Wzornictwo

Dla wszystkich maturzystów nadszedł czas bardzo trudny, i nie chodzi tu o samo stawienie czoła egzaminowi dojrzałości, ale o podjęcie decyzji, czym warto się zająć w przyszłości, żeby uzyskać dobrą pracę, ale przede wszystkim taką, która nas satysfakcjonuje. Robienie tego, co się lubi jest oczywistą zaletą. Wiele osób nie wie „do samego końca”, jakie studia wybrać. Przedstawiamy Ci jeden z pomysłów jakim są studia I stopnia na kierunku wzornictwo.

Tylko co to tak właściwie jest to całe wzornictwo? Wzornik zajmuje się projektowaniem produktów. Mogą to być meble, opakowania, etykiety, nadruki na ubraniach i wiele, wiele innych. Lampka na Twoim biurku, bluzki z nadrukami, które nosisz, musiały być przez kogoś zaprojektowane od szkicu na kartce aż po finalny produkt.

Na takim kierunku świetnie odnajdą się osoby o uzdolnieniach zarówno plastycznych jak i technicznych. Wzornictwo wymaga niezwykłej kreatywności, w końcu chodzi o to, żeby stworzyć projekt, którego jeszcze nie było. Nie musisz się jednak niczym przejmować, jeżeli plastyką i techniką zajmujesz się jedynie hobbystycznie. Nauczymy Cię wszystkiego od podstaw, by móc w pełni zagwarantować wypuszczanie z naszej uczelni absolwentów, którzy w swojej dziedzinie stali się profesjonalistami. Po skończonych studiach możesz pracować dla różnych firm lub otworzyć własną działalność. W stanowiskach pracy również można przebierać – od specjalisty marketingowego po designera wzornictwa przemysłowego. Dodatkowo zawód ten jest bardzo uniwersalny – możesz starać się o pracę w każdym miejscu na świecie! W końcu języki i kultury bywają różne, ale każdy potrzebuje wygodnego krzesła, czy dobrze zareklamowanego produktu z ciekawym, chwytliwym hasłem.

Studia można podjąć zarówno w trybie dziennym (studia stacjonarne) jak i zaocznym (studia niestacjonarne). Wśród przedmiotów na tym kierunku znaleźć można: marketing, historię wzornictwa, kompozycję, rysunek, wystawiennictwo i inne.

Czy wzornictwo okaże się być Twoim kierunkiem?

Aby się w tym upewnić, wyszukaj „wzornictwo studia Gdańsk” lub wejdź na stronę https://www.ssw-sopot.pl/wzornictwo/ i uzyskaj więcej informacji! Życzymy powodzenia!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here