Na co zwrócić uwagę wybierając torby podróżne

Jeśli planujemy wyjazd, potrzebować będziemy czegoś, w co spakujemy niezbędne rzeczy. Do wyboru są przeróżne torby podróżne, dzięki którym można w wygodny sposób przemieszczać się ze swoim mieniem. Wybór walizki powinien być dobrze przemyślany, jeśli chcemy być w pełni zadowoleni, opierając się na swoich indywidualnych potrzebach, preferencjach i oczekiwaniach. Jedni preferują miękkie torby podróżne w wersji klasycznej, a inni stawiają na modele usztywniane.

Co ma największe znaczenie przy wyborze torby podróżnej?

Pierwszym krokiem przy wyborze torby podróżnej jest określenie jej rozmiaru. Musi on być dostosowany do wymogów linii lotniczych. Konieczne jest wobec tego sprawdzenie, jakie są maksymalne dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego. Na uwadze powinno się też mieć to, ile miejsca jest w walizce na dodatkowe akcesoria typu kosmetyczka, torba z laptopem, parasol itd. Kolejną kwestią jest typ walizki i materiał, z którego została wykonana. W przypadku przedmiotów takich jak ubrania, kosmetyczka i książka wystarczy miękka torba podróżna. Podróżowanie z cennymi przedmiotami typu laptop wymaga już sięgnięcia po walizkę z polipropylenu lub poliwęglanu. Wystrzegać powinno się walizek wykonanych z kiepskiej jakości plastiku. Walizka oczywiście sama w sobie nie może być zbyt ciężka.

Bagaż na kółkach

Torby na kółkach cieszą się ogromną popularnością. Powinny mieć osłonę chroniącą przed uszkodzeniem. W przypadku niedużej walizki wystarczą dwa kółka do sprawnego operowania nią. Z kolei duża powinna mieć cztery kółka, które nie pękną pod naporem większego obciążenia. Nie bez znaczenia jest także to, z jakiego materiału zostały wykonane kółka. Najbardziej wytrzymałe są te kauczukowe, szczególnie w przypadku nierównej powierzchni. Kolejną kwestią jest zabezpieczenie. Przy krótkich podróżach wystarczą walizki z zabezpieczeniem w postaci kłódki czy zamka na szyfr. Znacznie większą ochronę gwarantują walizki z zamkiem TSA. Można też sięgnąć po pas do zabezpieczenia bagażu, który jest już wyposażony w taki zamek. Wnętrze walizki także ma znaczenie. Uwagę powinno zwrócić się na ilość i rodzaj przegródek, co ułatwia pakowanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here