Auschwitz-Birkenau Tour

Obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu został założony przez Niemców w 1940 roku w czasie II wojny światowej. Jest to miejsce jednej z największych masakr w historii ludzkości – zginęło tam ponad milion osób. Początkowo był to obóz założony z myślą o Polakach – więźniach politycznych działających w ruchu oporu przeciw władzy hitlerowskiej.

Auschwitz Krakow

Dopiero po podjęciu decyzji o ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej Auschwitz zamieniono na obóz zagłady, rozbudowaną i rozpoczęto przemysłową wręcz eksterminację. Do czasu likwidacji obozu w 1944 roku zginęło tam prawie milion Żydów, ok. 70 tysięcy Polaków, 20 tysięcy Romów, 15 tysięcy jeńców rosyjskich i kolejne tysiące więźniów innych narodowości.

Dzisiaj miejsce to zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako pomnik przypominający o Holocauście, który był zdecydowanie jednym z najbardziej odrażających czynów, do których przyczynił się człowiek.

Zwiedzanie Auschwitz Krakow

Zwiedzanie obozu zagłady w Oświęcimiu (Auschwitz Birkenau Tour) jest niezwykle popularne wśród zarówno turystów krajowych, jak i zagranicznych. Niechlubnie osławione miejsce kaźni przyjeżdżają zobaczyć przybysze z bardzo wielu krajów świata. Dla mnóstwa z nich jest to cenna lekcja na temat szanowania ludzkiego życia. Przed wyjazdem warto jednak wiedzieć, że na zwiedzanie obozu konieczna jest rejestracja na specjalnej stronie internetowej.

Należy wybrać jedną z grup o pasującym języku oprowadzania i godzinie jego rozpoczęcia. Z uwagi na limity przepustowości miejsca zabieg ten jest konieczny i bez niego może się okazać, że zwiedzanie w określonej godzinie jest niemożliwe. Zwiedzanie odbywa się tylko i wyłącznie z licencjonowanym przewodnikiem. Do wyboru możliwych jest wiele języków: polski, angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski, włoski, słowacki i czeski.

Podstawowe zwiedzanie trwa 2,5 lub 3,5 godziny, w jego trakcie turystycznym autobusem turyści przewiezieni zostaną z Auschwitz I do obozu Auschwitz II w Brzezince, gdzie znajduje się charakterystyczna, upiorna rampa. Wybrać można również zwiedzanie studyjne w rozszerzonej wersji trwającej 6 godzin.

Ceny i zasady zwiedzania – Auschwitz-Birkenau Tour

Zwiedzanie Auschwitz płatne jest z konieczności utrzymania muzeum, pracujących w nim przewodników oraz uiszczenia opłaty za wypożyczenie słuchawek tour guide. W przypadku zwiedzania indywidualnego w języku polskim na 2,5 godziny karta wstępu kosztuje 45 złotych, w języku obcym cena ta wzrasta do 55 złotych. Podobnie, w przypadku zwiedzania 3,5 godzinnego cena wynosi 50 złotych po polsku i 60 złotych w języku obcym.

Zwiedzanie jednodniowe studyjne, 6-godzinne to natomiast wydatek 70 złotych w języku polskim oraz 80 złotych w języku obcym. Ze względu na drastyczność historii miejsca rekomenduje się odwiedzanie muzeum osobom, które przekroczyły czternasty rok życia. Warto również pamiętać o odpowiednim zachowaniu w murach dawnego obozu zagłady – nie dopuszczalne jest robienie sobie zdjęć pamiątkowych pod ścianą rozstrzelań ani inne tego rodzaju czynności mogące być uznane za wysoce niestosowne.

Auschwitz Birkenau Krakow

Na terenie całego obozu zagłady zakazane jest robienie zdjęć swoim własnym aparatem fotograficznym. Należy chodzić z własną grupą i nie oddalać się zbytnio od przewodnika, bo może to spowodować zakłócenia w tour guidzie – urządzenia te działają na zasadzie krótkofalówki.

Więcej tutaj: http://cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here