sam w górach

Bycie singlem to dla niektórych osób powód do domu. Nawet samo określenie singiel nie ma takiego przykrego odbioru jak nazywanie kogoś osobą samotną. Trzeba przyznać, że samotność kojarzy się niezbyt przyjemnie. Istnieją osoby, które są pogodzone ze swoim stanem i nawet deklarują, że im to odpowiada. Część osób idzie jeszcze dalej i uważa, że są singlami z wyboru. Ile w tym wszystkim prawdy bardzo ciężko ocenić. Nie da się ukryć, że istnieje spora grupa singli, którzy nie czują się komfortowo w tym stanie.

O ile codzienne życie w pojedynkę nie jest bardzo przykre i wymaga po prostu przyzwyczajenia, tak samotne wyjścia do kina czy na miasto rzadko należą do przyjemnych. Osobnym tematem są wakacje. Podróże to pasja wielu osób i bardzo ciężko jest znaleźć kogoś kto deklaruje się, że nie lubi podróżować. Jednak jeśli chodzi o singli to ich podejście do tematu wyjazdów nie zawsze jest oczywiste. Nie da się ukryć, że wszelkiego rodzaju wyjazdy są dużo przyjemniejsze w grupie.

Wystarczy nawet jechać z jedną osobą, tak aby mieć się do kogo odezwać. Jednak zebranie grupy osób na wakacyjny wyjazd wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Często zdarza się, że komuś nie pasuje termin, a innej osobie lokalizacja jaka została zaproponowana. W ten sposób singiel bardzo często staje przed wyborem: zostaję w domu lub ruszam sam.

Teoretycznie łatwiej zdecydować się na pierwszą opcją, jednak w tym przypadku warto wykazać się dozą odwagi i skorzystać z opcji wyjazdu w pojedynkę. Jak to zrobić? Możliwości jest bardzo dużo, a wszystko zależy od naszych preferencji. Zacznijmy od najłatwiejszego sposobu, czyli wakacji organizowanych przez biuro podróży. Tego typu organizacje nie wymagają kupowania biletów dla dwóch osób, więc jest im obojętne czy dana osoba jedzie sama czy z kimś. Wystarczy wybrać wycieczkę w dane miejsce i już znajdujemy się w grupie 30-50 osób, które tak jak my, chcą zobaczyć te same miejsca.

Trafiamy do dosyć licznej grupy, w której nie wszyscy jadą z kimś. Jest duże prawdopodobieństwo, że w naszej grupie znajdzie się również druga osoba podróżująca w pojedynkę. Warto od razu nawiązać z nią kontakt, tak aby nie czuć się samotnym na samym początku. Oczywiście jeśli jest to osoba płci przeciwnej i dodatkowo jest w naszym wieku to świetnie. Jednak jeśli jest odwrotnie to nic nie szkodzi temu, aby poznać nową przyjaciółkę czy znaleźć przyjaciela.

morze

Zdarza się, że ktoś wybiera się na taki wyjazd z przyjaciółką, więc bardzo szybko możemy poznać nawet dwie osoby i tworzyć z nimi grupę. Możliwości jest bardzo dużo, a wszystko zależy tak naprawdę od naszej otwartości. Jakie konkretnie wyjazdu należy wybierać? Jeśli chodzi o wakacje dla singli to nie można wskazać konkretnych destynacji, które są przeznaczone dla tej grupy osób. Sugerujemy jednak wybrać wyjazd zorganizowany połączony z odpoczynkiem.

Jako przykład posłużymy się wyjazdem do Włoch na okres około jednego tygodnia. Na początku wszyscy chętni są zbierani z kilku większych miast w Polsce i następnie trafiają w jedno miejsce zbiórki. Tam podróżni przesiadają się już do jednego autokaru i zaczynają wspólną podróż. Sam przejazd autokarem to świetna okazja do poznania nowych osób. Po za tym jadąc w pojedynkę na pewno będziemy mieli towarzysza na miejscu obok siebie. Jednym z przykładów wycieczki objazdowej po Włoszech może być zwiedzanie północy kraju.

Początkowo turyści zobaczą Wenecję ze słynnym placem świętego Marka oraz licznymi gondolami poruszającymi się po zalanym wodą mieście. Później autokar rusza na drugą stronę półwyspu Apenińskiego, aby zwiedzić Toskanię. Z reguły większość grup wybiera się do Pizy, aby zobaczyć Krzywą Wieżę oraz do uroczej Florencji. Kolejny etap podróży to klasyka Włoch, czyli Rzym.

wakacje dla singli

Dwa dni w Wiecznym Mieście oznaczają intensywne zwiedzanie. W tym czasie zdążymy zobaczyć Koloseum, Forum Romanum, fontannę di Trevi, plac Navona oraz Watykan razem z Bazyliką Świętego Piotra. Oczywiście organizatorzy przewidzieli trochę czasu wolnego dla uczestników wycieczki, więc będziemy mieli okazję zintegrować się z nowo poznanymi osobami. Ostatnie dni wyjazdu możemy spędzić na przykład na wybrzeżu w Rimini. Biuro turystyczne oferuje nam trzy dni słodkiego wylegiwania się na plaży.

Jednak jeśli preferujemy organizowanie wakacji samodzielnie możemy skorzystać z autostopu. Nie jest to bezpieczne wyjście dla osoby podróżującej samotnie, ale w końcu do odważnych świat należy. Warto dokładnie przygotować się do takiej wycieczki i nastawić na poznawanie nowych osób i kultury.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here