5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu

Zastanawiasz się, gdzie aktywnie spędzić czas w Krakowie? Wybierz się do Parku Wodnego, w którym znajduje się nie tylko hala basenowa, lecz także Restauracja Rodzinna, klub treningowy i Saunarium. Kładzie nacisk na bezpieczeństwo i świetną atmosferę. Zapewnia mnóstwo atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Możesz mieć pewność, że nie będziesz się tu nudził!

Aqua aerobik

Aqua aerobik obejmuje zarówno trening siłowy, jak i cardio. Angażuje wszystkie partie mięśniowe, jednocześnie pozwala spalić dużą liczbę kalorii. Biorąc pod uwagę intensywność treningu, objętość, temperaturę wody i siłę wyporu, możesz spalić nawet 400-500 kalorii w ciągu godziny. Dzięki temu łatwiej zrzucisz zbędne kilogramy, a następnie utrzymasz prawidłową wagę. Jeśli chcesz popracować nad swoją elastycznością, włącz aqua aerobik do swojego planu treningowego. Musisz wykonywać ruchy w różnych kierunkach, ale jednocześnie nie obciążasz stawów. Park Wodny oferuje ciekawe zajęcia w wodzie. Ćwicząc regularnie, wymodelujesz sylwetkę, złagodzisz ból pleców i poprawisz sobie samopoczucie.

Pilates

Pilates

Pilates to forma ćwiczeń podobna do jogi, która składa się z szeregu ruchów, koncentrujących się na wzmocnieniu kręgosłupa, postawie, równowadze i elastyczności. Został opracowany przez Josepha Pilatesa, który twierdził, że zdrowie fizyczne i psychiczne są ze sobą ściśle powiązane. Wspomniana aktywność poprawia ogólną sprawność i samopoczucie. Sprawia, że skupiasz się na tym, co dzieje się tu i teraz. Możesz wtedy zapomnieć o codziennych zmartwieniach. Zwracasz uwagę na oddychanie i wykorzystujesz wewnętrzny opór, aby ujędrnić i wyrzeźbić sylwetkę.

Sauna fińska

Ciepło suche wpływa na cały organizm. Temperatury skóry wzrasta do 40 stopni Celsjusza w ciągu zaledwie kilku minut. Tętno skacze o 30% lub więcej, co zwiększa przepływ krwi. W większości przypadków sauna jest bezpieczna, jeśli jednak cierpisz na nadciśnienie lub chorobę serca, skonsultuj się wcześniej z lekarzem. Szybsze krążenie krwi może zmniejszyć bolesność mięśni i stawów, a także zwiększyć zakres ruchu. Dodatkowo może sprzyjać odprężeniu.

Pływanie

Pływanie

Pływanie to świetna forma rekreacji dla osób w każdym wieku. Utrzymuje tętno na wyższym poziomie, ale pozwala się zrelaksować. Buduje wytrzymałość, siłę mięśni i wydolność sercowo-naczyniową, jednocześnie zwiększa pojemność płuc. Pływając, możesz łatwiej utrzymać prawidłową wagę, a także zadbać o serce i płuca. Angażuje wszystkie partie mięśniowe, dzięki czemu możesz się cieszyć piękną sylwetką. To jednak nie wszystko! Pływanie poprawia koordynację, równowagę, postawę i zakres ruchu. Przynosi ulgę w bólu stawów i pleców.

Zumba

Marzysz o tym, aby spalić dużą liczbę kalorii? W takim razie zapisz się na zumbę! W ciągu godzinnych zajęć możesz spalić 600-1000 kalorii. Pozbędziesz się też niechcianej tkanki tłuszczowej. Zumba obejmuje nie tylko kroki taneczne, lecz także ruchy fitness. Nie zdziw się, jeśli przejdziesz od szybkiego rytmu merengue do długiej, powolnej serii pompek lub wykonasz kilka przysiadów, a następnie wrócisz do skoków. Biorąc udział w zajęciach, możesz poprawić koordynację i przepływ krwi. Zumba angażuje niemal wszystkie partie mięśniowe i stawy. Dodaje energii i wspaniale poprawia nastrój.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here