tanie wakacje w polsce

Chociaż wyjazdy zagraniczne stają się coraz to bardziej popularne i tanieją, to polska jest świetnym miejscem na spędzenie wakacji. Jako kraj mamy zaszczyt posiadania dostępu do morza i gór. Posiadamy wiele malowniczych krajobrazów, które nie ustępują tym egzotycznym. Polska ma bogatą historię i architekturę, więc jest co zwiedzać i podziwiać.

Jak podróżować?

Temat tego czym podróżować jeśli już znaleźliśmy nasze miejsce odpoczynku, jest dość zależny. Nie każdy może pozwolić sobie na podróż samochodem, niektórzy nie mogą jechać pociągiem. Wszystko to jest sprawą indywidualną, zależną od sytuacji. Trzeba wziąć pod uwagę koszta, wygodę i możliwości dojazdu. Transport zależał będzie również od charakterystyki podróży. Jeśli będzie ona objazdowa, dość naturalnie nasuwać się będzie na myśl samochód. Samochód w wielu przypadkach okaże się tańszy od innych środków lokomocji.

Oprócz tego jest bardzo wygodny, mamy kontrolę nad tym kiedy chcemy z niego skorzystać oraz możemy spakować tyle bagaży ile mamy miejsca. Jest świetny jeśli chodzi o podróż objazdową lub podróż do mniej odwiedzanych miejsc. Nie będziemy więc mieli problemów z dojazdem w konkretne miejsce.

Do pewnych rejonów Polski dostaniemy się bowiem tylko za pomocą samochodu. Są to różne wsie czy dalekie od cywilizacji malownicze krajobrazy. Pociąg jest doskonałym pomysłem, jeśli planujemy zatrzymać się w jednym miejscu na dłuższy czas.

Przykładem może być na przykład podróż ze śląska nad morze. Jest to wielogodzinna wyprawa, a jeśli ktoś nie lubi długo jeździć, okazać się to może bardzo dobrą alternatywą. Bardzo możliwe również, że będzie to tańsze od samochodu. Zwłaszcza jeśli planujemy rodzinny wyjazd i mamy małe dzieci. Będą one miały przejazd darmowy lub z dużą zniżką. Kolejnym środkiem lokomocji są samoloty. Na krótszych odległościach może się okazać, że jest z nimi za dużo zachodu.

Same odprawy i inne rzeczy związane z lotem mogą zająć kilka godzin, nawet jeśli sam lot jest krótki. Jeśli chodzi o cenę, to uda nam się znaleźć bardzo tanie loty, jednak musi się nam to udać. Cenowo wyjść na tym możemy bardzo korzystnie, jednak czasowo już niekoniecznie. Różnica na pewno pojawi się wraz z coraz to większą odległością. W ten sposób bardzo możliwe, że w dużo tańszy i bardziej komfortowy sposób dotrzemy do naszej destynacji.

polskie morze

Omówiliśmy już środki lokomocji, ale jak znaleźć tanie wakacje w Polsce?

Istnieje wiele sposobów aby spędzić wakacje tanio. Nawet jeśli wybieramy się w stosunkowo drogie miejsce. Pierwszym z nich jest oczywiście wybranie odpowiedniego sposobu dotarcia do miejsca, które nas interesuje.

Druga rzecz to zamawianie domków na długi czas przed wakacjami. Dlaczego należy tak robić? Dzięki temu kupujemy domek dużo taniej. Dzieje się to dlatego, że jeśli nie ma sezonu, to mało ludzi je wynajmuje. Właściciele domków obniżają wtedy ceny, a i samych posiadłości jest o wiele więcej. Można na tym zaoszczędzić naprawdę spore pieniądze, a tym samym wybrać dla siebie bardziej odpowiednie miejsce.

Kolejnym trikiem, który pozwoli na tanie wakacje w Polsce jest unikanie turystycznych miejsc. Nie miejscowości, gdyż ciężko byłoby omijać tak wspaniałe miejsca jak Zakopane czy nadmorskie miasta. Jednak w ich ścisłych centrach potrafi być dużo za drogo. Dzieje się tak właśnie przez turystów, którzy na wakacjach skłonni są wydać więcej pieniędzy. Dlatego jeśli chcemy wybrać się na obiad, powinniśmy kierować się dalej od centrum.

Będzie to zdecydowanie bardziej opłacalne i zapewne także smaczniejsze. Chociaż porada jest w kontekście polski, to dotyczy to całego świata. To samo tyczy się pamiątek – wszelkie magnesy w centrach ośrodków turystycznych są bardziej kosztowne. Wtedy też warto jest się wybrać na obrzeża miasta.

góry

Korzystanie z promocji oraz kuponów to nie żaden wstyd. Dzięki temu uda nam się zdobyć bilety do kina lub jedzenie w mniejszych cenach. Możemy je znaleźć w internecie lub w aplikacjach mobilnych. Nie jadajmy jednak na mieście zbyt dużo – jedzmy tylko w lokalnych i dobrych restauracjach, odrzucając przy tym fast-food i generyczne miejsca. Lepiej jest zjeść coś dobrego i charakterystycznego dla danego regionu nawet jeśli kosztuje więcej ale raz dziennie. Resztę naszego codziennego jedzenia mogą stanowić produkty kupione w sklepach spożywczych. Zaoszczędzimy przy tym również bardzo dużo.

Jeśli posiadamy liczną rodzinę, możemy ubiegać się o kartę dużej rodziny. Dzięki niej wydamy na wszelkie atrakcje w całej Polsce mniejsze kwoty. Przyda się ona na wakacjach ale i nie tylko. Dużo obiektów respektuje taką kartę. Użyć jej możemy w różnych obiektach rozrywkowych, takich jak wesołe miasteczko, park wodny czy linowy.

Podsumowując, wakacje w naszym kraju mogą być fascynujące i jednocześnie tanie. Istnieje ogrom sposobów, które pozwalają oszczędzać podczas wakacji pieniądze. Jeśli wszystko dokładnie się zaplanuje, wydatki mogą zmniejszyć się nawet i o połowę. Wszystko to dzięki dobrej organizacji. Najgorszą rzeczą jest robienie wszystkiego na ostatnią chwilę, kiedy wszystko jest drogie, a wybór jest mały.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here