Podróże po Europie z dziećmi – nowy przewodnik turystyczny

0
1057

„Nie odkładaj marzeń, odkładaj na marzenia” – prawda, że jest to piękny cytat podróżniczy? Któż z nas nie marzy o spędzeniu chociaż chwili w miejscu, które umożliwia spełnienie najskrytszych marzeń? Tak, to pytanie retorycznie. Nie ma wśród nas nikogo, kto choć raz w życiu nie rozglądał się za wakacjami w egzotycznym kraju lub najdalszym zakątku świata i… z tego świadomie zrezygnował.

Najczęstsze powody rezygnacji z podróży

Powodów rezygnacji z podróży małej i dużej może być wiele. Wśród tych, które powtarzają się najczęściej i skutecznie uniemożliwiają wyjazd należy wskazać:

  • brak odpowiednich środków finansowych na pokrycie wszystkich kosztów wyjazdu,
  • brak znajomości języka obcego,
  • strach przed podróżowaniem samolotem,
  • posiadanie zwierzęcia i problem z jego pozostawieniem w domu,
  • obawa przed podróżą z dziećmi, w szczególności małymi.

Ci, którzy wszystkie swoje oszczędności inwestują w wycieczki dookoła świata, są w stanie każdy z tych argumentów skutecznie odrzucić. W końcu „dla chcącego nic trudnego!”. Brak zaskórniaków na urlop można rozwiązać podjęciem dorywczej pracy (np. udzielaniem korepetycji, roznoszeniem ulotek, zatrudnieniem się na ćwierć etatu) lub zrobieniem listy wydatków i poszukaniem oszczędności. Nieznajomość języka można rozwiązać korzystaniem z darmowych aplikacji, np. Google Translator oraz wybieraniem hoteli/pensjonatów/restauracji w których jest na miejscu tłumacz lub miejsc, które posiadają przetłumaczone na język polski regulaminy i menu. Obawa przed lataniem może zostać zniwelowana poprzez podróżowanie innym środkiem lokomocji, a opiekę nad zwierzęciem można powierzyć osobom które zawodowo trudnią się tym fachem (dobrym przykładem są hotele dla zwierząt).

Podróże z dziećmi

Podróże z dzieckiem to już jednak kwestia nieco bardziej złożona. W końcu planując wyjazd z małymi podróżnikami należy zabrać ze sobą znacznie więcej rzeczy. Jednocześnie nie można przesadzić z ich liczbą, gdyż dojdą kolejne kłopoty w postaci zwiększonych kosztów za bagaż oraz trudności w przemieszczaniu się np. z lotniska do miejsca zakwaterowania i jednoczesnego pilnowania swoich dzieci.

Podróżowanie z dziećmi ma jednak wiele zalet. Pokazując świat swoim pociechom nie tylko wzbudza się ich ciekawość i chęć poznawania innych miejsc, czy kultur (zwłaszcza gdy dzieci są nieco starsze), ale także można umiejętnie rozwijać w nich pasje podróżowania. Tym samym można sprawić, że będą bardziej światłe na to co ich otacza i otwarte na poznawanie nowych ludzi.

Choć wielu rodziców przerażają podróże z dziećmi, to w rzeczywistości nie ma się czego obawiać. W Internecie można znaleźć przewodniki turystyczne, które w sposób kompleksowy opisują miejsca które warto zwiedzić podróżując z dziećmi. Co więcej, w zależności od wybranego przewodnika online, można zwiedzać mniej popularne rejony na Ziemi i korzystać z unikatowych na skalę świata atrakcji turystycznych.

Blog podróżniczy dla osób podróżujących z dziećmi

Jednym z blogów, który jest skierowany do osób podróżujących z dziećmi jest blog podróżniczy DolceCartolina.pl. Jego autorka, Eliza Giussani, to mama dwójki dziewczynek i kochająca żona, która wspólnie ze swoją rodzinom zwiedza Europę. Stworzyła bloga, który z jednej strony ma być swego rodzaju pamiątką z dotychczas odbytych podróży po świecie (a w szczególności po Europie), a z drugiej strony ma stanowić kompletny przewodnik turystyczny dla rodzin z dziećmi.

W opublikowanych artykułach dotyczących danej miejscowości, regionu lub atrakcji turystycznej, prezentuje bardzo szczegółowo wszelkie istotne informacje. Przykładowo w kwestiach związanych ze zwiedzaniem danej atrakcji turystycznej opisuje: gdzie się ona znajduje, wskazuje jej historię i dzieli się ciekawostkami, publikuje ceny wstępów i sposoby ograniczenia kosztów, przedstawia godziny otwarcia oraz uwzględnia najważniejsze kwestie dotyczące korzystania z atrakcji przez osoby nieletnie (np. możliwość pozostawienia / wypożyczenia wózka, miejsce do przebrania maluszka, itd.) jak i osób niepełnosprawnych (np. dostępność podjazdów i wind).

Blog podróżniczy Dolce Cartolina to miejsce, które w pierwszej kolejności należy odwiedzić planując zagraniczną podróż z dziećmi. Autorka bloga bardzo chętnie wchodzi w dyskusje ze swoimi Czytelnikami, odpowiadając na ich pytania oraz dzieląc się swoimi bezcennymi doświadczeniami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here