Jeśli szukamy taniego biura podróży to na pewno trzeba będzie oferty sprawdzać w Internecie. Wiele małych biur podróży działa, jako współpracownik dla dużych biur podróży, dlaczego tak się dzieje? Dlatego że takie biura nie są w stanie posiadać dużych ośrodków w różnych krajach. To jest kosztowne, dlatego wolą żyć z prowizji z dużego biura podróży. Wybierając małe biuro można uzyskać naprawdę bardzo dobre ceny.

Czasami w dużym biurze podróży, dla którego to małe pracuje ta sama wycieczka jest kilkaset złotych droższa. Warto wspomnieć o tym, że ta mała firma nie działa za darmo, a zatem już i tak na tym zarabia. Wybierając tanie biuro podróży trzeba będzie sprawdzać jego opinie i wpis do specjalne bazy. Wtedy wiemy, że to firma legalnie działająca, która daje nam gwarancje, że jeśli coś pójdzie nie tak to będzie wypłacalna.

Bardzo dobrym pomysłem jest korzystać ze specjalnego serwisu, na którym wszystkie firmy oferujące wczasy się ogłaszają. Jeśli wykupimy wycieczkę od nich to mamy gwarancje, że nawet gdyby biuro upadło to my pojedziemy na inną podobną wycieczkę w tej same cenie. Takie zabezpieczenie jest jak najbardziej wskazane, a tym bardziej w naszym kraju gdzie ciągle dochodzi do bankructw i ludzie zostają bez niczego. Wybierając tanie biuro trzeba też sprawdzać czy ta cena, którą mamy podaną jest już końcowa. Często dzieje się tak, że trzeba do tego doliczyć chociażby bagaż, a wtedy suma uzbiera się całkiem spora. Bagaż dwadzieścia kilogramów może kosztować kilkaset złotych, czyli naprawdę bardzo dużo.

Szukamy tanich wczasów

Jeśli zależy nam na niskich cenach to nie czekajmy do końca żeby podjąć decyzje o tym gdzie mamy jechać. Nie powinniśmy również wybierać tych terminów, które są oblegane. W naszym przypadku będzie to na pewno lipiec i sierpień. W krajach południowych, do których jedziemy na wakacje w tym czasie jest bardzo, ale to bardzo gorąco. Niby na wczasach nam to aż tak nie przeszkadza, ale jeśli w nocy będzie przeszło dwadzieścia stopni to nie będziemy mieć możliwości żeby odetchnąć.

W dzień temperatura blisko czterdzieści stopni nie jest w tych krajach niczym dziwnym. Jeśli będzie tylko trzydzieści to możemy się już dziwić, bo to rzadki widok. Jeśli w tym czasie planujemy zwiedzanie to niestety, ale będzie to bardzo trudne. Tym bardziej dla osób, które mają problemy z nadciśnieniem. Lepszym pomysłem będzie tam pojechać najpóźniej do końca czerwca, a wtedy pogoda jest dla nas Polaków o wiele bardziej przyjazna i na tym nam przecież bardzo zależy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here