Kraków miastem turystów - noclegi dla każdego

Kraków jest jednym z ciekawszych polskich miast. Każdy znajdzie tam coś dla siebie – zarówno wielbiciel ciszy jak i tłumów. Jest to idealny cel na city break. Aby w pełni cieszyć się z pobytu, konieczne jest znalezienie dobrego noclegu w Krakowie.

Kraków – przez jednych uwielbiany, przez innych niekoniecznie ze względu na odwiedzające go tłumy. Niezależnie od osobistego stosunku do tego miasta, nie sposób odmówić mu piękna i posiadania wielu interesujących miejsc, zarówno w samym mieście jak i w niedalekiej okolicy. Kraków jest pełen architektonicznych perełek, unikalnych dzieł sztuki oraz historii, którą czuje się na każdym kroku. Jest miastem z „duszą”, miastem artystów i indywidualności. Jeśli ktoś twierdzi, że Kraków nie jest dla niego, to najprawdopodobniej do tej pory nie odkrył on jeszcze swojej części tego miasta.

„Citi break” Kraków?

Jakiś czas temu jeden z brytyjskich portali przeprowadził ankietę. Okazało się, że zdaniem Europejczyków Kraków jest najatrakcyjniejszym miastem na tzw. „city break”. Skąd się wzięła taka popularność? Otóż niewątpliwie dla ludzi mieszkających w strefie euro Kraków jest po prostu opłacalny. Bez trudu można znaleźć tanie loty, a polskie ceny są dla obcokrajowców bardzo przystępne. Przeliczając złotówki na euro czy funty jasno wynika, że w porównaniu do innych europejskich miast Kraków jest relatywnie tani, a na dodatek bardzo atrakcyjny.

Kraków obfituje nie tylko w zabytki, ale również w szeroką gamę imprez kulturalnych. Do najsłynniejszych należą:

 • Ogólnopolski festiwal filmów Krótkometrażowych
 • Krakowskie Lato Operowe w Barbakanie
 • Wianki
 • Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych
 • Festiwal Kultury Żydowskiej
 • Festiwal Sacrum – Profanum
 • Zaduszki Jazzowe
 • Konkurs Szopek Krakowskich

Każda z tych imprez ściąga tłum zainteresowanych nią osób. Jednak kto już do Krakowa przyjedzie, ten najprawdopodobniej jeszcze nie raz tam wróci.

Będąc na styku historii i nowoczesności

Kraków jest zewsząd otoczony historią, jednak nie da się nie zauważyć, jak idealnie współgra gra ona z tym, co współczesne. Obok Wawelu, Sukiennic, czy Kościoła Mariackiego, możemy dostrzec stricte nowoczesne budowle takie jak:

 • Cricotekę (Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora)
 • Browar Lubicz
 • Małopolski Ogród Sztuki
 • Pawilon Wystawienniczo – Informacyjny „Wyspiański 2000”
 • Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”

Niektóre miejsca same w sobie stanowią połączenie tych dwóch, zdawałoby się krańcowych, światów. Wykorzystują historyczną architekturę i aranżują ją w nowoczesny sposób. Dzięki temu jest nie oczywiście i nie banalnie.

Historię i nowoczesność łączą ze sobą również turyści odwiedzający Kraków. Z jednej strony są to osoby, które chcą poznać zabytki, najciekawsze miejsca, zachwycić się sztuką i artystyczną atmosferą miasta. Z drugiej strony są to młodzi ludzie, często studenci, dla których Kraków to miasto pełne życia, bogate w kulturę i nocne życie. Każda z tych grup znajdzie w tym mieście swoje miejsce, choć każda oczekuje czegoś nieco innego.

Kraków

Noclegi ściśle dopasowane do potrzeb

Ponad 13 mln – dokładnie tyle osób odwiedziło w zeszłym roku Kraków. Ilu będzie ich w tym roku? Tego nie wiadomo, ale jest możliwe jeszcze więcej. Statystycznie większość tych osób przyjeżdża do Krakowa na 2-3 dni. Nic dziwnego, że Kraków posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę hotelową.

Podobnie jak każdy znajdzie w Krakowie swoje miejsce, tak samo i w kwestii noclegowej – każdy znajdzie odpowiadający mu hotel. Na szczęście, jest w czym wybierać. Jeśli wiesz, czego oczekujesz, to niewątpliwie będzie Ci łatwiej. Na początek musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

 • ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na nocleg?
 • jakiego rodzaju obiekt Cię interesuje?
 • jakie standard Cię interesuje?
 • w jakiej okolicy powinien znajdować się hotel?
 • jakie usługi świadczone są w hotelu?

Jeśli odpowiesz sobie na te kilka pytań to posiądziesz elementarną wiedzę na temat tego, gdzie chcesz nocować podczas pobytu w Krakowie. Teraz wystarczy ustawić odpowiednie filtry na stronie internetowej oferującej noclegi w Krakowie i… nie pozostaje nic innego, jak wybrać swoje idealne miejsce. Dzięki temu bez wątpienia uda się znaleźć ciekawe noclegi w Krakowie. Nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie tam nocleg dla siebie.

Na pozór może się wydawać, że miejsce noclegu ma niewielkie znaczenie w porównaniu do tego, co oferuje nam Kraków. Nic bardziej mylnego – szukasz miejsca, gdzie po wszystkich atrakcjach, będziesz mógł odpocząć, złapać oddech i siły na kolejny dzień. Szukasz miejsca, gdzie chcesz czuć się dobrze i które będziesz miło wspominał po powrocie do domu. Dlatego warto zastanowić się, czego potrzebujemy, w jakich warunkach najlepiej się czujemy i zgodnie z tym wybrać nocleg.

Kraków da się lubić!

Miasto pełne historii, gdzie każdy mur niesie za sobą pewną opowieść. Taki właśnie jest Kraków – pełen artystycznej duszy, pewnej nostalgii, ale i młodzieńczej energii. Miasto, gdzie historia płynnie przechodzi w nowoczesność i idealnie się z nią dopełnia.

Kraków jest miastem dla tych ceniących ciszę jak i uwielbiających gwar miasta. Dlatego dla każdej z tych grup można znaleźć odpowiednie noclegi. Coś dla wielbicieli komfortu jak i tych o nieco niższych wymaganiach. Dla tych uwielbiających za oknem tętniącą życiem ulicę, jak i tych spragnionych spokoju i bliskości natury.

Jeśli choć raz przyjedzie się do Krakowa, to chce się wracać. Kraków da się lubić!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here