Wyjeżdżasz na wakacje? Dowiedz się, jak doładować internet za granicą

Internet za granicą mógłby wydawać się poboczną kwestią, ponieważ wakacje to czas relaksu z dala od zgiełku. Mimo to pakiet internetowy okazuje się niezbędnikiem podczas wakacyjnych przygotowań. Szczególnie, jeśli musisz pozostać w biznesowych kontaktach lub chcesz zapewnić sobie ciągłość informacji i kontaktów z bliskimi. Sprawdź, jak sprawnie doładować internet za granicą.

Jaki internet za granicą wybrać?

Istnieje kilka sposobów, na jakie możesz zapewnić sobie internet za granicą.

  • Posiadanie pakietu internetu polskiego operatora z GB dostępnymi w roamingu.
  • Zakupienie startera zagranicznego operatora.
  • Korzystanie z płatnego lub bezpłatnego Hotspotu i Wi-Fi.
  • Wybranie karty SIM globtrotera – propozycja dla osób, które dużo podróżują.

Najwygodniejszy sposób to wykupienie pakietu internetu bądź rozmów i SMS-ów u Twojego operatora. To sprawne i intuicyjne rozwiązanie, które ogranicza godziny spędzone na szukaniu informacji dotyczących zagranicznych operatorów. Dodatkowo, decydując się na pakiet internetu w Twojej taryfie, niewykorzystane na wakacjach GB, będą aktywne po powrocie do Polski. Takie rozwiązanie zaproponował Orange. Sprawdź, jak przedstawia się pakiet internetowy Orange za granicą dla formuły na kartę.

Jak działa internet w roamingu? Internet za granicą Orange.

Jeśli zastanawiasz się, jak zapewnić sobie dostęp do sieci na wakacjach czy podczas służbowego wyjazdu, przedstawiamy możliwości internetu na kartę na przykładzie Orange. Optymalnym rozwiązaniem proponowanym przez operatora jest wybór dowolnego pakietu internetu – wówczas otrzymujesz pulę GB do wykorzystania w roamingu za granicą. Jeśli nie zużyjesz zakupionego pakietu,
z pozostałych GB będziesz mógł korzystać po powrocie do kraju. Jak to działa?

Prześledźmy to na przykładzie elastycznego pakietu 10 GB, wraz z którym otrzymujesz 0,84 GB dostępnych w roamingu. Jeśli wykorzystasz całość GB w roamingu, po powrocie do Polski wciąż możesz korzystać z pozostałych 9 GB Twojego pakietu. Inne rozwiązanie to rozliczenie za każdy wykorzystany MB w zależności od Twojej taryfy. Przykładowo w taryfie Orange Free 1 MB internetu wynosi 0,102 zł, a w taryfie Yes transmisja 1 MB danych to koszt 1,23 zł. W przypadku gdy zastanawiasz się, jaki internet mobilny wybrać, bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest pakiet internetu z GB do wykorzystania w roamingu, który pozwala na większą kontrolę w zakresie ubywających GB. Jeśli Twoje zapotrzebowanie na internet Orange za granicą okaże się większe, operator dolicza opłatę 0,023 zł za 1 MB internetu.

Internet za granicą w Orange na kartę – jak go aktywować?

Aby aktywować internet Orange za granicą możesz skorzystać z aplikacji mobilnej Orange lub wysłać odpowiedni SMS lub bezpłatny kod USSD stworzone dla Twojej taryfy.

Równie intuicyjne jest doładowanie konta za granicą. Jeżeli Twoje środki na koncie maleją, w Orange na kartę możesz skorzystać z:

  • Doładowania online

Relaksując się na wakacjach czy będąc w podróży, możesz doładować swoje konto gdziekolwiek jesteś. To możliwe dzięki stronie doładowania.orange.pl oraz Orange.pl, gdzie w zakładce Orange On-line możesz bezproblemowo doładować telefon na kartę wykonując klasyczny przelew.

  • Doładowanie kartą zdrapką

Jeśli chcesz przygotować się na doładowanie telefonu już w Polsce, możesz zakupić kartę zdrapkę,
z której skorzystasz na wakacjach. Wystarczy połączyć się z odpowiednim numerem oraz wpisać kod wraz z numerem zdrapki.

Teraz internet za granicą, połączenia, SMS-y czy doładowanie telefonu nie są już problemem. Naliczanie znacznych opłat odchodzi w niepamięć, a zakup pakietu internetowego za granicą stał się intuicyjny. Jesteś zainteresowany? Sprawdź więcej na https://doladowania.orange.pl/oferta/jak-doladowac-internet-za-granica/.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here