Argentyna wakacje

Gwarancją udanych wakacji bez wątpienia jest przede wszystkim słoneczna aura. Argentyna zapewnia komfort wypoczynku i pełnego relaksu na pięknych oraz malowniczych plażach. Dodatkowo przyciąga rzesze pasjonatów i miłośników dawnego imperium Inków oraz dziewiczą i nadal nieskażoną naturą. Wakacje w Argentynie warto połączyć z odpoczynkiem na wybrzeżu wschodnim oraz z zapoznaniem się z historią i kulturą tego kraju.

Buenos Aires – moc niezapomnianych wrażeń

Argentyńczycy niezwykle wrażliwi na naturę oraz spuściznę po swoich przodkach pieczołowicie dbają o miasta i świątynie, które urzekają niesamowitą aurą. Sama stolica Buenos Aires jest dobrym wstępem do poznania zróżnicowanego geograficznie i architektonicznie całego kraju. Kolonialny styl zachwyca i daje przedsmak niezwykle ciekawej historii. Na szczególną uwagę zasługują historyczne budowle, które nadal wzbudzają ogromne zainteresowanie zwiedzających. W tym przepiękna katedra metropolitarna oraz ratusz i siedziba prezydenta kraju, utrzymane w pięknej różowej tonacji. Dla osób spragnionych i szukających gorących brzmień jest to świetne centrum kultury i rozrywki w rytmie tanga na miarę światowych stolic. Niezliczone lokalne winiarnie przyciągają nocnym życiem i mocnymi trunkami oraz specyficznym rytuałem parzenia yerby. Napoju, który orzeźwi i doda energii do dalszej wędrówki po mieście.

Półwysep Valdes – pingwiny i wieloryby

Dziewiczy teren Półwyspu Valdes wpisany jest ze względu na unikatową faunę na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pasjonatów obserwacji życia wielorybów przyciągają wielogodzinne wycieczki i rejsy łodziami. Wody terytorium półwyspu są miejscem rozrodu wielorybów biskajskich południowych. Surowe i niczym nieskażone wybrzeże przyciąga również orki, pingwiny Magellana, lwy i słonie morskie. Z kolei po wertepach można wybrać się na spotkanie z gatunkiem strusi nandu oraz z gwanako andyjskim. Argentyna wakacje z Logostour to moc niezapomnianych wrażeń, które przynosi również rozciągający się jałowy krajobraz. Daje on schronienie wielu wymierającym gatunkom sakom, ptakom oraz gadom. Pośród wiejącego wiatru od Atlantyku można usłyszeć ryk ssaków morskich i wzajemne przekrzykiwania pingwinów.

Lodowiec Perito Moreno

Zróżnicowany krajobraz Argentyny zachwyca i zapiera dech w piersiach. Z pewnością warto nieco oddalić się od wschodniego wybrzeża i zobaczyć lodowiec w Parku Narodowym Los Glaciares w południowo-zachodniej prowincji Santa Cruz. Naoczne obserwowanie odłamywanych i spadających olbrzymich lodowych kawałków stanowi główną atrakcję lodowca Perito Moreno. Spowodowane jest to wywieranym ciśnieniem na górne warstwy lodu. W wyniku tego lodowiec przesuwa się dziennie do około 2 metrów. Rejs statkiem i śledzenie zaistniałych zjawisk przyrodniczych zostaje na długo w pamięci.

Rajskie plaże

Linia brzegowa Argentyny zapewnia różnorodne formy wypoczynku. Bez wątpienia w nadmorskim kurorcie Mar Del Plata w niewielkiej odległości od stolicy Buenos Aires znajdują się rajskie plaże przyciągające nie tylko plażowiczów. U wybrzeży Argentyny fale Atlantyku gwałtownie przybijają do brzegów, co stanowi wyśmienite miejsce do surfowania i uprawiania innych sportów wodnych. Rozbudowana infrastruktura przyciąga inwestorów. Wybrzeże stanowi oazę i zaplecze dla majętnych obywateli, którzy w tych okolicach stawiają okazałe domy letniskowe. Z kolei hotele i pensjonaty o wysokim standardzie spełniają oczekiwane wymogi turystów z całego świata.

Smaki Argentyny

Kuchnia argentyńska słynie z niezwykle smacznej wołowiny i przyrządzanych z niej steków. Z pewnością ma na to znaczący wpływ jakość mięsa i sposób hodowli zwierząt. Zarówno antrykot, jak i polędwica oraz rostbef podawane są z salsą, która przyrządzana jest z oliwy i drobniutko pokrojonych pomidorów, papryki i cebuli. Trzeba przyznać, że tutejsze warzywa i owoce smakują wybornie. Do wołowiny nie można odmówić skosztowania czerwonego wina. Argentyna słynie wielu opisanych na blogu https://logostour.pl/blog/chile-argentyna ciekawostek jak ta o kilku najwspanialszych szczepów winorośli z tego kraju. Najsłynniejsze winnice znajdują się w okolicy Mendozy i Cafayate. Tutejszy mikroklimat nadaje dojrzewającym winogronom niespotykany smak.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here