Urokliwe wakacje na wyspie Mauritius

Czasami każdy z nas jest już bardzo zmęczony – pracą, codziennością, nudnymi obowiązkami. Nasze zmęczenie jest tak duże, że tylko myślimy już o wypoczynku, który pozwoli nam na nowo naładować akumulatory. Z drugiej jednak strony na myśl o konieczności zwiedzania miast, galerii itp. robi nam się gorzej – nie mamy na o siły. Jednak wizja wakacji spędzonych na leżeniu do góry brzuchem i zupełnie nic nie robieniu też nas nie zachwyca. Co zatem innego możemy zrobić?

Podróż na Mauritius – ciekawe miejsce na mapie świata

Wówczas warto wybrać się na urokliwe wakacje na wyspie Mauritius. Te małe wysepki oddalone są mniej więcej o 2000 km od wschodniego brzegu Madagaskaru. W związku z tym mamy tutaj do czynienia wręcz z unikaną sytuacją. Małe wyspy na Oceanie Indyjskim, zaraz w pobliżu równika a dookoła tylko bezkresna woda. Brzmi ciekawie? Oczywiście, że tak – Mauritius to doskonałe miejsce, jeśli chcemy choć trochę uciec od naszej codzienności.

Co jeszcze warto wiedzieć o Mauritiusie? Otóż niezwykle oryginalna jest jego kultura – afrykańska z domieszką azjatyckiej. Z jednej strony ciemniejsza uroda mieszkańców, rysy twarzy u budowa typowa dla mieszkańców Afryki, a także ich żywiołowość i poczucie rytmu, a drugiej – początek wyznawania religii typowych dla Azji. Słowem – Mauritius to doskonałe miejsce, jeśli chcemy zapoznać się z ciekawą kulturą.

Wspaniałe plaże Mauritiusu

Mauritius posiada jednak jeszcze jeden atut, dzięki któremu go pokochamy i który pomoże nam zniknąć na jakiś czas ze świata. Otóż są to zapierające dech w piersiach plaże – piaszczyste, składające się z czyściutkiego, białego piasku. Do tego dochodzi krystalicznie czysta i przejrzysta woda oraz palmy i dżungla.

Warto jeszcze dodać, że warunki atmosferyczne na Mauritiusie są wręcz wyjątkowo dla nas korzystne. Ciepłe morze, cały rok niezmienna temperatura, która także nie podlega specjalnie wahaniom w ciągu doby, a oscyluje wokół 25- 30 stopni – to zdecydowanie bezcenny klimat. Do tego dochodzi jeszcze specyficzna wilgoć tropików, tak inna od naszej codziennej suchości wielkich miast.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here