Grecja to piękny i bardzo dużo kraj, dlatego na jego zwiedzenie potrzeba nam bardzo dużo czasu. Warto wspomnieć, że Grecja ma trzy tysiące mniejszych i większych wysp. Nie wszystkie z nich są zamieszkałe, ale na pewno można popłynąć tam i zobaczyć niesamowite widoki. To zapadnie nam w pamięci na długi czas. Jeśli wybieramy się na wycieczkę do Grecji to warto będzie postawić na zwiedzanie z wody. Można zobaczyć wtedy całkowicie inny świat. To na pewno nam się bardzo spodoba.

W Grecji można znaleźć dla każdego coś ciekawego. Oczywiście mamy czasy antyczne i Ateny. Ruiny budowli mających tysiące lat to jest coś, co warto byłoby zobaczyć na własne oczy. Jeśli to nam się znudzi to mamy piękne morze. Jest czyste, jest ciepłe i można pływać całymi dniami i nam się to nie znudzi. Wycieczka do Grecji nie jest dzisiaj droga, bo jeśli w porę zaczniemy się tym tematem interesować to za nieco ponad tysiąc złotych można mieć tydzień w tym pięknym kraju.

Mówimy tutaj o opcji gdzie wszystko jest wliczone w cenę. Jeśli będziemy lecieć do Aten czy na Chalkidiki to w dwie godziny będziemy na miejscu. Lot z różnych miast w Polsce trwa właśnie tyle czasu. Jeśli ktoś zdecyduje się na jazdę samochodem to musi się liczyć z przeszło dwudziestoma godzinami. Lepiej wybrać lot, a tym bardziej, że nie jest to droga przyjemność. W okresie letnim bardzo dużo samolotów odlatuje z Polski do Grecji. Jest to jeden z popularniejszych krajów, dlatego warto byłoby tam, chociaż raz się pojawić.

Wycieczki na piękne greckie wyspy

Jeśli chcemy zobaczyć jak wygląda życie na wyspach to mamy kilka tych najbardziej znanych i lubiany. Największą wyspą Grecji jest Kreta. To miejsce wyjątkowe gdzie można poczuć się naprawdę bardzo dobrze. Można zwiedzać takie zakątki i widzieć na własne oczy takie miejsca, które do tej pory widzieliśmy jedynie w telewizji. Trudno odróżnić czy jesteśmy w Grecji czy jesteśmy na Karaibach. Widoki są naprawdę niesamowite. Można również polecieć na Rodos, Korfu czy Thassos.

Musimy tylko mieć świadomość tego, że Grecja to kraj bardzo ciepły. Tam lato jest już w czerwcu i temperatury przekraczające trzydzieści stopni to nie problem. Upały są tam bardzo uciążliwe, dlatego jeśli ktoś ma problemy z nadciśnieniem to może się tam czuć bardzo źle. Można polecieć wtedy w maju i wtedy jest o wiele chłodniej. Jeśli chcemy zwiedzać Grecję to im będzie chłodniej tym będzie dla nas lepiej, a zatem trzeba sprawdzać dokładnie temperatury w różnych miesiącach i wtedy wybierzemy to, co najlepsze.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here