plaża i wydmy

Nad polskim morzem nudzić się nie można, a miejsc idealnych na urlop jest tu sporo. Na jakie letniska warto tu postawić? Z jakich propozycji spędzania wolnego czasu mogą skorzystać te osoby, które postanowiły wypoczywać nad Bałtykiem? Jak się okazuje, atrakcji na polskim Wybrzeżu nie brakuje, dzięki czemu każdy turysta znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.

Kto chce spędzić wspaniałe wakacje nad morzem, a jednocześnie poznać ciekawe zabytki, ten może postawić na wypoczynek w rejonie Kołobrzegu. Tu ciekawe miasto, a jednocześnie cenione uzdrowisko, na terenie którego nuda nikomu nie grozi. Spacery po dzielnicy uzdrowiskowej, wizyty w porcie oraz wypoczynek w cieniu potężnej latarni morskiej – oto wybrane atrakcje, jakie czekają w tym kurorcie na gości. Letnicy mogą tu również umilać sobie czas zwiedzaniem ciekawych zabytków oraz wizytami w tutejszych placówkach muzealnych.

Do tych najciekawszych zalicza się Muzeum Miasta Kołobrzegu oraz Muzeum Oręża Polskiego. Tutejsze zbiory militarne zaliczają się do największych kolekcji tego typu w Polsce, warto im zatem poświecić swój czas. W rejonie Kołobrzegu czeka też wiele innych letnisk, idealnie nadających się na rodzinny urlop nad morzem.

Wspaniałym klimatem przyciąga Ustronie Morskie, piękna plaża oraz latania morska stały się z kolei wizytówkami miejscowości Gąski. Innym miejscem, które w tej części wybrzeża warto odwiedzić, jest Mielno. Położenie pomiędzy Bałtykiem a jeziorem Jamno jest bez wątpienia jednym z tych czynników, dzięki którym miejscowość ta stała się jednym z najważniejszych letnisk nad polskim morzem.

plaża

Wiele pięknych letnisk czeka też na letników w rejonie Koszalina. Hitem jest tu Darłowo,znane z pięknego zamku oraz uroczej starówki, oraz Darłówko – letniskowa dzielnica Darłowa, bardzo chętnie odwiedzana przez miłośników plażowania i morskich kąpieli.

Można tu aktywnie spędzać wolny czas, można się też delektować widokiem takich zabytków, jak latarnia morska z XIX wieku. Dobrą infrastrukturą oraz świetnymi warunkami do wypoczynku może się też pochwalić Jarosławiec. Położenie na stromym klifie jest wielkim walorem tego letniska i czynnikiem, który przyciąga tutaj wielu miłośników pięknych krajobrazów.

A jak spędzić czas w Ustce?

W tej popularnej miejscowości turystycznej każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Jednych zachwycą wspaniałe plaże, innych zabytkowe wille oraz łodzie, które cumują w miejscowym porcie. W tej malowniczej miejscowości uzdrowiskowej można też zobaczyć tak ciekawą atrakcję, jaką jest prywatne Muzeum Piekarnictwa. Innym letniskiem, na terenie którego można spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, są Rowy. To doskonały punkt wypadowy na teren Słowińskiego Parku Narodowego, znanego z nadmorskich bagnisk oraz najwyższych wałów wydmowych nad Bałtykiem.

Warto też zajrzeć do polskiego Smołdzina, znanego z Muzeum Przyrodniczego. Można w nim zdobyć wiele cennych wiadomości na temat Słowińskiego Parku Narodowego i jego przyrodniczych skarbów. Kto chce poznać lepiej kulturę tego regionu, ten może wybrać się do Muzeum Wsi Słowińskiej we wsi Kluki. Ten oryginalny skansen może każdego z nas oczarować wspaniałą kolekcją zabytków dawnej architektury oraz sprzętów, z których niegdyś korzystali mieszkańcy okolicznych wsi.

Można też cieszyć się wypoczynkiem nad morzem, a zarazem tymi atrakcjami, które czekają na gości w wielkich miastach. Wypoczynek nad Bałtykiem można przecież pogodzić z wizytą na terenie Trójmiasta, znanego z wielu wspaniałych zabytków. Zachwyt wzbudza Sopot, którego wizytówką stało się ogromne drewniane molo oraz piękny deptak, przy którym życie toczy się przez całą dobę.

wakacje nad morzem

Kusi też Gdynia, znana z potężnego molo oraz takich atrakcji, jak modernistyczne budowle oraz Akwarium Morskie. W mieście tym można również zwiedzić zabytkowe jednostki, takie jak ORP „Błyskawica” oraz najsłynniejszy w Polce żaglowiec, czyli „Dar Pomorza”. Najważniejszym punktem jest tu jednak Gdańsk, którego zabytki zachwycają swa formą i historią.

Spacery Drogą Królewską, wędrówki nad Motławą oraz wizyty w tak licznych placówkach muzealnych – oto sposoby spędzania wolnego czasu na terenie Gdańska. Miasto to znane jest m.in. z Centralnego Muzeum Morskiego, Centrum Solidarności oraz Westerplatte – miejsca,które stało się symbolem Września 1939 roku.

Wakacje nad polskim morzem mogą się okazać wspaniałą przygodą. Modne kurorty, kameralne letniska oraz atrakcje, dzięki którym w ciekawy sposób spędzimy tutaj wolny czas – oto czynniki, dzięki którym turystyka nad Bałtykiem ma się coraz lepiej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here