Weekend w Gdyni. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Miejscowości położone nad morzem zawsze przyciągają mnóstwo turystów. Miastem, które turyści na polskim wybrzeżu odwiedzają wyjątkowo chętnie jest Gdynia. Można tutaj wypocząć zarówno latem podczas urlopu, jak i zimą w czasie krótkiego weekendowego wypadu.

Co warto wiedzieć o Gdyni

Miasto położone jest w granicach województwa pomorskiego. Jest jednym z miast, które składają się na ośrodek metropolitarny zwany Trójmiastem. Pierwsze pisemne wzmianki o Gdyni pochodzą z XIII wieku. Wówczas Gdynia była wsią nadaną oliwskim cystersom. W 1922 roku podjęto decyzję o zbudowaniu nowego portu dla Polski. Budowa portu przebiegała bardzo szybko, w 1937 roku był to już potężny port na Bałtyku. Wraz z rozwijającym się portem rosło również miasto. Bardzo szybko podniosło się ze zniszczeń w 1945 roku. Już w kilka lat po zakończeniu działań wojennych Gdynia była nie tylko bardzo ważnym portem. Zaczęła odgrywać również ważną rolę jako ośrodek naukowy i kulturalny.

Miejsca, które w Gdyni koniecznie trzeba odwiedzić

Miejscem, które warto polecić turystom odwiedzającym Gdynię jest Skwer Kościuszki. To miejsce, w którym mieszkańcy Gdyni są zakochani; Skwer Kościuszki obowiązkowo odwiedzając również turyści. Jest to nie tylko przyjemne miejsce do spacerów. W sąsiedztwie Skweru Kościuszki cumują statki, o których słyszały nawet osoby, które w najmniejszym stopniu nie interesują się żeglugą. Do zamienionych w muzeum statków cumujących przy gdyńskim Skwerze Kościuszki należy między innymi ORP „Błyskawica” – słynny niszczyciel, który walczył między innymi pod Narwikiem. Do zwiedzania udostępniony został również nasz słynny szkolny żaglowiec „Dar Pomorza”. Będąc nad morzem koniecznie trzeba spróbować specjałów kuchni pomorskiej. Przy Skwerze Kościuszki nie brakuje restauracji, w których serwowane są regionalne dania. Do Gdyni warto przyjechać nawet tylko na weekend. Miejsca noclegowe oferują między innymi liczne apartamenty i hotele, w tym również hotel dla dorosłych. Wróćmy jeszcze na chwilę do tego, co warto zobaczyć w Gdyni. Jedną z największych atrakcji miasta jest Morskie Akwarium. Gdynia ma kilka bardzo interesujących placówek muzealnych. Jedną z nich jest Muzeum Miasta Gdyni, w którym w bardzo nowoczesny sposób prezentowane są poszczególne etapy z dziejów miasta: począwszy od czasów, gdy powstawał port, a wokół niego miasto aż po czasy współczesne. Muzeum Miasta Gdyni jest atrakcją zarówno dla dużych, jak i małych turystów. Rozmawiając o tym, co można rozbić w Gdyni podczas weekendowego pobytu trudno nie wspomnieć o pobycie na miejskiej plaży. Plaża Miejska jest położona niemal w centrum miasta – do najsłynniejszej ulicy miasta, Świętojańskiej, można dotrzeć w zaledwie 15 minut. Popularnością dorównuje jej plaża położona w dzielnicy Orłowo. Orłowska plaża jest chyba latem jeszcze bardziej zatłoczona niż Plaża Miejska. Wybierając się do Orłowa można pospacerować po kameralnym molo. Jest ono idealnym miejscem do podziwiania schodzącego prosto do wody stromego Klifu Orłowskiego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here