wakacje w bułgarii

Większość osób lubi podróżować, dlatego wakacje albo urlop spędzają za granicą. Od lat dużą popularnością wśród polskich turystów cieszy się Bułgaria. Co ciekawego warto zwiedzić spędzając wakacje w Bułgarii? O tym w poniższym artykule.

Większość Polaków spędzających wakacje w Bułgarii decyduje się na morze, a rzadko na góry, jednakże warto zwiedzić także stolicę tego kraju, czyli Sofię. Sofia, to największe miasto Bułgarii, położone na zachodzie państwa. Stolica położona jest u podnóży masywu górskiego Witoszy. Miasto ma bardzo stare, starożytne korzenie, a jej początkową nazwą była inna, miasto nazywało się Serdica.

Będąc w Sofii koniecznie trzeba zobaczyć cerkiew Bojańską. Cerkiew znajduje się w willowej części miasta zwanej Bojana. W samej cerkwi znajdują się freski z XIII wieku, które przedstawiają, m. in. bułgarskich władców. Budowla wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzając Sofię koniecznie trzeba zobaczyć sobór św. Aleksandra Newskiego. Świątynia została zbudowana na przełomie XIX i XX wieku. Jest to jedna z największych cerkwi w Europie. Zachwyca swoim rozmachem i freskami, a także kryptą z dziełami sztuki.
Spędzając wakacje w Bułgarii w Sofii koniecznie trzeba zobaczyć pozostałości po starożytnej Serdice.

Wykopaliska starożytnych pozostałości miasta można oglądać za darmo. Można zobaczyć także pozostałości starych murów miasta. Będąc w Sofii warto także obejrzeć i zwiedzić rotundę św. Jerzego, kościół św. Zofii, a także Pałac Kultury Narodowej. Oczywiście w mieście znajduje się o wiele więcej zabytków i atrakcji turystycznych, ale w tym tekście trzeba poruszyć także inne zakątki tego pięknego państwa.

Decydując się na wakacje w Bułgarii warto także wybrać się także do Kaliakry. Kaliakra, to przylądek na północy kraju położony nieopodal miasta Kawarna. Cały przylądek owiany jest wieloma legendami i tajemnicami. Przed zwiedzeniem tego miejsca warto poznać te legendy. Kaliakra, to także rezerwat przyrody, dlatego przygotujcie się na niesamowite widoki. Jedną z atrakcji tego miejsca jest możliwość oglądania delfinów pływających w zatoce.

plaża w bułgarii

Wakacje w Bułgarii warto spędzić także w Warnie, czyli kulturalnym i rozrywkowym centrum północno-wschodniej części Bułgarii. Miasto jest także portem nad morzem Czarnym. W samym mieście znajduje się bardzo dużo barów i klubów co pozwala na spędzenie rozrywkowo czasu. Miasto jest również bardzo stare, dlatego na terenie Warny znajdują się zabytki związane z kulturą rzymską, bizantyjską oraz turecką.

Spędzając wakacje w Bułgarii warto wybrać się także do miasta Nesebyr, czyli jednego z najstarszych miast w Europie. Miasto położone jest na południowym wschodzie państwa. W Nesebyr znajduje się bardzo wiele zabytków, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. W mieście znajdują się budynki i ruiny zabytków.
Zastanawiając się czy wakacje w Bułgarii mogą być spędzone w górach warto skierować się do pasma górskiego Riła. To właśnie tam znajduje się rylski monastyr. Monastyr położony w górach zachwyca swoją architekturą i dziedzińcem. W tamtym miejscu na pewno poczujecie się wolni i osiągniecie spokój ducha. Idealna miejsce dla osób, które chcą spędzić wakacje z dala od zgiełku i hałasu.

Interesując się, gdzie jeszcze można spędzić wakacje w Bułgarii nie można zapominać o mieście Płowdiw, które jest drugim miastem pod względem liczby mieszkańców w kraju po wcześnie opisywanej Sofii. Jest to bardzo stare miasto, które według archeologów istniało już tysiąc lat przed naszą erą. W mieście znajduje się teatr rzymski, który nadal jest czynny. Poza tym w mieście znajduje się zabytkowa cerkiew, synagoga oraz meczet. W mieście znajduje się także minaret z XV wieku. Poza tym w mieście znajduje się wiele placów i budynków, które również są zabytkami i są warte zobaczenia.

Neseber

Rozważając, gdzie spędzić wakacje w Bułgarii warto rozważyć skaliste miasto Bełogradczik. Miasto jest niezwykle malownicze i po prostu przepiękne. W mieście znajduje się również twierdza oraz obserwatorium astronomiczne. Poza tym miast otaczają mury, a w skałach kryją się liczne tunele. Blisko miasta znajduje się także słynna jaskinia Magura, w której znajdują się ślady człowieka z okresu paleolitu.

Wybierając się na wakacje w Bułgarii możesz wybrać się także do wielu innych miejsce w tym kraju. Bułgaria kryje w sobie całą masę niezwykłych miejsce, które warto zobaczyć i zwiedzić.
Skoro już wiesz na jakie wakacje w Bułgarii możesz się wybrać, to pora zdecydować się na konkretne miejsce i zarezerwować bilety lotnicze oraz hotel.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here