Poczta czy kurier

Wiele osób stających przed koniecznością nadania paczki zadaje sobie to samo pytanie. Czy wybrać pomoc Poczty Polskiej, czy może lepiej powierzyć swoją przesyłkę firmie kurierskiej? Oba rozwiązania mają swoich oddanych fanów, jednak jakość świadczonych usług nie wygląda identycznie po obu stronach. Poniżej postaramy się rozwinąć ten temat odpowiadając na jakie sprawy zwrócić uwagę w trakcie wyboru kontrahenta, któremu powierzysz swoją przesyłkę. 

Tempo dostawy i miejsce dostarczenia 

Podstawową sprawą, kluczową dla wszystkich osób nadających i obierających przesyłki, jest tempo dostawy. Nadawy pragną, by ich paczka jak najszybciej trafiły w ręce zadowolonego klienta. Odbiorcy natomiast pragną jak najszybciej móc cieszyć się nowo zakupionymi przedmiotami. Nie będzie wielkim zaskoczeniem, gdy zdradzimy, że tempo dostawy wypada zdecydowanie na korzyść firm kurierskich. 

Są w stanie dostarczyć Twoją przesyłkę już następnego dnia pod wskazany adres. W ciągu dobry, przesyłka zostanie odebrana, zarejestrowana, przetransportowana oraz doręczona. W przypadku Poczty Polskiej jedna doba wystarczyłaby co najwyżej na samo przyjęcie Twojej przesyłki w oddziale.

Ważną kwestią dla wielu użytkowników jest także możliwość doręczenia paczki do rąk adresata. Daje to pełną gwarancję, że przesyłka trafi do rąk właściwej osoby, a tym samym – transakcja dobiegnie skutku. Oczywiście, gwarancję doręczenie do rąk własnych dają firmy kurierskie. Kurierzy często tak planują trasy dostaw, by trafić pod drzwi adresata w porze, gdy będzie on w domu. Zdecydowanie ułatwia to funkcjonowanie wszystkim kontrahentom. 

Trzecią istotną sprawą jest zakres świadczonych usług. Wbrew pozorom, nie wszystkie przesyłki mają formę kartonów owiniętych folią. Wielu nadawców wysyła także paczki paletowane, dzieła sztuki, rośliny, delikatny sprzęt elektroniczny lub inne wysoce wrażliwe przedmioty. Zakres świadczonych usług obejmuje nie tylko ich zabezpieczenie w czasie podróży, ale także możliwość dostarczenia w określonych dniach tygodnia (sobota lub w porze nocnej). 

Zamawianie i monitorowanie paczki – prostsze niż myślisz 

Zamówienie paczki wygląda zgoła inaczej w przypadku Poczty Polskiej i firm kurierskich. Te ostatnie funkcjonują o wiele sprawniej, a zamówienie ich usług odbywa się bardzo szybko. Niezależnie czy wybierasz DHL, UPS czy Fedex zamów kuriera przez prosty formularz online, w którym podasz najważniejsze gabaryty swojej paczki i oczekiwania dotyczące jej dostarczenia. Samo złożenie zamówienia jest bardzo krótkie i może trwać zaledwie 2-4 minuty. 

Wielu nadawców (odbiorców również!) pragnie stale monitorować swoją przesyłkę, by mieć pewność na jakim etapie transportu się właśnie znajduje. Jest to świetne zabezpieczenie własnego interesu, a ponadto duże udogodnienie. Poczta Polska oferuje pod tym względem wyłącznie możliwość śledzenia paczek priorytetowych oraz przesyłek poleconych. Firmy kurierskie pozwalają na monitorowanie każdej przesyłki, niezależnie od jej (nawet ekstremalnie niewielkich) rozmiarów. 

Dzięki temu będziesz wiedział, gdy paczka dotrze i zostanie odebrana przez Twojego klienta. Odbiorca natomiast będzie przygotowany i odpowiednio poinformowany przez kuriera na temat godzin przyjazdu. W przypadku Poczty Polskiej nigdy nie masz pewności, o której godzinie listonosz pojawi się pod Twoimi drzwiami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here