

Część ludzi tkwi w błędnym przekonaniu, że po za granicami naszego kraju można spać tylko w hotelach, które z reguły są drogie. Owszem, hotele w bogatych europejskich krajach są drogie. Dla przykładu przeciętny hotel w Niemczech kosztuje tyle samo co czterogwiazdkowy hotel w Polsce. Stosunek jakości w tych dwóch miejscach jest nieporównywalny. Jednak pisząc o tanim podróżowaniu należy zupełnie pominąć hotele.

Warto skupić się na poszukiwaniach taniego noclegu przez internet

Sporo osób swoje pierwsze kroki kieruje w stronę booking.com. Portal ten oferuje mnóstwo miejsc noclegowych na terenie całego świata. W tym momencie jest to jedno z popularniejszych miejsc służących do wyszukiwania noclegu. Dzięki temu daje ono ogromne możliwości. Możemy stosować wiele możliwości wyszukiwania i mnóstwo filtrów.

Pozwala to na odrzucenie na przykład drogich hoteli i skupienia się na tańszych ofertach noclegowych. Tych również na stronie nie brakuje. Całość uzupełnia świetnie dopracowany system rezerwowania biletów. Jest ona bardzo prosty w obsłudze, a jednocześnie bezpieczny dla obu stron transakcji. Jednak tanie podróże to nie tylko noclegi znalezione za pośrednictwem booking.com.

Bardzo interesującą propozycją jest również portal Airbnb

Dzięki niemu możemy szukać prywatnych mieszkań do wynajęcia na całym świecie. Część z nich to całe apartamenty, same pokoje lub tzw. dormitoria, gdzie śpimy w jednym pokoju z innymi ludźmi. Ta ostatnia opcja jest oczywiście najtańsza, a dodatkowo daje nam możliwość poznania zupełnie nowych osób, na dodatek pochodzących z reguły z innych krajów. Sposób rezerwacji za pomocą Airbnb jest podobny do tego stosowanego przez booking.com, więc tutaj również wszystko odbywa się bardzo szybko i sprawnie.

internet

Najtańszą możliwością na znalezienie noclegu jest zarejestrowanie się na stronie Couch Surfingowej. Udział w tym projekcie polega na udostępnieniu za darmo swojego mieszkania lub pokoju podróżnikom z całego świata. W zamian inni ludzie oferują to samo nam. Wydaje się ryzykowne, jednak portal cieszy się rosnącą popularnością. Mając tani bilet lotniczy, tani nocleg pozostało nam jedynie zatroszczyć się o jedzenie i atrakcje na miejscu. Jeśli rzeczywiście zależy nam na tanim wyjeździe możemy gotować samodzielnie. Ceny w większości europejskich krajów wbrew pozorom nie są znacznie wyższe od polskich.

Część produktów oczywiście będzie droższa, jednak inne będą tańsze. Jednak opcja z samodzielnym gotowaniem nie pozwala nam na odkrycie smaków danego kraju, a jest to przecież również istotny element podróżowania. Jeśli chcemy stołować się w restauracjach i lokalnych knajpkach warto przeszukać internet, a zwłaszcza fora internetowe. Użytkownicy bardzo często wymieniają się polecanymi miejscami przy okazji informując o cenach.

Również fora są przydatnym miejscem do planowania atrakcji na wyjazd. Warto również przeczytać kilka blogów podróżniczych. Możemy się z nich dowiedzieć wielu ciekawostek i swojego rodzaju trików pozwalających nam na chociażby zakupienie tańszych biletów wejściowych do znanych atrakcji turystycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here