Fascynujący Meksyk

Bardzo łatwo będzie Wam się zakochać się w kraju cywilizacji Majów i słynnej na cały świat tequili. Meksyk ma tak wiele do zaoferowania odwiedzającym gościom!  Już po przekroczeniu progów tego kraju popadniemy w zachwyt. To kraina wielu kontrastów przyrodniczych; znajdziemy tam tropikalne dżungle, wulkany, pustynie pełne kaktusów, bardzo głębokie kaniony oraz szczyty pasma górskiego Kordyliery pokryte śniegiem.

Meksyk szczyci się bardzo bogatą tradycją i kulturą, która jest pełna widowiskowych fiest, festynów, barwnych świąt kościelnych, gdzie występują Mariachi w kolorowych kapeluszach sombrero. Wspaniała kuchnia meksykańska i najwyższej jakości tequila działa jak magnes na miliony odwiedzających corocznie ten kraj. Wybrzeża Meksyku obmywa z jednej strony ciepłe karaibskie morze, z drugiej wody Oceanu Spokojnego, oferując jedne z najpiękniejszych plaż na świecie i fenomenalne warunki do nurkowania. Nie jest łatwo określić ile czasu byście potrzebowali na zobaczenie i poznanie chociażby 10% turystycznych skarbów i atrakcji w Meksyku.  To kraj tak niesamowicie rozległy i kulturowo zróżnicowany, że warto delektować się jego odkrywaniem podczas kilku wizyt.

tequila

JUKATAN: DZIEDZICTWO MAJÓW, CENOTES I TURYSTYCZNE ELDORADO

Półwysep posiada wszystkie atrakcje i atuty, które są wymagane aby rozkochać się w Meksyku odwiedzając go po raz pierwszy– bajecznie piękne plaże, świątynie i piramidy starożytnych cywilizacji Majów i Tolteków, kolonialne miasta czy niesamowite studnie zwane cenotes, gdzie można zażywać przyjemnych ochładzających kąpieli. Jukatan to prawdziwe turystyczne eldorado. Tutejsze wybrzeże Morza Karaibskiego to urzeczywistnienie wyobrażenia raju na Ziemi. Jednym z najładniejszych miast i zdecydowanie wartym zobaczenia jest Mérida – czyli Białe Miasto, stolica. Nazywana tak dzięki pięknym, kolonialnym budynkom.

cenotes

Wycieczka do Meksyku na Półwysep Jukatan to historia, przyroda, kultura, natura, boskie plaże i rozrywka w jednym miejscu! A jeśli podróżujecie z dziećmi i poszukujecie beztroskiego szaleństwa koniecznie trzeba odwiedzić imponujące parki rozrywki np. Xcaret czy Xoximilco.

Główne strefy archeologiczne na Półwyspie Jukatan to m. in.:

* Uxmal leży około 70 km na południe od Meridy i wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To miasto na Jukatanie założone w okresie renesansu Majów. Szacuje się ,że apogeum rozwoju miasta przypada na IX wiek. Uxmal obok Chichén Itzá należało do najważniejszych miast cywilizacji Majów w okresie Nowego Państwa. Zostało opuszczone w XV wieku a wśród ruin zachowały się do dziś liczne zabytki w stylu Puuc. Jest to jeden z najpiękniejszych kompleksów architektonicznych  na całym Jukatanie i przykład szczytowych osiągnięć sztuki i architektury Majów. Rozmieszczenie budowli ma ścisły związek z obliczeniami astronomicznymi a  dekoracje budowli w Uxmal często przedstawiają wizerunek boga deszczu, Chaca.

Uxmal

Chichén Itzá czyli kolebka cywilizacji Majów i Tolteków, między dziesiątym a jedenastym stuleciem naszej ery było stolicą imperium i kontrolowało cały Półwysep Jukatan. Ostateczny układ miasta powstał w okresie Tolteków po 900 roku i z tego okresu pochodzą najważniejsze budowle: boisko do gry w piłkę oraz świątynia Kukulkana, świątynia Wojowników i Świątynia Jaguara. Dzisiaj to jedno z najbardziej popularnych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w całym Meksyku. Ruiny w 1988 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO a w 2007 roku ogłoszone jednym z siedmiu nowych cudów świata.

Chichén Itzá

*Coba ukryta pośród zielonej i bujnej jukatańskiej dżungli kryje w sobie kompleks około 6 tysięcy budowli Majów. Najważniejsza atrakcja to Wielka Piramida – Nohoch Mul wysoka na na 42 metry, która jest zarazem najwyższą piramidą na całym Jukatanie. Ze szczytu konstrukcji rozpościera się imponujący widok na ciągnący się po horyzont las tropikalny, nad który wzbijają się kolorowe papugi. To niesamowite uczycie bycie częścią pradawnej kultury w otoczeniu lasów deszczowych.

* Ek Balam położone pomiędzy miastami Valladolid i Tizimin, odkryte w 1997 roku i znane jako miasto Czarnego Jaguara. Początki miasta sięgają 600 r. p.n.e. i po dziś dzień podziwiać możemy rzeźbiarski kunszt budowniczych. Przy głównym placu znajdują się główne atrakcje tego kompleksu archeologicznego: Akropol z Piramidą Wież i słynną Świątynią Jaguara ( z podobizną szczęk jaguara), Platforma Steli, Łuk Triumfalny, Rotunda, Struktura 17 czyli Świątynie Bliźniacze i boisko do rytualnej gry w pelotę.

*Ruiny w Tulum położone nad samym brzegiem Morza Karaibskiego to trzecie najchętniej odwiedzane miejsce w całym Meksyku, po Chichan Itza i Teotihuacan.  Te prekolumbijskie ruiny z główną atrakcją El Castillo znajdują się na 12-metrowych klifach, położonych wzdłuż wschodniego wybrzeża Jukatanu w stanie Quintana Roo. To jedyne miasto Majów, które powstało tak blisko morza.

Tulum poza swoją archeologiczną spuścizną oferuje bogatą bazę hotelową, gdzie przeważają hotele w butikowym stylu i rustykalne bungalowy ‘boho chic’ . Wymagający podróżni poszukujący ‘ bosego luksusu’ po prostu zwariowali na punkcie tego miejsca i nic w tym dziwnego!

DLA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH – WYCIECZKI VIP I EKSPEDYCJE PO MEKSYKU

WYCIECZKI VIP I EKSPEDYCJE PO MEKSYKU

Jeśli kiedykolwiek myśleli Państwo o wycieczkach objazdowych po Meksyku, to w CARTER® kreując je dla Państwa, z przyjemnością sprostamy temu wyzwaniu. Wsłuchując się w indywidualne potrzeby Klienta, z chęcią zharmonizujemy tak bardzo różne Państwa gusta i upodobania. Wszystkie wycieczki są idealnie dopasowane do potrzeb Klienta, szyte na miarę, wraz z prywatnym pilotem i przewodnikiem, a zakwaterowanie proponujemy tylko w najlepszych hacjendach i hotelach Meksyku.

Dla najbardziej wymagających podróżnych i osób, które chciałyby zobaczyć jak najwięcej miejsc, a nie dysponują kilkoma tygodniami wakacji, ciekawą opcją będzie zwiedzanie Meksyku na pokładzie prywatnego odrzutowca. Jeśli kochają Państwo luksus na wodzie to warto rozważyć wynajęcie ekskluzywnego jachtu w przepięknym Los Cabos, Puerto Vallarta lub Punta Mita.

meksyk

Biuro podróży CARTER® poza zakwaterowaniem w hotelach oferuje także wakacyjny  wypoczynek w luksusowych willach w Tulum, w których podróżni mogą cieszyć się gwarantowaną, niczym niezmąconą prywatnością. Jest to ważne szczególnie w obecnych czasach, kiedy to większość osób próbuje zachować tzw. dystans społeczny.

Wypoczynek w prywatnych willach lub hacjendach w Meksyku, a w szczególności na Riwierze Majów,  to  celebrowanie wolnego czasu w swoim rytmie, a także pławienie się w atmosferze intymności.

Zainteresowały Was skarby Meksyku i tajemnice Jukatanu?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu travel@carter.eu 22 392 60 16/17,

Inspiracje podróżnicze i relacje z naszych wypraw: https://carter.eu/blog/

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here