4 powody, dla których warto podróżować jesienią

W zwyczaju większości Polaków jest wybierać się w podróż w czasie wakacyjnym. Oczywiście ma to dobre uzasadnienie – pogoda jest zazwyczaj przepiękna, a dzieci mają wolne od szkoły. Co jednak, jeśli z jakiegoś powodu nie mamy możliwości wyjazdu na wakacje latem? Czy warto przełożyć całą eskapadę na jesień? Poniżej dowiecie się, dlaczego tak!

1. Jesienne podróże – tańsze podróże

Chyba nikogo nie dziwi fakt, że podróżowanie po sezonie wakacyjnym jest tańsze. Jesienią ceny zauważalnie spadają, sprawiając, że wyjazd staje się bardziej przystępny i nie obciąża tak bardzo naszego portfela. Tendencję tę można dostrzec zarówno w na północy, jak i na południu polski, jednak w obu przypadkach pojęcie sezonu może się znacznie różnić.

Nad morzem (np. w Trójmieście) najczęściej jest on równoważny z lipcem i sierpniem, natomiast w górach – może on oznaczać zarówno wymienione miesiące, jak i okres zimowy ze szczególnym naciskiem na grudzień. W niektórych obiektach grudniowe noclegi mogą być nawet 15-krotnie droższe od pozasezonowych!

Z tego powodu naprawdę warto świadomie zaplanować urlop!

Jesienne podróże

2. Mniej ludzi – więcej przyjemności

Większość Polaków wybiera się na wakacje w okresie letnim lub zimowym. Planując więc wakacje na miesiące jesienne, można spodziewać się mniejszego ruchu i większej przyjemności ze zwiedzania czy spacerów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, gdy zamierzamy wybrać się do miejsca, w którym zamierzamy czerpać przyjemność z obcowania z naturą. Chyba każdy się zgodzi z twierdzeniem, że znacznie przyjemniej spaceruje się po plaży bez konieczności manewrowania pomiędzy parawanami.

3. Nowe oblicze odwiedzanych miejsc

Jesienna pogoda nie tylko oddelegowuje turystów do ciepłych pomieszczeń, ale także w zachwycający sposób wpływa na otaczający nas świat. Cykliczne, coroczne przemiany sprawiają, że doskonale znane nam miejsca zmieniają się nie do poznania. Bardzo często okazuje się, że naprawdę warto poczekać miesiąc lub dwa na możliwość zobaczenia ulubionych zakątków w innym, jesiennym wydaniu.

4. Sezonowa kuchnia regionalna

Dla części osób to właśnie regionalna kuchnia jest powodem, dla którego decydują się na wybór określonego kierunku podróży. Jak wie każdy miłośnik jedzenia, niektóre dania mają prawo smakować tylko wtedy, gdy są przyrządzane ze świeżych składników.

tańsze podróże

Do tych, dla których warto na kilka dni rzucić pracę jesienią, należą przede wszystkim: bakłażan, buraki, dynia, kapusta, papryka, czy absolutna podstawa polskich dań – ziemniaki.

Podsumowanie

Czas jesieni to idealna pora na podróże. Powodów ku temu jest wiele, a każdy z nich jest dobry, by odpocząć w posezonowym spokoju. Partnerem artykułu jest Hotel Długi Targ, który położony jest w samym sercu Głównego Miasta w Gdańsku.

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here