hotel wieliczka

Tak piękna kraina, jaką jest Małopolska, to moc atrakcji dla każdego miłośnika sztuki oraz historii. W tej części kraju niemal każde miasteczko może się pochwalić cennym zabytkiem. Gdzie warto się wybrać? Wieliczka to jedna z najciekawszych miejscowości w rejonie Krakowa. Tutejsza kopalnia soli każdego roku przyciąga miliony turystów z całego świata, a urządzone na jej terenie uzdrowisko cieszy się bardzo dobrą renomą.

Dlaczego warto postawić na wypoczynek w tej części Małopolski?

Jakimi czynnikami Wieliczka może oczarować każdego z nas? Oto kilka najważniejszych informacji dla tych miłośników podróży, którzy w najbliższym czasie mają zamiar odwiedzić tę niezwykłą miejscowość.
Wielkim walorem tej miejscowości jest rewelacyjne zagospodarowanie oraz fakt, iż goście bez większych problemów znajdą tu dla siebie hotel Wieliczka to również wspaniałe atrakcje turystyczne oraz cenne zabytki, obok których nie można przejść obojętnie. Zachwyca zabytkowy kościół parafialny oraz piękny park, po którym tak chętnie spacerują goście z całego świata.

Wieliczka zadziwia też zabytkowym zespołem klasztornym franciszkanów oraz tak wielką ciekawostką, jaką jest trójwymiarowe malowidło, czekające na rynku. W czasie pobytu na terenie Wieliczki koniecznie trzeba też zwiedzić zamek żupny. To cenny zabytek architektury, który może się pochwalić średniowiecznym rodowodem. Dziś w jego murach czeka na gości rewelacyjna placówka muzealna, która pomaga nam poznać dzieje Wieliczki oraz działającej na jej terenie od czasów średniowiecza kopalni. Dumą tego muzeum są też zabytkowe solniczki, które stworzyły tutaj jedyną w swoim rodzaju kolekcję.

Wizyta w tej placówce muzealnej może się zatem dla każdego z nas stać wspaniałą przygodą oraz jedyną w swoim rodzaju lekcją historii. Jak jeszcze można spędzić wolny czas na terenie Wieliczki? Dla tych, którzy chcą się zrelaksować, dobrą propozycją będą spacery po parku św. Kingi oraz pobyty na terenie tężni solankowej. Dzięki czemu każdy z nas może poprawić swe zdrowie, a jednocześnie wdrapać się na wieżę, z której można z góry spojrzeć na Wieliczkę, zabytkową kopalnię soli oraz jej najbliższe otoczenie.

Dla większości turystów, którzy znajdą dla siebie hotel w Wieliczce, główną atrakcją jest tutejsza kopalnia soli. To wspaniały zabytek, który nie bez powodu został wpisany na słynną listę UNESCO. Wielicka kopalnia soli już od średniowiecza pozwalała bogacić się mieszczanom krakowskim. Przez wieku wydobywano tu cenną sól, a pamiątką po pracy gwarków są długie korytarze podziemne, których łączna długość dochodzi do 300 kilometrów.

Dziś kopalnia ta świetnie sprawdza się zarówno jako podziemne uzdrowisko, jak i jako atrakcja turystyczna. Z myślą o gościach z całego świata przygotowano tu kilka tras spacerowych. Ta standardowa liczy sobie około 3 km, a jej pokonanie zajmuje turystom ponad 2 godziny. W tym czasie można zwiedzić podziemne Muzeum Żup Krakowskich oraz nacieszyć się widokiem słynnej kaplicy św. Kingi. Zwiedzanie kopalni z przewodnikiem pozwala lepiej poznać dzieje tego niezwykłego miejsca, jest też niezwykłą przygodą dla tych, którzy chcą podziwiać dzieła sztuki stworzone w soli.

Wędrówka po tej kopalni to moc niezapomnianych wrażeń, warto zatem wybrać się na tą trasę turystyczną przynajmniej raz w życiu. A co z tymi, którzy szukają mocniejszych wrażeń? I dla nich czeka tu wiele przygód oraz specjalnych tras turystycznych, dzięki którym można odkrywać tajemnice zabytkowej kopalni soli w Wieliczce w nieco mniej standardowy sposób.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here